Koniec diesli już bliski ?

robkwiatkowski
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1990
Rejestracja: 2009-04-07, 08:39
Imię: Robert
VOLVO: S90 r-design
Silnik: T6+Polestar
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Skierniewice
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: robkwiatkowski » 2018-03-01, 22:13

quiros pisze:Baaaa, z pewnoscia bedzie jeszcze plakal z tego powodu
???
Pozdrawiam
Robert
Umiesz liczyć...licz na siebie :!:


Były 3 sztuki v50 2.0 diesel, v60 D5, v60 CC D4, v60 T6 R i obecnie jest s90 T6 R

quiros
V
V
Posty: 102
Rejestracja: 2014-11-02, 00:11
Imię: PFdQ
VOLVO: v40II
Silnik: diesel
Rok: 2016
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 5,7
Przebieg: 150000
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: quiros » 2018-03-01, 22:17

No wiesz, ci Niemcy, kórzy tak bardzo "opłakuja" te ich super samochody idace na wschód.

Na szczescie i w Niemczech znajduja sie tacy, ktorzy kupuja diesla do miasta robiac 8k rocznie - wiec mozna znalezc okazje.

Niestety np. takie Volvo V60 w dieslu, z malym przebiegiem i w okazyjnej cenie, to oznacza dluuuugie poszukiwania... heheh ale mniejsza z tym.

Ahhhh, gdyby tak Tesla 3 miala gwarangowny zasieg 500 km w kazdych warunkach, porze roku etc, to wtedy byloy cos.... no i ten jej panel wskaznikow jest takie nie teges ....

robkwiatkowski
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1990
Rejestracja: 2009-04-07, 08:39
Imię: Robert
VOLVO: S90 r-design
Silnik: T6+Polestar
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Skierniewice
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: robkwiatkowski » 2018-03-01, 22:37

quiros, ja tam powiem szczerze ze tyle razy bylem w Niemczech j jakos okazji nie widzialem ładne auta kosztują sporo wiecej jak z tego samego roku ładne w Polsce.
Polski handlarz kupuje szrot -mam kilki kolegow handlarzy i wielokrotnie bylem swiadkiem ich zakupow i potem sprzedaży suta w Polsce z bajka ze maja układy w firmach leasingowych czy u ubezpieczycieli itp...
Nigdy w zyciu nie kupie auta od handlarza zbyt bardzo sie naogladalem tych okazji...
Nigdy nie zapomne slow jednego ze znajomych Niemca u ktorego kupuje dosc sporo czesci do ciezarowych aut i koparek - u nas także są biedniejsi ludzie którzy szukaja kilkuletniego zadbanego auta a wy nadal uparcie myslicie ze jestesmy idijotami co oddają dobre auta za polowe ceny...
Ostatnio zmieniony 2018-03-02, 00:33 przez robkwiatkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Robert
Umiesz liczyć...licz na siebie :!:


Były 3 sztuki v50 2.0 diesel, v60 D5, v60 CC D4, v60 T6 R i obecnie jest s90 T6 R

Awatar użytkownika
jaaano
VOLVO
VOLVO
Posty: 2190
Rejestracja: 2012-09-19, 00:01
VOLVO: S 60
Silnik: D5244T4
KW/KM/NM: 155/210/500
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: ELA
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: jaaano » 2018-03-01, 22:59

quiros pisze: serio jedziecie za B4 TDI majac wlaczone wloty powietrza? Bo ja nie....
Ależ się chłopie wstrzelił :galy: jadąc za moim to nawet możesz i oczy i uszy wyłączyć i tak nic nie odczujesz ale dlaczego tak się dzieje to i przez tydzień bym Ci nie wytłumaczył :mrgreen:
Może i nie czytam prasy obcojęzycznej która jako jedyna w/g Ciebie ma monopol na prawdę i racje ale czytam w ojczystym języku,nawet dużo i umiem pisać po polsku w przeciwieństwie do Ciebie :/
Dałeś się zniemczyć czy na siłę wyzbywasz się wstydliwej polskości ?
Pisząc takim "językiem" dajesz jednoznaczne świadectwo jak zadbano o Twoje wychowanie i edukację i nawet mi Cię nie żal :mrgreen:
Te Twoje wymazy bo inaczej ich się nie da nazwać obrażają zarówno mnie jak i innych udzielających się w temacie, dlatego kończę polemikę z Tobą i zalecam też innym, nie warto -Panie fascynacie zachodem.

PrzemekNF
V
V
Posty: 84
Rejestracja: 2015-05-01, 12:02
Imię: Przemek
VOLVO: V 70
Silnik: 2.0T AUT
KW/KM/NM: 132KW/180PS
Rok: 2002
Przebieg: 220000
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: PrzemekNF » 2018-03-01, 23:04

JAAANO wiesz, trochę za mocno poszybowałeś po mojej osobie, dosłownie. Wiedziałem, że narażę się miłośnikom diesli, ale że aż tak ? Ba, powiem więcej, nie jestem agitatorem Onetu, nawet go nie czytam, to był impuls chwili - dla zabawy. Onet nie jest moją opcją, ponieważ służy tym, których nie popieram. Ale również (niestety) nie jestem wielbicielem diesli (mam chyba takie prawo), silnik TDI w stajni Volvo, to dla mnie profanacja marki.
Czytam dużo portali zagranicznych i w przeciwieństwie do często ,,skrzywionych'' wiadomości z Onetu, ta o dieslach jednak się potwierdza. Prace rozwojowe nad silnikami dieslowskimi już dobiegają końca lub się skończyły, czego oczywiście nie może zaakceptować lobby naftowe. Technologie idą na przód, ludzkość szuka nowych alternatywnych źródeł zasilania i bardzo dobrze, pozwólmy im na to ! ,,Ludwiku i Sabo, nie idźcie tą drogą'' można by rzec.
Tendencja odchodzenia od diesla jest już widoczna niemal w całej Europie i nie tylko na poziomie koncernów - producentów, ale konsumentów również, nie ujmując takim narodom jak Mołdawia czy Albania, których nawet lubię.
Na Węgierskim portalu Origo.hu madziarzy martwią się co zrobić, żeby nie stać się złomowiskiem starych Diesli z Europy zachodniej, kto wie czy nie wprowadzą akcyzy zaporowej. U nas może być podobnie, czego bym nie chciał.
Jaaano, w Twoich wypowiedziach widzę wyraźny brak asymetrii, obiektywizmu, czy jesteś gotowy umierać za diesla ? Bardzo zaciekawił mnie termin chętnie przytaczany przez Ciebie ,,pseudo - ekologia'' Czy mógłbyś nam tutaj wyjaśnić różnicę jaka jest według Ciebie między ,,pseudo - ekologią'' a właściwie rozumianą ekologią w odniesieniu do silników diesla ???
Zdaję sobie sprawę, że wycofywanie diesla i zastąpienie go czymś innym to powolny proces, która potrwa wiele lat, jest jednak transformacją nieuniknioną z którą pozostaje nam się pogodzić.
Z pozdrowieniami
Przemek

Awatar użytkownika
nonline
VOLVO
VOLVO
Posty: 3008
Rejestracja: 2012-07-22, 17:44
Imię: M
VOLVO: V70 II | S80
Silnik: 2.4 PB | 2.4 D5
KW/KM/NM: 140KM / 170KM
Rok: 2001
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 10 / 12
Lokalizacja: SKC/WRO
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: nonline » 2018-03-01, 23:33

PrzemekNF pisze:silnik TDI w stajni Volvo, to dla mnie profanacja marki.
Nie mieli własnego diesla. Dobrze wybrali, aczkolwiek nie pogniewałbym się jakby zamiast D5252T pod maską V70 był 2.1TD od PSA - byle na pompie mechanicznej Boscha, a nie hydraulicznej Lucasa, ba w V50 przecież siedzi nic innego jak 2.0HDI znane z PSA. Jeżeli coś jest dobre, to nie jest dla mnie profanacją korzystanie z tego rozwiązania. Volvo nie miało swojego diesla do aut osobowych w tamtym czasie, dobrze że rozwiązania z Penty dopracowali i zrobili 2.4D/D5 - najważniejsze, że nie na szybko byle jak i byle by był.

Diesel i benzyna to ślepa uliczka, wszelkie wzrosty wydajności/sprawności można uzyskiwać już tylko poprzez mocną komplikacje konstrukcji.

Piotrunho
V
V
Posty: 82
Rejestracja: 2012-03-08, 10:15
VOLVO: 850
Silnik: T5
Rok: 0
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: WR
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: Piotrunho » 2018-03-02, 09:12

Proszę Państwa, chciałbym obwieścić, że Łask jest od dziś stolicą Polski. Właściwe miasto na właściwym miejscu. Prawdopodobnie za rok stanie się światowym centrum finansjery, a za 2 lata zbudują kosmodrom. Wszyscy jesteśmy Łaszczanami.
Polska jest mało istotnym rynkiem aut dla producentów, skoro więcej nowych aut sprzedaje się np. w Belgii, a w tej Hiszpanii, która jest wiecznie w kryzysie, sprzedaje się 2,5 raza więcej aut niż w Polsce.
Poza tym producenta raczej nie interesuje banda Zdziśków jadących na budowę T4 zalanym oranżadą albo paliwem kupionym od Vadima.
Jeśli Allegro nie jest wyznacznikiem popularności używanych aut, podaj lepszy. Spodziewam się raczej ciszy.
Europejczyk może sobie jeździć 80 km autostradą do pracy, ale jeśli nie wjedzie tym samochodem do miasta, albo na bramce na autostradzie za hybrydę zapłaci 3x mniej, to się głęboko zastanowi, wybierając następne auto.
Radzę jednak poczytać zachodnią prasę motoryzacyjną. W 90% jest tak, że tamtejsze rozwiązania, niezależnie od branży, za 5 lat pojawiają się w Polsce.

robkwiatkowski
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1990
Rejestracja: 2009-04-07, 08:39
Imię: Robert
VOLVO: S90 r-design
Silnik: T6+Polestar
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Skierniewice
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: robkwiatkowski » 2018-03-02, 09:16

Piotrunho, ta i ty myslisz ze wlasnie z tego powodu niemiec odda prawie nowego diesla za polowe ceny.... starego może i tak ale jeszcze nie szybko takuegi co ma euro 5 czy 6.
Niemiec umie liczyc i spokojnie zanim dobije diesle da wiele lat na wymiane diesla na inne auta. Generalnie to jeszcze dlugo potrwa bo zbyt wiele floty nowych aut jezdzi nadal w dieslu.
Pozdrawiam
Robert
Umiesz liczyć...licz na siebie :!:


Były 3 sztuki v50 2.0 diesel, v60 D5, v60 CC D4, v60 T6 R i obecnie jest s90 T6 R

Awatar użytkownika
kivi
VOLVO
VOLVO
Posty: 5338
Rejestracja: 2012-10-08, 23:07
Imię: Krzysiek
VOLVO: EvoX, 535d
Silnik: 4B11T,M57N2 - 306D5
KW/KM/NM: 270/370/450; 360/800
Rok: 2010
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 17,2
Przebieg: 57000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: kivi » 2018-03-02, 11:00

JEdyne co mi się nie podoba, to proces utylizacji tych aut. Po 200 tysiącach powinny iść do huty a nie do krajów trzeciego świata typu Polska.
chiptuning volvo.
kiviracing.pl

Awatar użytkownika
zenek30
VOLV
VOLV
Posty: 626
Rejestracja: 2007-09-02, 08:50
Imię: M
VOLVO: S60
Silnik: 2,5T AWD
KW/KM/NM: 210 KM
Rok: 2006
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Radom
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: zenek30 » 2018-03-02, 11:39

diesle, diesle.. w "biednej" Tajlandii wszystko na lpg: taxi, tuk tuk, nawet tiry zapierdzielają na gaz :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pawelpergol
VO
VO
Posty: 235
Rejestracja: 2013-03-11, 09:52
Imię: Pawel
VOLVO: S80
Silnik: T6
KW/KM/NM: 272
Rok: 2000
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: Bez dramatu
Przebieg: 203
Lokalizacja: Nieporęt
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: pawelpergol » 2018-03-02, 11:43

kivi pisze:Po 200 tysiącach powinny iść do huty a nie do krajów trzeciego świata typu Polska.
Kivi bez urazy ale chyba nie byłeś nigdy w trzecim świecie, skoro masz tak niskie zdanie o kraju w którym żyjesz i zarabiasz

Awatar użytkownika
nonline
VOLVO
VOLVO
Posty: 3008
Rejestracja: 2012-07-22, 17:44
Imię: M
VOLVO: V70 II | S80
Silnik: 2.4 PB | 2.4 D5
KW/KM/NM: 140KM / 170KM
Rok: 2001
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 10 / 12
Lokalizacja: SKC/WRO
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: nonline » 2018-03-02, 13:12

pawelpergol pisze:Kivi bez urazy ale chyba nie byłeś nigdy w trzecim świecie
Myślę, że był w Radomiu, chociaż przejazdem.

Awatar użytkownika
zenek30
VOLV
VOLV
Posty: 626
Rejestracja: 2007-09-02, 08:50
Imię: M
VOLVO: S60
Silnik: 2,5T AWD
KW/KM/NM: 210 KM
Rok: 2006
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Radom
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: zenek30 » 2018-03-02, 13:21

nonline pisze:był w Radomiu
jakie 200 ????
w Radomiu wszystkie samochody mają 198.000 km przebiegu :mrgreen:

przynajmniej w komisach :/

Piotrunho
V
V
Posty: 82
Rejestracja: 2012-03-08, 10:15
VOLVO: 850
Silnik: T5
Rok: 0
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: WR
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: Piotrunho » 2018-03-02, 14:04

Potwierdzam, w
zenek30 pisze:diesle, diesle.. w "biednej" Tajlandii wszystko na lpg: taxi, tuk tuk, nawet tiry zapierdzielają na gaz :mrgreen:
byłem w Azji Płd-Wsch 2 miesiące temu i zero diesli

Awatar użytkownika
pawelpergol
VO
VO
Posty: 235
Rejestracja: 2013-03-11, 09:52
Imię: Pawel
VOLVO: S80
Silnik: T6
KW/KM/NM: 272
Rok: 2000
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: Bez dramatu
Przebieg: 203
Lokalizacja: Nieporęt
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: pawelpergol » 2018-03-02, 14:13

Diesle są dostępne praktycznie tylko w Europie około 50% rynku w zależności od danego państwa. Nawet Polska benzyną stoi ponad 2/3 rynku to auta benzynowe. Diesli praktycznie nie ma w obu Amerykach i Azji nawet w krajach afrykańskich.
Tutaj link co by otworzyć oczy co niektórym

http://m.auto-swiat.pl/wiadomosci,zq7dvp" onclick="window.open(this.href);return false;

Piotrunho
V
V
Posty: 82
Rejestracja: 2012-03-08, 10:15
VOLVO: 850
Silnik: T5
Rok: 0
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: WR
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: Piotrunho » 2018-03-02, 15:05

Ale niektórym stąd tego nie przetłumaczysz.

raspiras
VOLV
VOLV
Posty: 995
Rejestracja: 2016-08-09, 13:13
Imię: Greg
VOLVO: v70 asb
Silnik: D5
KW/KM/NM: 171/231/498
Rok: 2012
Średnie spalanie: 4,1
Przebieg: 228000
Lokalizacja: Wawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: raspiras » 2018-03-02, 15:46

Piotrunho pisze:Ale niektórym stąd tego nie przetłumaczysz.
Którym? Mi, na przykład, który na początku wątku napisał, że światowy udział diesli w autach osobowych to 3%?
Czy mi, zwolennikowi silników benzynowych, który uważa, że silnik diesla jest tylko do traktora i czołgu?
Wypisujesz dyrdymały a uczestników wątku traktujesz jak życiowych przedszkolaków. Uczciwie byłoby zapytać kiedy za utylizację hybrydy zapłaci jej nabywca. Bo, że obecnie akumulatorami bawią się afrykańskie dzieci tajemnicą nie jest. No i skąd wziąć te eko-kilowaty bo pozyskiwanie ich z węgla rozkłada na łopatki ekologiczny wymiar tej całej ekozabawy. To po prostu biznes. Jak np. fotowoltaika, która pompuje głównie niemiecką gospodarkę.
IMO to ten wątek jest wyjątkowo durny, pociesza mnie tylko fakt, że za 15 minut nastąpi u mnie "odkorkowanie" i ekologia zejdzie na dalszy plan ;-)

Awatar użytkownika
jaaano
VOLVO
VOLVO
Posty: 2190
Rejestracja: 2012-09-19, 00:01
VOLVO: S 60
Silnik: D5244T4
KW/KM/NM: 155/210/500
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: ELA
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: jaaano » 2018-03-02, 16:30

Panowie -choć nie do wszystkich można się tak zwracać czytając to co napisali ale nie ma co rozgarniać wymiocin nawet patykiem,nic tam się nie znajdzie.
PrzemekNF zrobił dobrą robotę -powyłaziły z zakamarków zakompleksione male ludziki bez krzty honoru,euro-entuzjaści,zachwyceni zachodem a nawet ukryte volksdeutsch'e hołubiące wszystko inne co tylko nie polskie.
Nic mi do tego skoro ktoś się czuje obywatelem kraju trzeciego świata a najlepiej murzynkiem z wydętym brzuszkiem z głodu ;(
Ba, nawet jeden wysilił się na rozszyfrowanie tablicy rejestracyjnej i wyznaczenie nowej stolicy tego czarnego lądu :lol:
Brawo ! plugawienie ojczyzny,języka ale też i rodziny wychodzi wam nadzwyczaj dobrze :/

robkwiatkowski
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1990
Rejestracja: 2009-04-07, 08:39
Imię: Robert
VOLVO: S90 r-design
Silnik: T6+Polestar
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Skierniewice
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: robkwiatkowski » 2018-03-02, 16:54

jaaano, brawo i jeszcze raz brawo :564:
A teraz spel do forumowiczow -nie czekajmy tylko za 3/4 ceny sprzedajmy swoje diesle bo to zlo i trucuciele... pogadmy za kilka lat na temat akumulatorów z hybrydek...
Pewnie nie każdy pamięta ale moj ojciec mi dzis właśnie opowiadał ze w latach 80 benzyna byla zlem wywalało się dobre silniki ze starow i innych aut i gdzie tylko można było wkładało diesla...
Pozdrawiam
Robert
Umiesz liczyć...licz na siebie :!:


Były 3 sztuki v50 2.0 diesel, v60 D5, v60 CC D4, v60 T6 R i obecnie jest s90 T6 R

Awatar użytkownika
nonline
VOLVO
VOLVO
Posty: 3008
Rejestracja: 2012-07-22, 17:44
Imię: M
VOLVO: V70 II | S80
Silnik: 2.4 PB | 2.4 D5
KW/KM/NM: 140KM / 170KM
Rok: 2001
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 10 / 12
Lokalizacja: SKC/WRO
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: nonline » 2018-03-02, 17:48

jaaano pisze:Panowie -choć nie do wszystkich można się tak zwracać czytając to co napisali ale nie ma co rozgarniać wymiocin nawet patykiem,nic tam się nie znajdzie.
PrzemekNF zrobił dobrą robotę -powyłaziły z zakamarków zakompleksione male ludziki bez krzty honoru,euro-entuzjaści,zachwyceni zachodem a nawet ukryte volksdeutsch'e hołubiące wszystko inne co tylko nie polskie.
Nic mi do tego skoro ktoś się czuje obywatelem kraju trzeciego świata a najlepiej murzynkiem z wydętym brzuszkiem z głodu ;(
Ba, nawet jeden wysilił się na rozszyfrowanie tablicy rejestracyjnej i wyznaczenie nowej stolicy tego czarnego lądu :lol:
Brawo ! plugawienie ojczyzny,języka ale też i rodziny wychodzi wam nadzwyczaj dobrze :/
Staram się unikać odwoływania w dyskusji do nieprzestrzegania zasad pisowni, gdyż uważam że sam często popełniam błędy, ale jeśli w rozmowie zaczynamy powoływać się na naszą miłość do ojczyzny, to moim zdaniem wypadałoby okazywać to gorące uczucie nie stawiając spacji przez "!" oraz stawianiu tejże spacji po przecinku.

Przykro mi, ale nasz kraj jest "murzynem europy". Oczywiście patrząc oczami mieszkańców jej zachodniej części... Na nas patrzy się tak, jak my potrafimy spojrzeć się na obywateli Ukrainy.
Oczywiście należy się starać i ten pogląd na sprawę wybijać z głowy (byle nie młotkiem).

Awatar użytkownika
Waluś
V
V
Posty: 19
Rejestracja: 2011-10-23, 00:46
Imię: Andrzej
VOLVO: V40
Silnik: 1969D
KW/KM/NM: 140/190/400
Rok: 2015
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: A to się okaże
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdynia
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: Waluś » 2018-03-03, 14:19

Właściwie to może diesli w osobówkach?
Bo jakoś nie wyobrażam sobie, że wszystkie ciężarówki, statki i okręty, i cały ten przemysł przechodzi na, no właśnie co? Statki elektryczne? Benzynowe? Hybryda? Czy wracamy do żagli...
W osobowych zrobiło się za tanio, szczególnie w Europie i choć zgodzę się z tym, że świat jednak nie przeszedł na diesla, to jest to wynik tylko ekonomiczny. Benzyna w niektórych krajach Ameryki południowej kosztuje w przeliczeni na polskie po 6-9 GROSZY za litr, w Azji nie jest tak różowo bo wychodzi po 90 GROSZY za litr, USA to też są śmieszne ceny paliwa, więc nikt tam w drogiego w zakupie diesla się nie pcha, a co do ekologi, to jak to jest, że jadąc za autem zagazowanym bardzo często można to wyczuć ludzkim nosem? Czy jak śmierdzi to jest ekologicznie? Przecież te wszystkie paliwa są tego samego pochodzenie i czy nie jest tak, że pseudo ekolodzy robią nam wodę z mózgów, a chodzi tylko o kasę?
https://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=2 ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;
https://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=1 ... 7#p1447397" onclick="window.open(this.href);return false;

mpmp
VO
VO
Posty: 326
Rejestracja: 2014-01-11, 11:40
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: mpmp » 2018-03-03, 15:01

Przecież te wszystkie paliwa są tego samego pochodzenie i czy nie jest tak, że pseudo ekolodzy robią nam wodę z mózgów, a chodzi tylko o kasę?

Zgadzam się. Ekolodzy, kasa i ciągłe wmawianie - a ludziom można wszystko sprzedać, trzeba tylko wiedzieć jak.
Przykład - szpinak - prawie każdy myśli, że ma bardzo dużo żelaza, kilkakrotnie więcej niż inne zielone warzywa. A jak jest w rzeczywistości?

wredny
V
V
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-01, 10:06
Imię: LOLO
VOLVO: XC70
Silnik: T6
Rok: 0
Przebieg: 138
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: wredny » 2018-03-03, 17:16

Zgadza się, Pb i ON pochodzą z tego samego źródła jakim jest ropa naftowa, natomiast z różnych jego frakcji. Dlatego diesle emitują więcej szkodliwych produktów spalania.

Piotrunho
V
V
Posty: 82
Rejestracja: 2012-03-08, 10:15
VOLVO: 850
Silnik: T5
Rok: 0
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: WR
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: Piotrunho » 2018-03-03, 17:56

raspiras pisze:
Piotrunho pisze:Ale niektórym stąd tego nie przetłumaczysz.
Którym? Mi, na przykład, który na początku wątku napisał, że światowy udział diesli w autach osobowych to 3%?
Czy mi, zwolennikowi silników benzynowych, który uważa, że silnik diesla jest tylko do traktora i czołgu?
Wypisujesz dyrdymały a uczestników wątku traktujesz jak życiowych przedszkolaków. Uczciwie byłoby zapytać kiedy za utylizację hybrydy zapłaci jej nabywca. Bo, że obecnie akumulatorami bawią się afrykańskie dzieci tajemnicą nie jest. No i skąd wziąć te eko-kilowaty bo pozyskiwanie ich z węgla rozkłada na łopatki ekologiczny wymiar tej całej ekozabawy. To po prostu biznes. Jak np. fotowoltaika, która pompuje głównie niemiecką gospodarkę.
IMO to ten wątek jest wyjątkowo durny, pociesza mnie tylko fakt, że za 15 minut nastąpi u mnie "odkorkowanie" i ekologia zejdzie na dalszy plan ;-)

No akurat nie Ciebie, ale uderz w stół...

wchpikus
VOLVO
VOLVO
Posty: 1033
Rejestracja: 2014-05-21, 12:33
Imię: wchpikus
VOLVO: v50
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 136
Rok: 2006
Status: Offline

Re: Koniec diesli już bliski ?

Post autor: wchpikus » 2018-03-03, 21:16

Hej
Czytam wątek i szkoda że kłócicie się o taką pierdołe.
Żadnego wpływu na ekologiczną papkę i pseudo ekoligiczne unijne norny nie mamy, to wszystko bisnes..
Rynek sam naprostuje tą ekologie.
Jak ludzie odczują na kieszeni wzrost kosztów wszystkiego ( transport musi działać) odechce się im ekologii.
Zawsze są plusy i minusy paliw, niestety na elektryki jeszcze za wcześnie ( chyba że udostępnią technologie ), ale to znów biznes..
USA czerpie z tego same korzyści ( myslicie ze wojna w Iraku miala inne podłoże?)..teraz jest podobnie z Koreą (najwieksze złoża litu do akumulatorów)..
Każdy widzi biznes...ekologia to sciema.
Myslicie że Chiny, USA, dają o to?
..szkoda czasu na pierdoły, kto chce to jeździ czym chce.


Sent from my SM-A510F using Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”