Czy VOLVO jest premium?

Nemo24
V
V
Posty: 119
Rejestracja: 2012-04-03, 18:39
VOLVO: XC70
Silnik: 2.4T
KW/KM/NM: 147/200
Rok: 2001
Lokalizacja: Mazowsze
Status: Offline

Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Nemo24 » 2015-02-12, 18:17

" onclick="window.open(this.href);return false;

Według mnie tak, patrząc na to ile wniosło do motoryzacji (bezpieczeństwo)

Awatar użytkownika
shamman
V
V
Posty: 139
Rejestracja: 2012-03-02, 12:33
Imię: Lukasz
VOLVO: XC 70 OR, XC90
Silnik: 2.4 D5 x2
KW/KM/NM: ~220/500 x2
Rok: 0
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 8,8
Przebieg: 500000
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: shamman » 2015-02-12, 22:30

Sam się nad tym zastanawiałem kiedyś. Niby premium ale czasem czegoś brakuje, skrzypiące plastiki etc. Na pewno cena jest w cholerę premium :)

Ja swoje kupiłem na przekór proniemieckim polaczkowym przymilasom i dla mnie premium jest to że nie siedzę w kolejnym z taśmy golfie, porządanej a4 czy już nie mówiąc o MERCEDESIE WOW JAKI SUPER MERCEDES WOW I W OGÓLE. Znam sytuacje ki8edy klient reklamował 1-roczną S-klasę bo zardzewiała :O

(Chociaż golf to niby nie premium ale powiedzcie to gdzieś na wsi :) )

Wertyder
V
V
Posty: 24
Rejestracja: 2008-05-11, 22:54
Imię: Marcin
VOLVO: S80
Silnik: 2,8 T6
Rok: 2000
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: duże :)
Przebieg: 0
Lokalizacja: Pod Tatrami
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Wertyder » 2015-02-12, 22:56

golf - premium :lol:.
Nie no w końcu wszystko jest kwestią nazwania i definicji :roll:.

Driv3rrrr
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4243
Rejestracja: 2012-11-18, 16:22
Imię: Artur
VOLVO: Jaguar S-Type
Silnik: 3.0 V6 LPG
KW/KM/NM: 175/238/293
Rok: 2003
Był na spocie: 11
Przebieg: 227000
Lokalizacja: Niedrzwica Kość./Lublin
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Driv3rrrr » 2015-02-12, 23:36

Golf jak Golf. Ale Passek 1.9/2.0 TDI w kombi - to jest szał na wsiach :lol: . Sam mieszkam na wsi i mam niezły ubaw z tego :lol:
Były praktykant ASO Volvo
Było: Volvo S80
Obecnie:
Jaguar S-Type - http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=101&t=88342" onclick="window.open(this.href);return false;
Porsche Cayenne
Diagnostyka komputerowa - Lublin i okolice

Awatar użytkownika
_NorberT_
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1504
Rejestracja: 2008-08-10, 17:56
VOLVO: 850
Silnik: 2.5 10V
KW/KM/NM: 144 KM
Rok: 1995
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Koszalin/Poznań
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: _NorberT_ » 2015-02-13, 00:52

Dla mnie jak najbardziej premium. Volvo wnosiło wiele nowinek do motoryzacji, jakoś wykonania była zawsze na wysokim poziomie oraz bezpieczeństwo ponad wszystko :)
Przy okazji hybryda jest kozacka :D Ciekawe kiedy nagrywał odcinek :? W niedziele siedziałem w tym aucie :mrgreen:
Obrazek
Kupię wiązkę od wzmacniacza do radia SC-900

Awatar użytkownika
coonrado
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 23184
Rejestracja: 2010-02-07, 21:56
Imię: Konrad
VOLVO: S80 Titanium Gray
Silnik: 2.5T AW55-50SN
KW/KM/NM: 154kW/210KM/320Nm
Rok: 2006
Był na spocie: 27
Średnie spalanie: 12l/100km
Przebieg: 234567
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline
Kontakt:

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: coonrado » 2015-02-13, 09:56

_NorberT_, widziałem te autko jakieś 2 dni temu w Krakowie w okolicy UJ :D

Nemo24
V
V
Posty: 119
Rejestracja: 2012-04-03, 18:39
VOLVO: XC70
Silnik: 2.4T
KW/KM/NM: 147/200
Rok: 2001
Lokalizacja: Mazowsze
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Nemo24 » 2015-02-13, 10:02

O premium volvo świadczy również fakt, że w przeciwieństwie do Audi, Mercedes, Bmw nie widać volvo na każdym kroku, pod każdym sklepem. Czyli to nie jest auto pospolite, dla każdego :)

Awatar użytkownika
_NorberT_
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1504
Rejestracja: 2008-08-10, 17:56
VOLVO: 850
Silnik: 2.5 10V
KW/KM/NM: 144 KM
Rok: 1995
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Koszalin/Poznań
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: _NorberT_ » 2015-02-13, 10:24

coonrado, czyli Zachar odebrał je zaraz po tym jak testowaliśmy je w niedziele w Warszawie :)
Kupię wiązkę od wzmacniacza do radia SC-900

Awatar użytkownika
Pan Jasiek
VO
VO
Posty: 277
Rejestracja: 2013-04-23, 08:54
Imię: Jasiek
VOLVO: Opel Kadett D
Silnik: 16D
KW/KM/NM: 40/54/96
Rok: 1984
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 4,5
Przebieg: 175000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Pan Jasiek » 2015-02-13, 11:11

Jak jakaś firma wnosi nowinki, to jest premium?
W takim razie mamy premium Fiata za elektrohydrauliczne zawory, czy bezpośredni wtrysk w dieslu...

W ogóle, co to jest premium, jest takie słowo w języku polskim? To chyba wymysł marketingowy, żeby sprzedawać drogo to, co nie jest tyle warte. W takim układzie, myślę, że Volvo idzie w stronę premium. Dawne modele premium nie były.

Wertyder
V
V
Posty: 24
Rejestracja: 2008-05-11, 22:54
Imię: Marcin
VOLVO: S80
Silnik: 2,8 T6
Rok: 2000
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: duże :)
Przebieg: 0
Lokalizacja: Pod Tatrami
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Wertyder » 2015-02-13, 11:14

^^^^
Panowie ale może z tym co kto i kogo widział to na PW :P :).
Nemo24 pisze:O premium volvo świadczy również fakt, że w przeciwieństwie do Audi, Mercedes, Bmw nie widać volvo na każdym kroku, pod każdym sklepem. Czyli to nie jest auto pospolite, dla każdego :)
Z tym premium to jest trochę takie słowo wytrych, bo co Audi A4 to jest premium, albo mercedes A Class? To raczej dotyczy poszczególnych modeli.
Volvo moim zdaniem wymyka się takim ocenom, bo pod pewnymi względami jest zupełnie nie premium a pod pewnymi bardzo :lol: . Czego najlepszym przykładem jest S80 które nijak się ma do wszelkich klas aut. Bo ani to E ani F. Zresztą ostatnie dekady dla volvo nie są złe, i fajne wzornictwo (teraz jakby z tym gorzej :x ) i auta które celują pomiędzy segmenty etc. etc. To jest po prostu trochę odmienna marka od całej reszty i to jest jej siła - indywidualizm. Może nie aż taki jak w Saabie :) ale wystarczająco duży żeby na wsi pod każdym sklepem stało czarne BMW z alufelgami, a nie Volvo :mrgreen: .
Swoją drogą to szkoda że z siostrzaną marką się stało to co się stało :(.

Piotrunho
V
V
Posty: 82
Rejestracja: 2012-03-08, 10:15
VOLVO: 850
Silnik: T5
Rok: 0
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: WR
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Piotrunho » 2015-02-13, 11:24

Komentarze pod filmem Zachara pokazują, że wprowadzenie gimnazjum było Hiroszimą polskiej edukacji.

Awatar użytkownika
Adam_1210
V
V
Posty: 85
Rejestracja: 2014-05-10, 18:59
Imię: Adam
VOLVO: S60
Silnik: 2.4
KW/KM/NM: 170
Rok: 2004
Był na spocie: 3
Średnie spalanie: 9,5PB, 11LPG
Przebieg: 320000
Lokalizacja: Sokółka
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Adam_1210 » 2015-02-13, 11:32

Ja wiem jedno, od kiedy jeżdżę Volvo to nie usłyszałem żadnej złej opinii (no może że dodałem sobie z 10 lat, ale z tym akurat się zgadzam:D), a koleżanki to są zachwycone wykończeniem auta, wygodą foteli, kolorystyką, zapachem. Może i gdzieś coś zaskrzypi i robi się głośno przy wyższych prędkościach, ale Volvo ma wyrobioną opinię wśród ludzi (dobrą opinię) i dla mnie to klasa wyższa. Może to sprawka czarnego koloru i czarnej skóry w moim aucie i tego, że z daleka wygląda jak BMW, ale to nie kolejne BMW, czy Audi ale zupełnie coś innego:D

P.S oczywiście nie mam nic do niemieckich marek, to dobre auta.
Posiadam klucz do plastikowych filtrów oleju VOLVO, pożyczam:)

Awatar użytkownika
shamman
V
V
Posty: 139
Rejestracja: 2012-03-02, 12:33
Imię: Lukasz
VOLVO: XC 70 OR, XC90
Silnik: 2.4 D5 x2
KW/KM/NM: ~220/500 x2
Rok: 0
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 8,8
Przebieg: 500000
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: shamman » 2015-02-13, 12:32

Ja się w pełni zgadzam że Volvo to segment Premium ale stawiając nowe topowe S80 obok nowego topowego A8L czy BMW serii 7 czy nowej S-klasie gdybym miał przeopór kasy to chyba jednak wybrałbym Niemca. Volvo celuje trochę w innego klienta, może to i szkoda, zobaczymy co pokaże nowa S80 czy XC90.

Awatar użytkownika
Pan Jasiek
VO
VO
Posty: 277
Rejestracja: 2013-04-23, 08:54
Imię: Jasiek
VOLVO: Opel Kadett D
Silnik: 16D
KW/KM/NM: 40/54/96
Rok: 1984
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 4,5
Przebieg: 175000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Pan Jasiek » 2015-02-13, 12:42

A ja gdybym stawiał wymienione przez Ciebie - Merca, Audi i BMW - obok Rollsa Phantoma i miał nadmiar kasy, to też nie miałbym wątpliwości, co wybrać.

Co to za bezsensowne porównanie S80 z klasą, do której Volvo nawet nie aspiruje?

MARK0
VOL
VOL
Posty: 415
Rejestracja: 2013-02-22, 20:33
Imię: x
VOLVO: x
Silnik: x
Rok: 0
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: MARK0 » 2015-02-13, 12:48

Pan Jasiek pisze:W ogóle, co to jest premium, jest takie słowo w języku polskim? To chyba wymysł marketingowy, żeby sprzedawać drogo to, co nie jest tyle warte. W takim układzie, myślę, że Volvo idzie w stronę premium. Dawne modele premium nie były.
Zgadzam się. Jak widzę lub słyszę to słowo, to chce mi się rzygać. Teraz są nawet zwykłe jogurty są jako "premium". :roll: Marketingowo generowany prestiż dla debili. Co stanie się, gdy już wszystko będzie "premium", a zabraknie "nie-premium"?

Awatar użytkownika
Mareek
VO
VO
Posty: 309
Rejestracja: 2012-03-25, 21:15
Imię: Volvetta
VOLVO: 285
Silnik: 4.2 V8 AEC
KW/KM/NM: 213/290/400
Rok: 1989
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Wawa
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Mareek » 2015-02-13, 12:53

Pan Jasiek pisze:Jak jakaś firma wnosi nowinki, to jest premium?
W takim razie mamy premium Fiata za elektrohydrauliczne zawory, czy bezpośredni wtrysk w dieslu...
+1
Nemo24 pisze:Według mnie tak, patrząc na to ile wniosło do motoryzacji (bezpieczeństwo)
Renault ze swoim bezpieczeństwem też będzie w takim razie premium patrząc tą miarą.
Nemo24 pisze:O premium volvo świadczy również fakt, że w przeciwieństwie do Audi, Mercedes, Bmw nie widać volvo na każdym kroku, pod każdym sklepem. Czyli to nie jest auto pospolite, dla każdego
Nie wiem jak wy, ale ja w stolicy widzę pełno Volvo. I tych nowych i tych starszych. Nie widzę za to za dużo fiata multipli, więc to już dwa argumenty za premium fiata.
World of Tanks

MARK0
VOL
VOL
Posty: 415
Rejestracja: 2013-02-22, 20:33
Imię: x
VOLVO: x
Silnik: x
Rok: 0
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: MARK0 » 2015-02-13, 12:58

Ludzie sami gubią się w swoim bełkocie. To jak nieskończone próby ustalenia na śp. forum youngtimer.pl co youngtimerem jest, a co nie. :zzz:

Awatar użytkownika
Pan Jasiek
VO
VO
Posty: 277
Rejestracja: 2013-04-23, 08:54
Imię: Jasiek
VOLVO: Opel Kadett D
Silnik: 16D
KW/KM/NM: 40/54/96
Rok: 1984
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 4,5
Przebieg: 175000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Pan Jasiek » 2015-02-13, 13:04

Jeżeli chodzi o youngtimery, to - w przeciwieństwie do premium - przynajmniej jest jakaś definicja tego pojęcia.

Multipla jest rzeczywiście już dość rzadka, ale to pewnie bardziej pod jangtajmerstwo podchodzi niż premium. Premium niszowa jest całkiem świeża Tata Indica...

Wertyder
V
V
Posty: 24
Rejestracja: 2008-05-11, 22:54
Imię: Marcin
VOLVO: S80
Silnik: 2,8 T6
Rok: 2000
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: duże :)
Przebieg: 0
Lokalizacja: Pod Tatrami
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Wertyder » 2015-02-13, 13:15

shamman pisze:Ja się w pełni zgadzam że Volvo to segment Premium ale stawiając nowe topowe S80 obok nowego topowego A8L czy BMW serii 7 czy nowej S-klasie gdybym miał przeopór kasy to chyba jednak wybrałbym Niemca. Volvo celuje trochę w innego klienta, może to i szkoda, zobaczymy co pokaże nowa S80 czy XC90.
No więc jeśli chodzi o BMW to niestety dla mnie i wielu moich znajomych premium to nie jest. Jaka to jest fura "premium" jak co drugi dres na wsi tym jeździ. Jaki sens wydać 300 tys na auto które spotykam na każdym rogu?
Z audi jest niewiele lepiej.

Co do S80 to jak się porówna wielkość kabiny z S klasą to jest podobnie :). Mój znajomy przeżył ostatnio niemały szok, że jego auto kupione za niemal 100 tysi niewiele się odróżnia w środku od mojego kupionego za trochę mniej :lol:. Komfort nie ten, bo zawieszenie hydrauliczne, i wyciszenie w mercu lepsze ale bezpieczeństwo już znów co najmniej porównywalne jeśli w volvie nie lepsze.
Volvo zdecydowanie przegrywa wobec tej trójki silnikowo, bo V12 czy V10 tu nie uświadczysz no i dla niektórych wręcz karygodny jest przedni napęd :roll:. Z kolei BMW lepiej się prowadzi i od S Class i S80. W audi wykonanie wnętrza moim zdaniem znów najlepsze itd. Można się tak licytować bez końca, bo te auta są celowo robione "na zakładkę".

Prywatnie to gdybym nie liczył się z kasą to w życiu żadnej niemieckiej nudy bym nie kupił :).

Piotrunho
V
V
Posty: 82
Rejestracja: 2012-03-08, 10:15
VOLVO: 850
Silnik: T5
Rok: 0
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: WR
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Piotrunho » 2015-02-13, 15:10

Wszystkie te dywagacje są dość akademickie, a już szczególnie rozbrajają mnie porównania S80 z A8L albo S-ką Lang. Słowo "premium" jest przekleństwem obecnych czasów. Niestety to słowo staje się jednym z najbardziej popularnych słów-wytrychów, do których próbuje się dołożyć pewną mniej lub bardziej naciąganą teorię.
W moim mniemaniu premium w motoryzacji to suma ceny, luksusu, technologii, tradycji i przede wszystkim rzadkości danego auta. Są auta, które potrafią to połączyć, choć jest ich relatywnie niewiele.
Dla mnie premium jest np. Rolls Royce Wraith, Ferrari Enzo albo McLaren MP 650S. Nie są nimi natomiast następujące marki:
- BMW - poza serią 7, 6, 6 GC i i8 producent bardzo średnich i mocno naciąganych aut ze sporymi problemami z jakością,
- Mercedes - kilka rewelacyjnych modeli ("Eska", SLS itp.), ale czy premium może być auto, które jest taksówką (vide klasa S)? Samochodem premium był na pewno Mercedes McLaren SLR,
- Audi - jaką tradycję ma za sobą Audi?

Driv3rrrr
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4243
Rejestracja: 2012-11-18, 16:22
Imię: Artur
VOLVO: Jaguar S-Type
Silnik: 3.0 V6 LPG
KW/KM/NM: 175/238/293
Rok: 2003
Był na spocie: 11
Przebieg: 227000
Lokalizacja: Niedrzwica Kość./Lublin
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Driv3rrrr » 2015-02-13, 19:46

Audi zasłynęło jedynie wyścigami oraz wlazło w terytorium S klasy i 7er dzięki modelowi V8, który de facto i tak nie sprzedawał sie jakoś super. Także Audi moim zdaniem to dobre zarządzanie przez VW i ot udało się konkurować z Mercem czy BMW. Podobnie się ma z Lexusem. Stworzyli auto na dzień dobry z grubej rury, przyjęło sie stanach, podciągnęli jakość i mogą sie reklamować jako premium. To samo Infinity tyle ze oni powiedzmy w europie jeszcze nie bardzo maja co szukać ze swoją ofertą modeli i silników.

BMW de facto nic w historii motoryzacji nie wniosło, ze dwie nowinki może. Jednak od początku produkowali auta wysokiej klasy i to pozwoliło uzyskać status premium. Merol to znowu całkowicie inna historia. Od początku kierunkowanie na luksus i nowe technologie, także Merol status premium jak najbardziej powinien mieć. Również Jaguar - podobna kwestia jak BMW + doszły sukcesy wyścigowe.

Volvo znowuż jak każdy wie rewolucjonizowało bezpieczeństwo aut. Jeśli chodzi o budowę ram i ich wytrzymałość to nie ma nic lepszego wg. mnie. Jeśli chodzi o technologie...jakoś od czasów zrobienia blind assist stoją w miejscu. Mają to samo co konkurencja...a nawet mniej.

Nie oszukujmy sie ale Volvo dalej odstaje od niemców w jakości wnętrz, nowinek technicznych, silników. Aczkolwiek nowe XC90 to pewien przełom. Pewnie niedługo sobie pomacam to będzie widać jak bardzo skoczyli w przód.

Ogólnie premium to nie wiadomo co to jest dokładnie. Moim zdaniem premium to auta produkowane głównie ręcznie za gruby pieniądz. A jak robi maszyna to co w tym premium? :D. Później się płaci za S klasę gruby hajs no bo tak - nowe maszyny do produkcji, sam projekt ileś kosztuje, badania, jakość wnętrza, bajery, mocne silniki. Stąd takie chore kwoty + wzrost kwoty powoduje ogólny status auta.
Były praktykant ASO Volvo
Było: Volvo S80
Obecnie:
Jaguar S-Type - http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=101&t=88342" onclick="window.open(this.href);return false;
Porsche Cayenne
Diagnostyka komputerowa - Lublin i okolice

snow
VOLVO
VOLVO
Posty: 2643
Rejestracja: 2013-11-18, 21:56
Imię: Sebastian
VOLVO: S60
Silnik: 2.4i B5244S2 AW55-50
KW/KM/NM: 103/140/220
Rok: 2002
Był na spocie: 8
Przebieg: 355000
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: snow » 2015-02-13, 21:34

Volvo już bliżej do Mercedesa czy Audi niż do Bmw. BMW zawsze przy tej samej pojemności silnika co Mercedes wyciąga więcej koni i ogólnie BMW ma bardziej sportowy charakter niż takie Audi czy Mercedes. Mercedes raczej kojarzy się z prestiżem i byciem autem dla kierowców którzy nie potrzebują emocji a właśnie odrobiny luksusu. Volvo znowu raczej na luksusy nie stawia. Większość aut Volvo jest raczej użytkowe niż reprezentacyjne. Sportu też w Volvo niewiele, zresztą cała Skandynawia to kraina gdzie ludzie bardziej cenią sobie bezpieczeństwo z uwagi na odwieczne trudniejsze warunki życia niż ryzykowanie nim. To samo się wiec przekłada na ich auta, mają być bezpieczne i wygodne. To auta z całkiem innego rejonu świata bym powiedział i dlatego trudno Volvo zaszufladkować i powiedzieć że będzie takie jak cała główna konkurencja. Pytanie też czy Volvo stara się konkurować z niemiecką trójką. Myślę że stać inżynierów Volvo na to aby opracować auto takie jak BMW czy Mercedes ale po co? Skoro oni bardziej zaprzątają sobie głowy "Wizją zero" czego konkurencja nie robi. To już z miejsca określa jakie auta chcą produkować.

Jeżeli oceniamy po jakości.... jeżdżę sobie czasem tą zachwalaną S'ką (V12) i powiem tak. Owszem jakość materiałów jest lepsza niż w moim Volvo, jest przestronna że można się w niej ganiać. Wyciszenie też o wiele lepsze ale tak na prawdę przytulniej czuje się w tej mojej S'ce, fotele wygodniejsze i wnętrze bardziej mnie otacza dzięki czemu mam poczucie że mnie ochrania i w razie czego mnie osłoni lepiej jak będzie stłuczka czy wypadek. Po prostu czuje się w nim bezpieczniej. Co do spasowań lepszych... też tam skrzypi np. tunel środkowy co mnie wkurza że w uważanym przez niektórych za najlepsze auto świata (np. Pan Clarkson) coś trzeszczy. Mimo że oba z tego samego roku produkcji u mnie tylko połamany ten durny schowek uchylny a tam w aucie niby bardziej premium plastiki w fotelu się łamią. Już nie wspomnę że dźwięk silnika V12 w tym aucie jak dla mnie psuje jej dostojność i jakość bo jest zbyt głośny jak na to auto. Od auta klasy wyższej lepszej oczekiwałbym bardziej bezszelestnego płynięcia niż słuchania też beznadziejnej V12 :)

Jeżdżę sobie też czasem BMW e39. Tutaj moim skromnym zdaniem jest lepiej niż z mercedesem (pewnie dlatego że mniejsze auto) i podobnie jak w Volvo z bezpieczeństwem odczuwanym przez kierowcę nie jest źle, ale już wrażenia z jazdy i tak mam lepsze moim "demonem szybkości" niż w tym BMW. Jakość wykończenia lepsza niż w Volvo, niemniej w obu autach niemieckich nie jest mi aż tak wygodnie niż w mojej bestii :mrgreen:

I to jest w moim Volvo właśnie najfajniejsze, że nigdzie mi tak fajnie się nie podróżuje jak w moim Volvo. I nawet jeśli ono nie jest autem premium to i tak je kocham :) Natomiast pytanie Zachara o to czy Volvo jest premium jest zbyt ogólne moim zdaniem bo czy A klasa albo BMW serii 1xx jest autem klasy premium?

Awatar użytkownika
amdr
VOLVO
VOLVO
Posty: 1268
Rejestracja: 2013-09-02, 20:25
Imię: Pawel
VOLVO: C70
Silnik: T5 - B5234T3
KW/KM/NM: 176/240/330
Rok: 1999
Średnie spalanie: 14
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: amdr » 2015-02-14, 08:28

Premium odnosi się do jakości a nie popularności, wieku, mody itp i teraz jest bardzo nadużywane. Ale chodzi o jakość i pod tym kątem należy rozpatrywać czy coś jest premium. Jak porównam wykonanie wnętrza C70 z BMW E39 to volvo nie jest Premium, może obecne modele można pod Premium podciągnąć że względu na wykończenie lepsze na tle konkurentów ale nie widziałem seryjnej deski w skórze, prawdziwym drewnie, skóry też nie mają chyba najlepszej opinii więc nadal raczej nie. Jeśli mielibyśmy np samochód w rozmiarze kompaktu ale wykończony na poziomie limuzyny (np Mercedes GLA) to dla mnie jest to Premium, CLA z jeszcze lepszym wypasem i np szybami bez ramek to też Premium. Był taki mały Aston Martin na bazie Toyotu IQ ale kilka razy droższy bo we wnętrzu materiały typowo astonowskie - też Premium. Bentley to już nie Premium tylko już zupełnie inna klasa samochodów. Że swojego podwórka BMW E91 rodziców też nie Premium jak widzę sztuczna skórę, plastikowe drewno itp, aczkolwiek BMW 1 jest za takie uważane choćby ze względu na tylny napęd czy wykonanie lepsze niż w popularnych kompaktach.

Awatar użytkownika
mbawilk
VOL
VOL
Posty: 351
Rejestracja: 2012-03-14, 09:47
Imię: Roman
VOLVO: S40
Silnik: benzyna
KW/KM/NM: 107/145
Rok: 2012
Był na spocie: 10
Przebieg: 34500
Lokalizacja: Police
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: mbawilk » 2015-02-14, 13:21

W/g mnie to prowadzącemu ten reportaż należałoby zadać pytanie czy Audi, Mercedes, BMW w postaci aut najtańszych czyli to co widać najwięcej i najczęściej na ulicach odpowiadają klasie premium, a Volvo każdy praktycznie egzemplarz można do tego segmentu podpiąć, porównanie poszczególnych egzemplarzy dla mnie nie jest adekwatne bo jeśli jest mowa o marce to uważam że należy brać pod uwagę całość a nie wybrany fragment.
EUCO Europejskie Centrum Odszkodowań
Odszkodowania Powypadkowe, Bezpłatne Informacje
Bez opłat wstępnych, samochód zastępczy
kontakt: brzezinskadiana@gmail.com
tel. 695 396 117
Kliknij

Awatar użytkownika
Kaban
VOLVO
VOLVO
Posty: 2326
Rejestracja: 2011-12-31, 21:37
Imię: Konrad
VOLVO: 9-5
Silnik: B235R
KW/KM/NM: 230
Rok: 2001
Był na spocie: 42
Średnie spalanie: 8,5-14
Przebieg: 200000
Lokalizacja: WPR
Status: Offline

Re: Czy VOLVO jest premium?

Post autor: Kaban » 2015-02-14, 15:11

volvo 940 vs w124 vs e34
volvo s70 vs e46 vs A4 b5
volvo s80 I vs E39 vs w210

Weźcie pod uwagę datę wprowadzenia tych aut na rynek i które auto jest lepiej wykonane, przyjemniej się jeździ, oferuje więcej bajerów (bo to jest dla mnie premium) Niezawodność idzie na drugi plan, bo 'premium' się liczy gdy auto jest nowe i oferuje więcej w salonie.

Jak dla mnie w każdym z tych pojedynków, Volvo stojące w salonie było na straconej pozycji. Ba, do tej pory jest, bo kiedy wsiadam do kumpla w124 czy macam e34 to jest to zupełnie inna kultura jazdy czy wykonania wnętrza w stosunku do chociażby mojego 940. Podobnie jazda S70 a e46 czy a4 b5.

Pytanie czy Nas stać na te premium wielowahacze itd. Przeciętny europejczyk ma to głęboko, bo idzie, bierze w kredyt/leasing a po kilku latach idzie po kolejny a stary już wjeżdża w Zgorzelcu na lawecie.

Z drugiej strony: Czy Samsung Galaxy S4 jest premium? Raczej iPhone jest premium. Ale przy takiej ilości chińszczyzny i dziadostwa na rynku to i Samsung jest teraz premium. I Golf też. Teraz nie ma produktów premium, nie-premium. Teraz jest premium za chore pieniądze, czy to ciuch, but, telefon, samochód (czyli coś co kilka lat temu było normalne) i kupa, chińszczyzna która do niczego się nie nadaje.
Forumowy Od-radzacz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”