Angel Eyes w naszych Volvo

Dawniej: Styling/News
Zderzaki, grill, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, progi, felgi, powłoka nadwozia (lakierowanie, oklejanie, kalkomania)
Awatar użytkownika
c-4
VO
VO
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-20, 21:31
Imię: Jarek
VOLVO: V60
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 200PS
Rok: 2017
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 7,4
Przebieg: 500
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: c-4 » 2013-05-09, 13:27

Witam polską brać Volvo.
Przeszukując anglojęzyczne forum o C30 natknąłem się na poradnik jednego z tamtejszych użytkowników jak zamontować tzw. angel eyes w lampach volvo, przynajmniej C30, S40 czy V50.
Obrazek
Angel Eyes w C30

Na naszym rodzimym portalu aukcyjnym niestety ie ma ofert takich ringów, ale na angielskim ebay czy chińskiej alibabie jest tego bardzo bardzo dużo. Myślałem aby takie coś zamontować u siebie albo zamiast postojówek, albo jako światła do jazdy dziennej DRL. Musiałbym oczywiście wyłaczyć auto światła jak mam teraz i dokumić moduł do świateł dziennych, ale to akurat jest tanie i dostępne.

Co o tym myślicie? No i jeżeli znalazło by się jeszcze kilku chętnych to moglibyśmy zamówić bezpośrednio od Chinczyków (trzeba zamówić minimum 5 lub 10 kompletów - zależy od sprzedającego)
Sprzedam:
-C30: spojler zderzaka przedniego standard plastik
-C30: spojler dachowy standard plastik
-ALL: Angel Eyes - komplet

Golf MK1 '83 --> Fiesta MK3 '96 --> A3 '04 --> C30 '09 --> V60 FL '17 (link)

maciek0502
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2059
Rejestracja: 2009-07-06, 17:15
Imię: Maciek
VOLVO: V70XC / ex C70
Silnik: 25T ex 20T
KW/KM/NM: 193KM / ex 163KM
Rok: 1998
Był na spocie: 11
Średnie spalanie: Ile wleje
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa / Giżycko
Status: Offline
Kontakt:

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: maciek0502 » 2013-05-09, 14:21

Po mojemu to kopiowanie bawarskiej marki...

Nie Lubię




Ale to tylko moja opinia.
Obrazek

Awatar użytkownika
mattm
VOLV
VOLV
Posty: 542
Rejestracja: 2011-10-21, 17:07
Imię: Mateusz
VOLVO: XC90
Silnik: v8
Rok: 7
Był na spocie: 0
Przebieg: 200
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: mattm » 2013-05-09, 14:29

Kwestia gustu, ale jak dla mnie słabe to.
Agencja Ubezpieczeniowa w Warszawie - XX towarzystw w 1 miejscu.

Zadzwoń lub napisz - przygotujemy propozycję -
WWW.TUUBEZPIECZ.PL

Komunikacja, Majątek, OC, Życie - dla osób fizycznych oraz firm.

Ubezpieczenia Bemowo Ubezpieczenia Ubezpieczenia Wilanów Fryzjer Wilanów

Awatar użytkownika
Miszel
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3045
Rejestracja: 2011-11-30, 20:41
Imię: nieznane
VOLVO: S40
Silnik: 2.4i B5244S4
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 2005
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: LPG: 11,7l
Przebieg: 253000
Lokalizacja: Internet
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: Miszel » 2013-05-09, 17:44

A mi się podoba - myślałem o zrobieniu takiego patentu po prostu z taśmy ledowej wokół soczewki.
c-4 pisze:Myślałem aby takie coś zamontować u siebie albo zamiast postojówek, albo jako światła do jazdy dziennej DRL.
To samo chodziło mi po głowie, tylko co z homologacją na nie? Samoróbka żadnych papierów mieć nie będzie to oczywiste, ale czy te gotowe ringi mają homologację pozwalającą na ich używanie w takim celu? Jeżeli tak to biorę z marszu o ile cena nie jest absurdalnie wysoka! W innym wypadku zależnie od ceny.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

Awatar użytkownika
c-4
VO
VO
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-20, 21:31
Imię: Jarek
VOLVO: V60
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 200PS
Rok: 2017
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 7,4
Przebieg: 500
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: c-4 » 2013-05-09, 20:10

Miszel pisze:A mi się podoba - myślałem o zrobieniu takiego patentu po prostu z taśmy ledowej wokół soczewki.
c-4 pisze:Myślałem aby takie coś zamontować u siebie albo zamiast postojówek, albo jako światła do jazdy dziennej DRL.
To samo chodziło mi po głowie, tylko co z homologacją na nie? Samoróbka żadnych papierów mieć nie będzie to oczywiste, ale czy te gotowe ringi mają homologację pozwalającą na ich używanie w takim celu? Jeżeli tak to biorę z marszu o ile cena nie jest absurdalnie wysoka! W innym wypadku zależnie od ceny.
Homologacji oczywiście nie ma. Ale myślę, że jak policjant zobaczy, że źródło, światła jest z oryginalnego klosza to nie będzie pytał o homologacje. Ryzyk fizyk. Co do ceny to ona waha się między 9 a 20 dolarów za komplet w zależności od dostawcy i ilości zamawianych kompletów/sztuk.

Poniżej link do tych jakie są zamontowane w aucie ze zdjęcia z pierwszego postu:
http://www.alibaba.com/product-gs/49358 ... l_eye.html

A tutaj inne znaleziona na alibabie z tym, że diody w innej technologii:
http://www.alibaba.com/product-gs/70537 ... rings.html
Sprzedam:
-C30: spojler zderzaka przedniego standard plastik
-C30: spojler dachowy standard plastik
-ALL: Angel Eyes - komplet

Golf MK1 '83 --> Fiesta MK3 '96 --> A3 '04 --> C30 '09 --> V60 FL '17 (link)

Awatar użytkownika
Miszel
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3045
Rejestracja: 2011-11-30, 20:41
Imię: nieznane
VOLVO: S40
Silnik: 2.4i B5244S4
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 2005
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: LPG: 11,7l
Przebieg: 253000
Lokalizacja: Internet
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: Miszel » 2013-05-09, 20:29

W takiej cenie bym wziął sobie.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

Awatar użytkownika
taz_xxx
VO
VO
Posty: 257
Rejestracja: 2012-07-03, 13:29
Imię: Mariusz
VOLVO: XC40
Silnik: B3
KW/KM/NM: 163 + 14
Rok: 2023
Był na spocie: 11
Średnie spalanie:
Przebieg: 0
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: taz_xxx » 2013-05-10, 14:02

c-4 pisze:A tutaj inne znaleziona na alibabie z tym, że diody w innej technologii:
http://www.alibaba.com/product-gs/70537 ... rings.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja bym pisał się na takie właśnie.
Już od dłuższego czasu chodziło mi po głowie jak takie ringi zamontować :D

Awatar użytkownika
c-4
VO
VO
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-20, 21:31
Imię: Jarek
VOLVO: V60
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 200PS
Rok: 2017
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 7,4
Przebieg: 500
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: c-4 » 2013-05-10, 15:41

Ok,
póki co jest zainteresowanie na 4 komplety:
- kolega Miszel
- kolega taz_xxx
- ja 2 komplety

Jeszcze ktoś i spełnimy wymog min 5 kompletów :D
Sprzedam:
-C30: spojler zderzaka przedniego standard plastik
-C30: spojler dachowy standard plastik
-ALL: Angel Eyes - komplet

Golf MK1 '83 --> Fiesta MK3 '96 --> A3 '04 --> C30 '09 --> V60 FL '17 (link)

qb4hkm
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3136
Rejestracja: 2010-09-06, 20:47
VOLVO: Czarne V70 II
Silnik: 2,4 D5 163KM
KW/KM/NM: 120/163/340
Rok: 2003
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: ~6,6 ON
Przebieg: 0
Lokalizacja: Sochaczew/Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: qb4hkm » 2013-05-11, 13:36

Pomijam kwestię wyglądu bo o gustach się nie dyskutuje.
Rozważył bym jedną kwestię. Tanie ledy bardzo często są dość awaryjne, jeśli klosz jest klejony to słabo widzę konieczność otwierania go za każdym razem jak ledy się spierniczą.

A ogólnie o dokładanych DRL - trzeba się pilnować żeby przełączać na światła mijania jak robi się ciemno, lub warunki kiepskie. Wiele razy spotykam samochody jeżdżące po zmierzchu w mieście na DRL :galy:. No i widoczność od tyłu prawie żadna. Fabryczne instalacje najczęściej nie mają tego problemu gdyż działają automatycznie, w jakiejś cytrynie widziałem że jak przejeżdżał pod szerszym wiaduktem to mu się światła na mijania przełączały.

Awatar użytkownika
Miszel
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3045
Rejestracja: 2011-11-30, 20:41
Imię: nieznane
VOLVO: S40
Silnik: 2.4i B5244S4
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 2005
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: LPG: 11,7l
Przebieg: 253000
Lokalizacja: Internet
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: Miszel » 2013-05-11, 20:30

qb4hkm pisze:jeśli klosz jest klejony to słabo widzę konieczność otwierania go za każdym razem jak ledy się spierniczą.
Soczewkę wyjmuje się od środka - nie trzeba klosza rozklejać w S40/V50
qb4hkm pisze:A ogólnie o dokładanych DRL - trzeba się pilnować żeby przełączać na światła mijania jak robi się ciemno, lub warunki kiepskie.
Można pokombinować z podłączeniem się pod czujnik zmierzchu. W końcu radio się na ciemne przełącza gdy się zrobi ciemno (np właśnie pod wiaduktem się jedzie czy w tunelu). Trzeba by pokombinować. Ale i bez tego będzie ok, aby podpiąć to tak żeby się zapalało i gasło zgodnie z przepisami. W końcu przed wprowadzeniem idiotycznego przepisu jazdy na światłach cały dzień ludzie sobie radzili i potrafili włączyć światła jak widzieli że się ciemno zrobiło.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

Awatar użytkownika
c-4
VO
VO
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-20, 21:31
Imię: Jarek
VOLVO: V60
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 200PS
Rok: 2017
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 7,4
Przebieg: 500
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: c-4 » 2013-05-12, 00:45

Nie trzeba rozklejać. Wszystko można zrobić od środka.

A co do załączania się świateł mijania po zmierzchu to rozmawiałem już z serwismenami z ASO i mi powiedzieli, że po przeprogramowaniu świateł z takich jak mam teraz czyli same się zapalają po włączeniu zapłonu na ręczne to czujnik będzie sam zapalał światła jak będzie wsytarczająco ciemno. PO podłączeniu kabla od świateł mijania do modułu świateł DRL będą się one gasić bo czujnik zmierzchu zapali światła mijania: np w tunelu.
Sprzedam:
-C30: spojler zderzaka przedniego standard plastik
-C30: spojler dachowy standard plastik
-ALL: Angel Eyes - komplet

Golf MK1 '83 --> Fiesta MK3 '96 --> A3 '04 --> C30 '09 --> V60 FL '17 (link)

Awatar użytkownika
Miszel
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3045
Rejestracja: 2011-11-30, 20:41
Imię: nieznane
VOLVO: S40
Silnik: 2.4i B5244S4
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 2005
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: LPG: 11,7l
Przebieg: 253000
Lokalizacja: Internet
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: Miszel » 2013-05-12, 19:03

c-4 pisze:PO podłączeniu kabla od świateł mijania do modułu świateł DRL będą się one gasić bo czujnik zmierzchu zapali światła mijania: np w tunelu.
Coś chyba trochę zakręciłeś - nie do końca rozumiem.

Masz fabrycznie światła do jazdy dziennej, czy halogeny? Światła masz zaprogramowane tak, że zawsze się zapalają po przekręceniu kluczyka - niezależnie od pozycji włącznika świateł? U mnie światła mijania zapalają się po przekręceniu kluczyka, ale włączane są pokrętłem i mogę je wyłączyć. Auto z 2005 więc się zastanawiam, czy jest tam jakiś moduł do jazdy dziennej jak u ciebie. Raczej nie. We wtorek będę w ASO to muszę podpytać o możliwości i koszt.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

Awatar użytkownika
c-4
VO
VO
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-20, 21:31
Imię: Jarek
VOLVO: V60
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 200PS
Rok: 2017
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 7,4
Przebieg: 500
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: c-4 » 2013-05-12, 21:37

Miszel pisze:
c-4 pisze:PO podłączeniu kabla od świateł mijania do modułu świateł DRL będą się one gasić bo czujnik zmierzchu zapali światła mijania: np w tunelu.
Coś chyba trochę zakręciłeś - nie do końca rozumiem.

Masz fabrycznie światła do jazdy dziennej, czy halogeny? Światła masz zaprogramowane tak, że zawsze się zapalają po przekręceniu kluczyka - niezależnie od pozycji włącznika świateł? U mnie światła mijania zapalają się po przekręceniu kluczyka, ale włączane są pokrętłem i mogę je wyłączyć. Auto z 2005 więc się zastanawiam, czy jest tam jakiś moduł do jazdy dziennej jak u ciebie. Raczej nie. We wtorek będę w ASO to muszę podpytać o możliwości i koszt.
U mnie jest tak, że niezależnie od pozycji włącznika zapalają mi się światłą mijania. Nie mam świateł do jazdy dziennej i chciałbym dołożyć te ledowe ringi i z nichz zrobić światła do jazdy dziennej i aby to było możliwe to musiałbym zakupić do tych ringów modół świateł dziennych (25zł na znanym portalu). Do tego modułu prowadzimy kable od ledowych ringów, kabel zasilania oraz kabel od świateł mijania, po to aby moduł wyłączył ledowe ringi wtedy gdy zapalą się światłą mijania (obojętnie czy przez włącznik czy przez czujnik zmierzchu). Napięcie pojawi się na kablu do świateł mijania i wtedy wyśle się też impuls do modułu i da sygnał aby wyłączyć dzienne (ringi). Jak wyłączone zostaną światła mijania (czy to przez włącznik czy czujnik zmierzchu) to napięcie zniknie na kablu który idzie ze świateł mijania do modułu i wtedy zapalą się dzienne ledy.
Aby to u mnie działało to muszę pojechać do ASO aby wgrali mi oprogramowanie świateł i zmienili tak aby światła zapalały się tylko włącznikiem albo przez czujnik zmierzchu. Wtedy tylko kupienie modułu podpięcie odpowiednio kabli i wszystko ładnie z automatu działa. Przynajmniej w teorii. Widziałem już taki paten u kumpla a audi. U niego sprawa była łatwiejsza bo programowanie świateł można zrobiuć kablem za 30zł :D. W ASO taka usługa kosztuje 300pln :(
Sprzedam:
-C30: spojler zderzaka przedniego standard plastik
-C30: spojler dachowy standard plastik
-ALL: Angel Eyes - komplet

Golf MK1 '83 --> Fiesta MK3 '96 --> A3 '04 --> C30 '09 --> V60 FL '17 (link)

Awatar użytkownika
Miszel
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3045
Rejestracja: 2011-11-30, 20:41
Imię: nieznane
VOLVO: S40
Silnik: 2.4i B5244S4
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 2005
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: LPG: 11,7l
Przebieg: 253000
Lokalizacja: Internet
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: Miszel » 2013-05-12, 23:27

Teraz jasne :) Myślałem, że masz na myśli jakiś fabryczny volvoski moduł do DRL i czymś bardziej wymyślnym. A to "standardowe" podłączenie świateł do jazdy dziennej zgodnie z wymogami. + zapalanie świateł mijania z czujnika. Muszę więc się dowiedzieć w ASO czy u mnie da się spiąć softowo światła mijania z czujnikiem zmierzchowym i ile za to zaśpiewają. Mógłby się ktoś na tego piątego ringa skusić - chętnie bym już się pobawił :P

----------EDIT----------

W białostockim ASO chyba się zbytnio nie znają, bo stwierdzili że nie ma możliwości przeprogramowania świateł. Masakra z nimi. Ale pytałem czysto rekreacyjnie jak na razie :P
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

zathan
V
V
Posty: 89
Rejestracja: 2012-12-23, 13:29
VOLVO: S40 Sport
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: zathan » 2013-05-15, 19:36

Jest temat na swedspeed o angel eyes.

Chcialbym dokladnie takie same jak maja w volvo na 2 ostatnich zdjeciach, ale to chyba nie sa LEDy tylko cale ringi tak?

1.Czy na ebay w UK jest dostepny ten modol swiatel dziennych? jest on niezbedny?

2. Na dniach przyjdzie do mnie DiCE a Vida i pierwsze co zrobie to wylaczenie swiatel na "0", czyli rozumiem ze bedzie to wygladalo w nastepujacy sposob:

0-brak swiatel totalnie---->przekrecamy w prawo i swiatla "srodkowe" sa wylaczone dzieki modolowi i swieca ringi---->przekrecamy w prawo i ringi sie wylaczaja i swieca normalne swiatla

Dobrze rozumuje?

3. Jak wylaczamy swiatla postojowe/srodkowe i przelaczamy zeby zamiast nich swiecily sie ringi? ten modol?


btw. te ringi sa dostepne za £5 na ebay-klik

Awatar użytkownika
Miszel
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3045
Rejestracja: 2011-11-30, 20:41
Imię: nieznane
VOLVO: S40
Silnik: 2.4i B5244S4
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 2005
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: LPG: 11,7l
Przebieg: 253000
Lokalizacja: Internet
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: Miszel » 2013-05-15, 20:58

zathan, Moduł do świateł dziennych jak pisał kolega kupisz na allegro za 25zł. Ale czy jest on ci potrzebny to zależy jak chcesz je podłączyć/używać. Czy jako świateł do jazdy dziennych i ryzykować mandat za jazdę na światłach bez homologacji. Czy podłączyć jako dodatkowe ozdobne oświetlenie świecące wraz z postojówkami. Jak to drugie to tylko wpinasz się w postojówki bez żadnego modułu. Jak pierwsze to potrzebujesz modułu.
Jak podłączysz jak i jako światła DRL to po wyłączeniu opcji stale świecących świateł będziesz miał tak:
- auto wyłączone, pokrętło świateł na 0 - brak świateł
- przekręcasz kluczyk, pokrętło świateł na 0 - zapalają się DRL
- włączasz jakiekolwiek inne światła zewnętrzne (postojówki, mijania, halogeny) - DRL się wyłączają
Zdaje się tak powinny być podłączone DRLe żeby było zgodnie z przepisami.
Jak podepniesz się natomiast pod postojówki to będziesz miał zwyczajnie - 0 świateł brak, razem z postojówkami zapalają się ringi, po przełączeniu na mijania ringi gasną.

Co do samych świateł to mi osobiście zależy na jak najsilniejszych z możliwie jak największą widoczną powierzchnią świetlną - żeby używać jako DRL i nikt się nie czepiał. Do takich cieniutkich paseczków zaraz się ktoś przyczepi...
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

zathan
V
V
Posty: 89
Rejestracja: 2012-12-23, 13:29
VOLVO: S40 Sport
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: zathan » 2013-05-15, 22:06

Miszel pisze:zathan, Moduł do świateł dziennych jak pisał kolega kupisz na allegro za 25zł. Ale czy jest on ci potrzebny to zależy jak chcesz je podłączyć/używać. Czy jako świateł do jazdy dziennych i ryzykować mandat za jazdę na światłach bez homologacji. Czy podłączyć jako dodatkowe ozdobne oświetlenie świecące wraz z postojówkami. Jak to drugie to tylko wpinasz się w postojówki bez żadnego modułu. Jak pierwsze to potrzebujesz modułu.
Jak podłączysz jak i jako światła DRL to po wyłączeniu opcji stale świecących świateł będziesz miał tak:
- auto wyłączone, pokrętło świateł na 0 - brak świateł
- przekręcasz kluczyk, pokrętło świateł na 0 - zapalają się DRL
- włączasz jakiekolwiek inne światła zewnętrzne (postojówki, mijania, halogeny) - DRL się wyłączają
Zdaje się tak powinny być podłączone DRLe żeby było zgodnie z przepisami.
Jak podepniesz się natomiast pod postojówki to będziesz miał zwyczajnie - 0 świateł brak, razem z postojówkami zapalają się ringi, po przełączeniu na mijania ringi gasną.

Co do samych świateł to mi osobiście zależy na jak najsilniejszych z możliwie jak największą widoczną powierzchnią świetlną - żeby używać jako DRL i nikt się nie czepiał. Do takich cieniutkich paseczków zaraz się ktoś przyczepi...

Wszystko cacy ale w UK nikt na to nie zwroci uwagi, tutaj pojecie homologacja ma troszke inne znaczenie..tylko w polsce sa smieszne zakazy,nakazy, pouczenia itp. KAzde auto tutaj z BMW,AUDI czy sporo volvo ma ringi/ledy w dzien i nikt sie nie czepia.

Czyli w moim przypadku modol bedzie potrzebny. Moglbys zarzucic linka z allegro? Po wpisaniu daylight adapter nic nie wyskakuje a chce ogarnac jak to wyglada i jak sie podlacza.
Sprawdze wtedy czy takie cos jest dostepne w UK, mam nadzieje ze tak.

Po wylaczeniu swiatel w VIDZIE na 0 i zakupieniu modolu bede mial taki setup:

0-brak swiatel-->w prawo-->zapalaja sie tylko ringi, postojowki dzieki modolowi sa wylaczone--->w prawo swieca sie tylko mijania/dlugie.
Chyba z wzgledow estetycznych taki uklad jest najlepszy nie sadzisz? Chyba zeby jeszcze zgrac ringi z DRL ale mysle ze zolte swiatla z bialym ringiem beda wygladac...nieestetycznie? ;D

Dokladnie, jakos przede wszystkim, mi tam powiewa czy beda kosztowac £5 czy 30£, wazne zeby sie nie spalaly jak LEDy po jakims czasie od temperatury i mialy ladna moc zeby byly widoczne w czasie dnia.

Te ringi z ebaya ktore kolega wczesniej znalazl na alibabie...cos mi sie wydaje ze jakoscia nie grzesza..

1. Widze ze potrzebujemy ringi o srednicy 100mm a dokladnie 98.5 a tutaj zostaja tylko chinole ;/
2.Czyli w moim przypadku modol bedzie potrzebny. Moglbys zarzucic linka z allegro? Po wpisaniu daylight adapter nic nie wyskakuje a chce ogarnac jak to wyglada i jak sie podlacza.


Edit: To nie jest czasem ten modol?? Tylko ze wszystko jest do bejcy

Angel eyes-kolejny "how to"

zathan
V
V
Posty: 89
Rejestracja: 2012-12-23, 13:29
VOLVO: S40 Sport
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: zathan » 2013-05-15, 22:40

One thing I would recomend is finding a new route to hook up the power. When we taped into the drl lights it shorted out a relay in the electronic control module(Had my car in the shop for 2 hours before the dealer could diagnos what was going on). It was a $1,200 fix for a new "ECM" (I told them it looks like my lights just won't work anymore then). Because of the of the short, my passanger side drl do not work any more. To fix this I ran power from my passanger side fog light to the drl's. Now to make thing work the same on both sides I cut the power from my driver side drl's all together and re-routed the power from my driver side fog light to the drivers side drl's. With this being done a couple things are happening, when I have my lights switched to run only my drl's, nothing is on. I can turn my head lights on just fine but I still have no drl's. So with every thing being powered through my fogs, when I hit my fog light button it turns on my drl's and the led's. The short only affected the drl's so my high and low beams along with my blinker was never affected. Sorry that was long winded but thought it was some what relivent


Hmm..cos mi sie zdaje ze podlaczenie pod DRL jest troszke..ryzykowne. JAkbym zrobil spiecie i spalil CEM jak kolega powyzej to byloby nieciekawie.

Awatar użytkownika
Miszel
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3045
Rejestracja: 2011-11-30, 20:41
Imię: nieznane
VOLVO: S40
Silnik: 2.4i B5244S4
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 2005
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: LPG: 11,7l
Przebieg: 253000
Lokalizacja: Internet
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: Miszel » 2013-05-15, 22:59

Na allegro żadna filozofia i wyszukane nazwy wpisujesz sobie po prostu Moduł świateł dziennych i masz tego multum.
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

Awatar użytkownika
c-4
VO
VO
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-20, 21:31
Imię: Jarek
VOLVO: V60
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 200PS
Rok: 2017
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 7,4
Przebieg: 500
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: c-4 » 2013-05-15, 23:19

zathan pisze:Jest temat na swedspeed o angel eyes.

Chcialbym dokladnie takie same jak maja w volvo na 2 ostatnich zdjeciach, ale to chyba nie sa LEDy tylko cale ringi tak?

1.Czy na ebay w UK jest dostepny ten modol swiatel dziennych? jest on niezbedny?

2. Na dniach przyjdzie do mnie DiCE a Vida i pierwsze co zrobie to wylaczenie swiatel na "0", czyli rozumiem ze bedzie to wygladalo w nastepujacy sposob:

0-brak swiatel totalnie---->przekrecamy w prawo i swiatla "srodkowe" sa wylaczone dzieki modolowi i swieca ringi---->przekrecamy w prawo i ringi sie wylaczaja i swieca normalne swiatla

Dobrze rozumuje?

3. Jak wylaczamy swiatla postojowe/srodkowe i przelaczamy zeby zamiast nich swiecily sie ringi? ten modol?


btw. te ringi sa dostepne za £5 na ebay-klik
Hej,
działa to tak:
1.przełącznik jest na "0". Odpalasz auto i dzięki modułowi świecą się ringi
2a) przełączasz przełącznikiem na postoje to ringi się gaszą a postoje zapalają. Przełącznik zapala postoje, a moduł gasi ringi
2b) przełączasz na światła mijania przełącznikiem to ringi nada zgaszone i zapalają się mijania
2c) jeżeli masz czujnik zmierzchu to za każdym razem jak czujnik zapali światła mijania to moduł zgasi ringi.

Mam nadzieje, że obrazowo.

PS: zazdroszcze Vidy
Sprzedam:
-C30: spojler zderzaka przedniego standard plastik
-C30: spojler dachowy standard plastik
-ALL: Angel Eyes - komplet

Golf MK1 '83 --> Fiesta MK3 '96 --> A3 '04 --> C30 '09 --> V60 FL '17 (link)

zathan
V
V
Posty: 89
Rejestracja: 2012-12-23, 13:29
VOLVO: S40 Sport
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: zathan » 2013-05-16, 01:13

c-4 pisze:
zathan pisze:Jest temat na swedspeed o angel eyes.

Chcialbym dokladnie takie same jak maja w volvo na 2 ostatnich zdjeciach, ale to chyba nie sa LEDy tylko cale ringi tak?

1.Czy na ebay w UK jest dostepny ten modol swiatel dziennych? jest on niezbedny?

2. Na dniach przyjdzie do mnie DiCE a Vida i pierwsze co zrobie to wylaczenie swiatel na "0", czyli rozumiem ze bedzie to wygladalo w nastepujacy sposob:

0-brak swiatel totalnie---->przekrecamy w prawo i swiatla "srodkowe" sa wylaczone dzieki modolowi i swieca ringi---->przekrecamy w prawo i ringi sie wylaczaja i swieca normalne swiatla

Dobrze rozumuje?

3. Jak wylaczamy swiatla postojowe/srodkowe i przelaczamy zeby zamiast nich swiecily sie ringi? ten modol?


btw. te ringi sa dostepne za £5 na ebay-klik
Hej,
działa to tak:
1.przełącznik jest na "0". Odpalasz auto i dzięki modułowi świecą się ringi
2a) przełączasz przełącznikiem na postoje to ringi się gaszą a postoje zapalają. Przełącznik zapala postoje, a moduł gasi ringi
2b) przełączasz na światła mijania przełącznikiem to ringi nada zgaszone i zapalają się mijania
2c) jeżeli masz czujnik zmierzchu to za każdym razem jak czujnik zapali światła mijania to moduł zgasi ringi.

Mam nadzieje, że obrazowo.

PS: zazdroszcze Vidy
Nie zazdrosc tylko sciagnij ;)-klik a pozniej kup klona DiCE i po sprawie ;) tutaj masz caly temat o Vidzie i DiCE

Przy Twoim schemacie chyba nie wziales pod uwage ze po wylacze swiatla w Vidzie na 0.

JAk ida kable w takim schemacie?? --ring/ledy--->modol-->swiatla mijania? Pewnie jest to zawarte gdzies w ktoryms z opisow ale narazie ogarniam Vide i o niej czytam ;)

Awatar użytkownika
c-4
VO
VO
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-20, 21:31
Imię: Jarek
VOLVO: V60
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 200PS
Rok: 2017
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 7,4
Przebieg: 500
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: c-4 » 2013-05-16, 08:25

zathan pisze:Nie zazdrosc tylko sciagnij ;)-klik a pozniej kup klona DiCE i po sprawie ;) tutaj masz caly temat o Vidzie i DiCE

Przy Twoim schemacie chyba nie wziales pod uwage ze po wylacze swiatla w Vidzie na 0.

JAk ida kable w takim schemacie?? --ring/ledy--->modol-->swiatla mijania? Pewnie jest to zawarte gdzies w ktoryms z opisow ale narazie ogarniam Vide i o niej czytam ;)
Hej,

I właśnie o to chodzi, że wyłączysz światła w Vidzie na 0, czyli po tej akcji jak odpalisz auto i przełącznik będzie na 0 to światła mijania się nie zapalą. Po to właśnie trzeba dokupić moduł (http://allegro.pl/modul-automat-swiatla ... 86954.html) który jest czymś dodatkowym i zupełnie nie zależnym od volvo. Głównym zadaniem modułu jest zapalanie ringów po odpaleniu auta i gaszeniu ich gdy auto zgaśnie lub gdy zapalą się postoje lub mijania. Zasada jest prosta: podpinasz na zasilanie kabel gdzie zasilanie pojawia się po stacyjce i nie zanika po uruchomieniu silnika. Jak pojawi się w nim napięcie to moduł zapali ringi. Moduł ma jeszcze inne wjeście gdzie podajesz kabel od kostki świateł, tam gdzie jest postojówka i mijania. Jak przełączysz przełącznikiem na postoje lub mijania (lub czujnik zmierzchu sam zapali mijania) to wtedy na takim kableu pojawi się napięcie i wyśle impuls do modułu, który otrzyma sygnał aby wyłączyć ringi bo inne oświetlenie ma działać. Jak wyłączysz spowrotem na 0 to napiecie znika i wtedy moduł wie, że ma zapalić spowrotem ringi.

Tutaj zasada na filmiku na przykłądzie hondy: https://www.youtube.com/watch?v=oEj3En6djpU Dokładnie to widać od 1:25
Sprzedam:
-C30: spojler zderzaka przedniego standard plastik
-C30: spojler dachowy standard plastik
-ALL: Angel Eyes - komplet

Golf MK1 '83 --> Fiesta MK3 '96 --> A3 '04 --> C30 '09 --> V60 FL '17 (link)

zathan
V
V
Posty: 89
Rejestracja: 2012-12-23, 13:29
VOLVO: S40 Sport
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: UK
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: zathan » 2013-05-18, 13:56

c-4 pisze:
zathan pisze:Nie zazdrosc tylko sciagnij ;)-klik a pozniej kup klona DiCE i po sprawie ;) tutaj masz caly temat o Vidzie i DiCE

Przy Twoim schemacie chyba nie wziales pod uwage ze po wylacze swiatla w Vidzie na 0.

JAk ida kable w takim schemacie?? --ring/ledy--->modol-->swiatla mijania? Pewnie jest to zawarte gdzies w ktoryms z opisow ale narazie ogarniam Vide i o niej czytam ;)
Hej,

I właśnie o to chodzi, że wyłączysz światła w Vidzie na 0, czyli po tej akcji jak odpalisz auto i przełącznik będzie na 0 to światła mijania się nie zapalą. Po to właśnie trzeba dokupić moduł (http://allegro.pl/modul-automat-swiatla ... 86954.html) który jest czymś dodatkowym i zupełnie nie zależnym od volvo. Głównym zadaniem modułu jest zapalanie ringów po odpaleniu auta i gaszeniu ich gdy auto zgaśnie lub gdy zapalą się postoje lub mijania. Zasada jest prosta: podpinasz na zasilanie kabel gdzie zasilanie pojawia się po stacyjce i nie zanika po uruchomieniu silnika. Jak pojawi się w nim napięcie to moduł zapali ringi. Moduł ma jeszcze inne wjeście gdzie podajesz kabel od kostki świateł, tam gdzie jest postojówka i mijania. Jak przełączysz przełącznikiem na postoje lub mijania (lub czujnik zmierzchu sam zapali mijania) to wtedy na takim kableu pojawi się napięcie i wyśle impuls do modułu, który otrzyma sygnał aby wyłączyć ringi bo inne oświetlenie ma działać. Jak wyłączysz spowrotem na 0 to napiecie znika i wtedy moduł wie, że ma zapalić spowrotem ringi.

Tutaj zasada na filmiku na przykłądzie hondy: https://www.youtube.com/watch?v=oEj3En6djpU Dokładnie to widać od 1:25
Pieknie, tylko poczytalem troszke i w kilku przypadkach popalili CEM przez spiecia na kablach..a to juz jest wydatek spory..

Awatar użytkownika
Miszel
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 3045
Rejestracja: 2011-11-30, 20:41
Imię: nieznane
VOLVO: S40
Silnik: 2.4i B5244S4
KW/KM/NM: 170KM
Rok: 2005
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: LPG: 11,7l
Przebieg: 253000
Lokalizacja: Internet
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: Miszel » 2013-05-23, 22:44

Temat umarł - nie znajdzie się więcej chętnych?
Moja S-ka...

Sprzedam parę gratów do VOLVO i nie tylko - klik...

klausrokita
VOLV
VOLV
Posty: 965
Rejestracja: 2008-11-23, 15:44
Imię: klaudiusz
VOLVO: v50,V70
Silnik: 2.0d,2.5T
KW/KM/NM: 173KM,200KM
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 283000
Lokalizacja: zabrze
Status: Offline

Re: Angel Eyes w naszych Volvo

Post autor: klausrokita » 2013-05-24, 14:18

ja bym też wziął te drugie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”