[ALL VOLVO]Zmiana koloru wnętrza samochodu

Dawniej: Styling/News
Zderzaki, grill, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, progi, felgi, powłoka nadwozia (lakierowanie, oklejanie, kalkomania)
ODPOWIEDZ
mrowaa799
V
V
Posty: 13
Rejestracja: 2016-11-22, 13:16
Imię: Daniel
VOLVO: V40
Silnik: 1.9 T4
Rok: 1997
Przebieg: 265000
Status: Offline

[ALL VOLVO]Zmiana koloru wnętrza samochodu

Post autor: mrowaa799 » 2017-06-21, 16:35

Witam wszystkich! Gdy już uporałem się z silnikiem przyszedł czas na odświeżenie auta na zewnątrz i wewnątrz. O ile na zewnątrz będzie to proste o tyle nigdy nie brałem się za wnętrze samochodu jednak to w moim aucie już nosi ślady 20-letniego użytkowania. Myślałem nad zakupem całej deski rozdzielczej, tunelu i boczków drzwi jednak nawet zmiana na używkę czy nówkę nie pasuje mi ze względu na kolorystykę wnętrz w V40-stkach. Poczytałem trochę na internecie i ludzie ponoć malują całe wnętrza używając do tego szpraji VHT Vinyl lub plastidip. No i nadchodzi moment na pytanie, czy ktoś z Was już praktykował takie zabiegi? Czy zdaje to egzamin? Martwię się trochę o to że zacznie się to złuszczać czy po prostu nie będzie trwałe. No i pozostaje kwestia oznaczeń na desce rozdzielczej, jest jakiś szablon żeby można było je odtworzyć, może ktoś słyszał o czym takim albo ma pomysł jak to zrobić efektownie i efektywnie? Kolejna kwestia, po zdjęciach w internecie widziałem że nawet obicia welurowe czy skórzane malują ludzie tym VHT Vinylem i się zastanawiam czy to jest realne? Co sądzicie o czymś takim? Chciałbym po prostu zrobić wnętrze w czarnym macie z ładnymi białymi elementami i oznaczeniami tylko mam obawy co do jakości jaką mogę uzyskać używając szpreji. Może ktoś z Was robił już podobne rzeczy i może podzielić się doświadczeniem i efektami? Dziękuję za każdą pomocną radę i opinię. ;) Pozdrawiam, Daniel.

zerard74
VOLVO
VOLVO
Posty: 1243
Rejestracja: 2009-06-03, 22:22
Imię: xxx
VOLVO: v
Silnik: 2.0 T
KW/KM/NM: 163
Rok: 1999
Był na spocie: 0
Przebieg: 342106
Status: Offline

Re: [ALL VOLVO]Zmiana koloru wnętrza samochodu

Post autor: zerard74 » 2017-06-21, 20:05

mrowaa799 pisze:Witam wszystkich! Gdy już uporałem się z silnikiem przyszedł czas na odświeżenie auta na zewnątrz i wewnątrz. O ile na zewnątrz będzie to proste o tyle nigdy nie brałem się za wnętrze samochodu jednak to w moim aucie już nosi ślady 20-letniego użytkowania. Myślałem nad zakupem całej deski rozdzielczej, tunelu i boczków drzwi jednak nawet zmiana na używkę czy nówkę nie pasuje mi ze względu na kolorystykę wnętrz w V40-stkach. Poczytałem trochę na internecie i ludzie ponoć malują całe wnętrza używając do tego szpraji VHT Vinyl lub plastidip. No i nadchodzi moment na pytanie, czy ktoś z Was już praktykował takie zabiegi? Czy zdaje to egzamin? Martwię się trochę o to że zacznie się to złuszczać czy po prostu nie będzie trwałe. No i pozostaje kwestia oznaczeń na desce rozdzielczej, jest jakiś szablon żeby można było je odtworzyć, może ktoś słyszał o czym takim albo ma pomysł jak to zrobić efektownie i efektywnie? Kolejna kwestia, po zdjęciach w internecie widziałem że nawet obicia welurowe czy skórzane malują ludzie tym VHT Vinylem i się zastanawiam czy to jest realne? Co sądzicie o czymś takim? Chciałbym po prostu zrobić wnętrze w czarnym macie z ładnymi białymi elementami i oznaczeniami tylko mam obawy co do jakości jaką mogę uzyskać używając szpreji. Może ktoś z Was robił już podobne rzeczy i może podzielić się doświadczeniem i efektami? Dziękuję za każdą pomocną radę i opinię. ;) Pozdrawiam, Daniel.
Malowałem kiedyś w 855 boczki więc powiem tak.....jak masz w bardzo dobrym stanie kokpit czy boczki to malowanie zda egzamin i to będzie wyglądało jak nowe co prawda kokpitu nie malowałem to będziesz musiał okleić te elementy które nie będą malowane, co co stanu...to jak wspomniałem muszą być w bardzo dobrym stanie bo wszelkie poprawianie tapicerki czyli doklejanie uszkodzonych elementów i później malowanie to naprawdę wyjdzie lipa ze stratą czasu i pieniędzy na farby, ja używałem tak zwanej gumy w sprayu to spray do winyli bo taką zapewne masz..a jeśli skórę to do malowania skór ale to już w sprayu nie występuje

mrowaa799
V
V
Posty: 13
Rejestracja: 2016-11-22, 13:16
Imię: Daniel
VOLVO: V40
Silnik: 1.9 T4
Rok: 1997
Przebieg: 265000
Status: Offline

Re: [ALL VOLVO]Zmiana koloru wnętrza samochodu

Post autor: mrowaa799 » 2017-06-22, 17:39

Ogólnie środek jest w stanie dobrym tylko już trochę wyblakł kolor i po prostu mi nie pasuje, chciałbym to odświeżyć żeby to znów nabrało żywego i ładnego kolorku. Połamanych elementów nie mam, nawet nie są zbytnio porysowane/podrapane więc wpadłem na pomysł właśnie malowania. No właśnie rozglądając się za farbami trafiłem na puszkę która jest przeznaczona do skóry i zastanawia mnie jak to będzie wyglądało czy jak pociągnę tym welur i skórę (mam pół-skórę w aucie) czy to będzie dobrze wyglądało i czy będzie trwałe. Nie ukrywam, zdziwiło mnie to że jest szprej do skóry, właśnie Vinylowy czy jakoś tak do końca pewny nie jestem. Kokpit jako twardy stały element raczej nie będzie miał problemu z malowanie po wyczyszczeniu i odtłuszczeniu, zastanawia mnie czy w boczkach drzwi jak pociągnę tym szprejem właśnie welur i skórę czy to będzie miało ręce i nogi czy raczej będzie do kitu. Jak to u Ciebie kolego wyglądało po malowaniu? Chodzi mi o trwałość i strukturę, czy było to przyjemne w dotyku? Nie było chropowate? Dzięki za zainteresowanie. ;)

zerard74
VOLVO
VOLVO
Posty: 1243
Rejestracja: 2009-06-03, 22:22
Imię: xxx
VOLVO: v
Silnik: 2.0 T
KW/KM/NM: 163
Rok: 1999
Był na spocie: 0
Przebieg: 342106
Status: Offline

Re: [ALL VOLVO]Zmiana koloru wnętrza samochodu

Post autor: zerard74 » 2017-06-23, 13:00

mrowaa799 pisze:Ogólnie środek jest w stanie dobrym tylko już trochę wyblakł kolor i po prostu mi nie pasuje, chciałbym to odświeżyć żeby to znów nabrało żywego i ładnego kolorku. Połamanych elementów nie mam, nawet nie są zbytnio porysowane/podrapane więc wpadłem na pomysł właśnie malowania. No właśnie rozglądając się za farbami trafiłem na puszkę która jest przeznaczona do skóry i zastanawia mnie jak to będzie wyglądało czy jak pociągnę tym welur i skórę (mam pół-skórę w aucie) czy to będzie dobrze wyglądało i czy będzie trwałe. Nie ukrywam, zdziwiło mnie to że jest szprej do skóry, właśnie Vinylowy czy jakoś tak do końca pewny nie jestem. Kokpit jako twardy stały element raczej nie będzie miał problemu z malowanie po wyczyszczeniu i odtłuszczeniu, zastanawia mnie czy w boczkach drzwi jak pociągnę tym szprejem właśnie welur i skórę czy to będzie miało ręce i nogi czy raczej będzie do kitu. Jak to u Ciebie kolego wyglądało po malowaniu? Chodzi mi o trwałość i strukturę, czy było to przyjemne w dotyku? Nie było chropowate? Dzięki za zainteresowanie. ;)
Jeśli tapicerka jest nie poniszczona a tylko wyblakła to można malować sprayem "guma w sprayu do winyli żadnym innym jeśli jest to skóra to do skór i żadnym innym, co do zamszów alkantary i welurów to tego sie nie maluje w żadnym wypadku tylko się czyści odpowiednimi do tego preparatami szukaj w sklepach albo w internecie ale nie maluj żadnymi farbami do skór ani do winyli, jak masz winyl a na pewno masz to spray do winyli jest OK sam tym malowałem w 855 więc sprawdzone...ale tylko i wyłącznie części z winylu niech cię nie skusi malować welur

mrowaa799
V
V
Posty: 13
Rejestracja: 2016-11-22, 13:16
Imię: Daniel
VOLVO: V40
Silnik: 1.9 T4
Rok: 1997
Przebieg: 265000
Status: Offline

Re: [ALL VOLVO]Zmiana koloru wnętrza samochodu

Post autor: mrowaa799 » 2017-06-23, 20:17

Okej, czyli po prostu zakupić odpowiednie preparaty do wszystkiego co znajduje się w środku i można działać. :) Pewnie zabiorę się za to w przyszłym miesiącu po wypłacie bo trochę drożej wyjdzie niż przypuszczałem ale jak już się uda to wrzucę jakieś fotki i trochę to opiszę, może akurat komuś się przyda. :)

conrado86
V
V
Posty: 44
Rejestracja: 2014-04-19, 22:02
Imię: Konrad
VOLVO: v70
Silnik: 2.5
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 1997
Status: Offline

Re: [ALL VOLVO]Zmiana koloru wnętrza samochodu

Post autor: conrado86 » 2017-06-24, 15:11

Wrzuć fotki jak to wygląda. Według mnie to malowanie tylko jeśli już nie masz wyjścia, nie wystarczy wyczyścić? Jeśli nie masz pojęcia o malowaniu to wyjdzie kupa. Do tego jak chcesz już zrobić porządnie to należy wszystkie malowane elementy wyjąć, umyć i odtłuścic, no chyba że lecisz na partyzanta i w środku sobie "posprejujesz". Najpierw skup się na wypraniu tapicerki, wyczyszczeniu wszystkich plastików i później zastanawiaj się nad malowaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”