Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łysy
VOLVO
VOLVO
Posty: 3755
Rejestracja: 2015-06-08, 19:42
Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: Łysy » 2016-11-16, 17:02

snow pisze:Jakoś mi się nie zdarzyło czy to na letnich, zimowych czy to wielosezonówkach na których obecnie jeżdżę.
Zawsze musi być ten pierwszy raz i obyś w tedy nie musiał się zastanawiać , czy opony dały rade .
Nie mam siły już ani ochoty dalej ciągnąć tej farsy . Szerokości i bezpieczeństwa życzę .
Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

siatek
V
V
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:26
Imię: zbigniew
VOLVO: XC70
Silnik: 2,0D
KW/KM/NM: 120/163
Rok: 2011
Średnie spalanie: 7,0/100km
Przebieg: 160000
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: siatek » 2016-11-16, 19:21

lucano pisze:@up
Setki opon i kilka milionów? Hmm jakoś mi się nie klei :D
Chyba że jesteś kierowcą TIRa ale to inna historia i nie ten temat :P
Ponad milion km to żaden wyczyn. Ostatnio orientacyjnie liczyliśmy przejechane km za kółkiem, mnie wyszło około 1,4-1,5mln km. Większość samochodami osobowymi, pewna część busami. A takich kierowców jest wielu.
Wiele hałasu i zamieszania (reklam) o oponach CC. Tylko nie potrafię sobie wytłumaczyć o co? Przecież CC to typowe opony całoroczne, znane już od dziesięcioleci. A czy dobre, bardzo dobre, czy jednak słabe to kwestia przetestowania. Każdy chętny, jeśli czuje potrzebę użytkowania takich opon, może je sobie zamontować, w czym problem?
Ja jednak wolę 2 komplety gum przeznaczonych do pór roku, po prostu czuję się bezpieczniej. A opony całoroczne jednak szybciej się zużywają latem i nigdy nie będą tak bezpieczne jak opony letnie i zimowe.

snow
VOLVO
VOLVO
Posty: 2643
Rejestracja: 2013-11-18, 21:56
Imię: Sebastian
VOLVO: S60
Silnik: 2.4i B5244S2 AW55-50
KW/KM/NM: 103/140/220
Rok: 2002
Był na spocie: 8
Przebieg: 355000
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: snow » 2016-11-16, 19:29

siatek pisze: w czym problem?
Generalnie w niczym, no może oprócz tego że każdy z przeciwników opon wielosezonowych usilnie próbuje mając małe z nimi doświadczenie przekonać że są towarem beznadziejnym. Podejrzewam że każdy wybierając taką opone wie o tym że nie dorówna ona super oponie letniej ani zimowej i się z tym godzi.

symptomAG no i jak tam wrażenia? :)

Awatar użytkownika
symptomAG
VOL
VOL
Posty: 393
Rejestracja: 2016-05-23, 22:43
Imię: Tomasz
VOLVO: ex S60 > Citroen C5 III
Silnik: 2.0 HDI
Rok: 2012
Był na spocie: 16
Przebieg: 190000
Lokalizacja: WE
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: symptomAG » 2016-11-16, 19:52

snow, na razie stwierdzam że ładne, bo wulkanizator przesunął mnie na jutro wieczorem :/ Ale dobrze że ma padać to po założeniu zrobię sobie przejażdżkę i będę miał pierwsze porównanie

Awatar użytkownika
Łysy
VOLVO
VOLVO
Posty: 3755
Rejestracja: 2015-06-08, 19:42
Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: Łysy » 2016-11-16, 21:15

siatek pisze:Ponad milion km to żaden wyczyn. Ostatnio orientacyjnie liczyliśmy przejechane km za kółkiem, mnie wyszło około 1,4-1,5mln km. Większość samochodami osobowymi, pewna część busami. A takich kierowców jest wielu.
siatek,
Dokładnie - dla ludzi którzy zawodowo lub w interesach przemieszczają się to nie problem ,strzeliłem tak na szybko i nawet nie chcę znać faktycznej liczby przejechanych km ,ale dla przeciętnego kowalskiego który robi rocznie 20K są to ilości nie osiągalne .
siatek pisze: A opony całoroczne jednak szybciej się zużywają latem i nigdy nie będą tak bezpieczne jak opony letnie i zimowe.
i cały czas staram się to uświadomić co niektórym pożeraczom reklam i wielbicielom jedynego i nieomylnego K.Hołowczyca .
symptomAG pisze: Ale dobrze że ma padać to po założeniu zrobię sobie przejażdżkę i będę miał pierwsze porównanie
:lol: :lol: :lol: co za szczęście ,że będzie padać - musiałem . :mrgreen:
Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

snow
VOLVO
VOLVO
Posty: 2643
Rejestracja: 2013-11-18, 21:56
Imię: Sebastian
VOLVO: S60
Silnik: 2.4i B5244S2 AW55-50
KW/KM/NM: 103/140/220
Rok: 2002
Był na spocie: 8
Przebieg: 355000
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: snow » 2016-11-16, 21:29

Łysy pisze:
siatek pisze:Ponad milion km to żaden wyczyn. Ostatnio orientacyjnie liczyliśmy przejechane km za kółkiem, mnie wyszło około 1,4-1,5mln km. Większość samochodami osobowymi, pewna część busami. A takich kierowców jest wielu.
siatek,
Dokładnie - dla ludzi którzy zawodowo lub w interesach przemieszczają się to nie problem ,strzeliłem tak na szybko i nawet nie chcę znać faktycznej liczby przejechanych km ,ale dla przeciętnego kowalskiego który robi rocznie 20K są to ilości nie osiągalne .
A ile % z tego miliona na wielosezonowej? Rozumiem że nie wiele bo wychodzicie z założenia że trzeba mieć 2 komplety opon ;)
Łysy pisze:
siatek pisze: A opony całoroczne jednak szybciej się zużywają latem i nigdy nie będą tak bezpieczne jak opony letnie i zimowe.
i cały czas staram się to uświadomić co niektórym pożeraczom reklam i wielbicielom jedynego i nieomylnego K.Hołowczyca .
Wielce prawdopodobne choć zależy też od stylu jazdy. Są auta w których opona z racji dużej mocy przenoszonej na koła zużyje się szybko - czy to znaczy że ta opona jest do bani czy może styl jazdy/rodzaj auta powoduje że tak szybko zjada bieżnik?

Awatar użytkownika
JEJEK
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1601
Rejestracja: 2011-02-16, 23:09
Imię: Andrzej
VOLVO: s80 - 4 osobowy :)
Silnik: 2.5 TDI ; automat
KW/KM/NM: 140 KM
Rok: 2000
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 7.3
Przebieg: 0
Lokalizacja: Głogówek
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: JEJEK » 2016-11-16, 21:31

W volvo mam Crosslimaty a w drugim aucie nokiany weaterproof, nie narzekam na wielosezony :mrgreen:
Sama wygoda a nie mam czasu i chęci na trzymanie i zmiany dwóch kompletów opon.
s80 TDI > podrabiany executive, 2 x fotele z pamięciami, lodówka, premium sound

Obrazek

siatek
V
V
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:26
Imię: zbigniew
VOLVO: XC70
Silnik: 2,0D
KW/KM/NM: 120/163
Rok: 2011
Średnie spalanie: 7,0/100km
Przebieg: 160000
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: siatek » 2016-11-16, 21:48

snow pisze:
A ile % z tego miliona na wielosezonowej? Rozumiem że nie wiele bo wychodzicie z założenia że trzeba mieć 2 komplety opon ;)

Wielce prawdopodobne choć zależy też od stylu jazdy. Są auta w których opona z racji dużej mocy przenoszonej na koła zużyje się szybko - czy to znaczy że ta opona jest do bani czy może styl jazdy/rodzaj auta powoduje że tak szybko zjada bieżnik?
Opony całoroczne oczywiście na busach, przejechane na nich około 300-400kkm.
Na osobówce zużyłem prawie 2 komplety opon całorocznych-prawie, bo 1 był zakupiony kiedyś jako używany, 1 jako nowy. Odkąd zacząłem używać opon letnich i zimowych, odechciało mi się całorocznych. Co prawda zim nie ma ostatnio jakichś srogich, ale letnia na suchym i mokrym dawała mi większe poczucie bezpieczeństwa. Na całorocznych kiedyś wpadłem w poślizg na mokrym na niewinnym zakręcie, na letniej nie miałbym raczej żadnego problemu.
Na zimowych mam dużą rezerwę operatywności, jeśli spadnie śnieg, nie będę musiał czekać na odśnieżarkę na osiedlu. A także miałbym problem z uprawianiem swojego hobby w terenie.

Awatar użytkownika
symptomAG
VOL
VOL
Posty: 393
Rejestracja: 2016-05-23, 22:43
Imię: Tomasz
VOLVO: ex S60 > Citroen C5 III
Silnik: 2.0 HDI
Rok: 2012
Był na spocie: 16
Przebieg: 190000
Lokalizacja: WE
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: symptomAG » 2016-11-16, 22:44

Dzięki JEJEK za głos użytkownika :)
Cały czas wrzucacie wszystkie "wielosezony" do jednego worka. A porównajcie rzeźbę i ilość lameli CC z innymi. Uznałem że odróżnia ją to, że w porównaniu z innymi jest bardziej letnia niż zimowa i po skorelowaniu tego z klimatem jest najbardziej odpowiednia. Co do ścieralności, jeżeli jest duża to świadczy to też o dobrej przyczepności. A ja nie kupuję opon na całe życie 8-)
I nie jestem pożeraczem reklam bo w ogóle nie oglądam TV :) Tą tępą reklamę jak otyły ludzik Michelin rzuca oponą w kreskówce zobaczyłem dopiero jak szukałem informacji i szczerze to poczułem zażenowanie :lol:

Awatar użytkownika
Guma92
V
V
Posty: 61
Rejestracja: 2014-12-15, 16:47
Imię: Pawel
VOLVO: V70XC
Silnik: B5254T
KW/KM/NM: 193
Rok: 1998
Średnie spalanie: 9 , 15
Przebieg: 277000
Lokalizacja: Ostrołęka
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: Guma92 » 2016-11-17, 01:26

Ogólnie stałem przed dylematem co zakupić (w listopadzie właśnie tego roku)
Chciałem róznież wyżej wymienione CrossClimate - jak się okazało, sprzedawca miał w przechowalni kilka kompletów z tamtego roku.
Co wywnioskowaliśmy?
Guma była już dośc twarda, nie jak w porównaniu z nowymi
Bieżnik od 4,5 mm do 5,5 - strasznie szybko się zużywają
Ogólnie rzecz jest taka - wyjdzie to samo kupić 2 kpl co 4 lata to ten 1 raz na 2 lata :)
Cenowo różnicy nie będzie, dlatego wziąłem na zimówki co innego :)
A efekty zdam jak będzie po zimie :D
Guma92 - Paweł Gumkowski
[wave=blue]ex[/wave] VOLVO V40 98"
VOLVO V70XC 98"

Awatar użytkownika
Łysy
VOLVO
VOLVO
Posty: 3755
Rejestracja: 2015-06-08, 19:42
Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: Łysy » 2016-11-17, 08:36

symptomAG pisze:Uznałem że odróżnia ją to, że w porównaniu z innymi jest bardziej letnia niż zimowa
img (1).jpg
porównaj sobie w takim razie 2-wie prawie identyczne opony , jedna zimowa a druga wielosezonowa .
Gdyby tej CC ponacinać lamele ,jak to ma miejsce w zimowej , to byś nie odróżnił która jest która .
Gdzie w tej CC widać więcej lata niż zimy jak to kreśliłeś ?
W mojej ocenie Michelin wpadł na genialny pomysł , od lat opona zimowa o takim profilu jak na zdjęciu ,jest uważana za jedną z najlepszych - cienkie lamele bardzo dobrze wrzynają się w śnieg ,błoto ,wodę i je odprowadzają , są dość elastyczne co jest pożądane w zimie na śniegu w górach , ale niestety jest zaprzeczeniem opony letniej .Prawie identyczną rzeźbę z powodzeniem stosuje Nokian , Goodyear i może kilka innych firm , nie kojarzę teraz .
Tak więc Michelin poszedł za ciosem i wprowadził na rynek oponę CC , która dzięki świetnej rzeźbie i zapewne odpowiednio dobranej mieszance ,sprawdzi się szczególnie w zimie ,jak również będzie można na niej jeździć w lecie . O ile w lecie da się jeździć na każdej oponie (nie zawsze bezpiecznie) o tyle w zimie już zdecydowanie nie .
Dlaczego opona zimowa w lecie znika w oczach ? To chyba nawet najgorszy laik powinien wiedzieć - gdyż mieszanka użyta do jej produkcji ma zapewnić jej odpowiednią elastyczność w ZIMIE , po drugie opona zimowa nie posiada grubych wzmacnianych klocków , które zapewniają wytrzymałość ,mniejszą ścieralność i większą stabilność podczas pokonywania ostrych zakrętów lub nagłych manewrów . Oczywiście ,że są produkowane opony zimowe wzmacniane o grubych klockach , nie posiadające cienkich lameli ,ale są to opony dla aut klasy premium ,bardzo mocnych , często tylnonapędowych i taka opona nadaje się szczególnie na autobany i do dużych prędkości ,po śniegu w górach już nie jest tak słodko .
Tak więc patrząc na oponę CC nie umiem znaleźć w niej ani to dobrych wartości opony zimowej a tym bardziej opony letniej , jak dla mnie taki No Name .
Zapewne w mieście sprawdzi się jako opona wielosezonowa , w góry bym na niej nie pojechał .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

matej76
VOLV
VOLV
Posty: 522
Rejestracja: 2010-03-25, 15:27
Imię: Pawel
VOLVO: S90
Silnik: B6304S
KW/KM/NM: 204
Rok: 1997
Był na spocie: 20
Średnie spalanie: 13,4
Przebieg: 266
Lokalizacja: DC WX
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: matej76 » 2016-11-17, 09:02

Mnie opona zimowa nie znika w oczach w lato, a jeżdżę sporo po mieście, a na trasie 200 też cisnąłem. Tylko nie wyciskam z opony wszystkiego.
Odnośnie saego bieżnika, to od kilku gumiarzy słyszałem jedno - zapomnieć o oponie kierunkowej

Awatar użytkownika
symptomAG
VOL
VOL
Posty: 393
Rejestracja: 2016-05-23, 22:43
Imię: Tomasz
VOLVO: ex S60 > Citroen C5 III
Silnik: 2.0 HDI
Rok: 2012
Był na spocie: 16
Przebieg: 190000
Lokalizacja: WE
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: symptomAG » 2016-11-17, 09:27

Dobra,Łysy żeby zakończyć tą jałową dyskusję - mnie opona zainteresowała więc odrobiłem lekcje i dowiedziałem się co nieco. Ty jesteś fanem sezonówek więc ją z miejsca skreśliłeś i mało interesują Cię testy. Wiesz swoje. Ja je kupiłem i przekonam się czy to był dobry wybór, ty będziesz trwał w przekonaniu że zły.
Liczę się z tym że jest to trochę eksperyment, ale jestem przekonany że nie zagrażający mojemu bezpieczeństwu. Nie jeżdżę jak wściekły no i są to opony premium uznanego producenta.
Jak opony z jakichś względów nie spełnią moich oczekiwań, to zapewniam że napiszę to w tym temacie. A potem kupię sezonowe. Jeżeli natomiast spełnią to również to napiszę. I będzie to lepsza informacja dla wchodzących w ten temat niż 10 stron przepychanek pomiędzy przeciwnikami i fanami którzy nigdy na nich nie jeździli.
Proponuję na tym zakończyć. I prośba do użytkowników żeby napisali coś więcej :)

Awatar użytkownika
Łysy
VOLVO
VOLVO
Posty: 3755
Rejestracja: 2015-06-08, 19:42
Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: Łysy » 2016-11-17, 15:21

symptomAG pisze:Ty jesteś fanem sezonówek więc ją z miejsca skreśliłeś i mało interesują Cię testy.
Które testy , jakie testy - pokaż mi testy porównawcze np 4 opon premium i pomiędzy nimi CC w różnych warunkach i różnych sytuacjach .
symptomAG pisze:Ty jesteś fanem sezonówek
ja jestem fanem opon bezpiecznych , które zapewnią mi bezpieczną podróż jak również komfort psychiczny , gdzie nie będę musiał się zastanawiać , czy podczas wyprzedzania lub pokonywania ciasnego zakrętu nie przekroczę magicznej bariery "O" . Nie,nie skreśliłem tych opon , bo jeśli zamierzasz jeździć na nich w mieście lub wokół niego z prędkościami 50-90km i styl jazdy emerycki , taki jaki lubisz - to ta opona w zupełności Ci wystarczy .
Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

Awatar użytkownika
symptomAG
VOL
VOL
Posty: 393
Rejestracja: 2016-05-23, 22:43
Imię: Tomasz
VOLVO: ex S60 > Citroen C5 III
Silnik: 2.0 HDI
Rok: 2012
Był na spocie: 16
Przebieg: 190000
Lokalizacja: WE
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: symptomAG » 2016-11-17, 15:39

symptomAG pisze:Proponuję na tym zakończyć.
Ja już zakończyłem.

Awatar użytkownika
Łysy
VOLVO
VOLVO
Posty: 3755
Rejestracja: 2015-06-08, 19:42
Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: Łysy » 2016-11-17, 17:04

symptomAG pisze:
symptomAG pisze:Proponuję na tym zakończyć.
Ja już zakończyłem.
Tak jak sądziłem , nie spodziewałem się innej odpowiedzi

a takich tesytów jest mnogo .
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;

A tutaj informacja dla osób które twierdzą ,że opona M+S jest w pełni wystarczająca np w Austrii , gdzie jest obowiązek używania w zimie opon stricte zimowych a za ich brak i spowodowanie kolizji ,zatoru itd są bardzo duże kary .

" onclick="window.open(this.href);return false;
Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

Jakkub
VO
VO
Posty: 152
Rejestracja: 2013-12-10, 13:08
Imię: Jakub
VOLVO: S80 T6 II / S80 II / ex V70 II
Silnik: 3.0T AWD / 3.2 / ex 2.5 T
KW/KM/NM: 305/234/ex209
Rok: 2010
Średnie spalanie: 16 / 14 lpg
Przebieg: 62000
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: Jakkub » 2016-11-17, 18:06

To dobrze że koniec,

bo wyglądało to na tanią kryptoreklamę, a okazało się, że niektórzy lubią tylko skakać w bok,

z utartych ścieżek.

Szerokości

snow
VOLVO
VOLVO
Posty: 2643
Rejestracja: 2013-11-18, 21:56
Imię: Sebastian
VOLVO: S60
Silnik: 2.4i B5244S2 AW55-50
KW/KM/NM: 103/140/220
Rok: 2002
Był na spocie: 8
Przebieg: 355000
Lokalizacja: Świdnik/Lublin
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: snow » 2016-11-17, 18:06

Łysy pisze:Nie,nie skreśliłem tych opon , bo jeśli zamierzasz jeździć na nich w mieście lub wokół niego z prędkościami 50-90km i styl jazdy emerycki , taki jaki lubisz - to ta opona w zupełności Ci wystarczy
No nie wierze, w końcu zrozumiałeś co pisałem ;)

Awatar użytkownika
Łysy
VOLVO
VOLVO
Posty: 3755
Rejestracja: 2015-06-08, 19:42
Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: Łysy » 2016-11-17, 19:45

snow pisze:No nie wierze, w końcu zrozumiałeś co pisałem
Było by świetnie gdybyś i Ty pojął o czym ja piszę :)
Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

Awatar użytkownika
symptomAG
VOL
VOL
Posty: 393
Rejestracja: 2016-05-23, 22:43
Imię: Tomasz
VOLVO: ex S60 > Citroen C5 III
Silnik: 2.0 HDI
Rok: 2012
Był na spocie: 16
Przebieg: 190000
Lokalizacja: WE
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: symptomAG » 2016-11-18, 09:37

No więc dla zainteresowanych - kapcie zmienione i zrobione ok 100 km dla testu. Jest cicho, sztywno i bardzo stabilnie. Wszystkie zakręty jak po szynach. Hamowanie o kilka metrów lepiej niż na dotychczasowych letnich (lekko mokry asfalt, brak deszczu). Na razie super :mrgreen: Jak się zmienią warunki to napiszę kolejne wnioski

bartleo
Posty: 0
Rejestracja: 2016-11-18, 22:28
Imię: Bartek
VOLVO: v
Silnik: 2
Rok: 2009
Przebieg: 179
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: bartleo » 2016-11-18, 22:51

matej76 pisze:Mnie opona zimowa nie znika w oczach w lato, a jeżdżę sporo po mieście, a na trasie 200 też cisnąłezm. Tylko nie wyciskam z opony wszystkiego.
Odnośnie saego bieżnika, to od kilku gumiarzy słyszałem jedno - zapomnieć o oponie kierunkowej
Ja powiem tak... dysponuję stałym awd :), coś pięknego po prostu, na śniegu na letnich rusza lepiej niż zimówki fwd, wiem bo miałem, jak ktoś nie chce wierzyć zapraszam jak tylko kolejny opad nadejdzie to testów. Dramat zaczyna się w momencie hamowania, po prostu go nie ma...., na letnich go nie ma, ale to chyba wszyscy chyba wiedzą i ja też się o ty przekonałem. Więc przeżyłem atak zimy na suwalszczyźnie na letnich, bo zamówiłem świeże cc (letnie z homologacją na ziowe) od micheline na dziś 18.11.2016, miały być, nadal nie ma, znaczy się są na razie dwie :D, (śmieję się bo nie ma śniegu). Zakup traktuję testowo, ostatnio miałem dunlopy SP WINTER SPORT 3D sprawowały się dobrze, więc porównanie powinno być całkiem wiarygodne, póki co pozdrawiam klient cross climate :D. Obiecuję że po zimie odezwę się :P. Pozdrawiam i życzę przyjemności jazdy w ziemie, a nie tylko konieczności używania swoich koni mechanicznych.

Pozdrawia z Suwałk :065: Bartek

mpmp
VO
VO
Posty: 326
Rejestracja: 2014-01-11, 11:40
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: mpmp » 2016-11-18, 23:01

Czytam wątek z zainteresowaniem i dochodzę do wniosku, że może zamiast zimowych kupić takie Cross Climate lub Goodyear Vector 4Season? Zim prawie nie ma, a przy takiej pogodzie jak teraz to lepiej sprawdzi się chyba wielosezonówka niż typowa zimowa, ponacinana i wgryzając się zamiast w śnieg w suchy lub mokry asfalt.
Co Wy na to?

Awatar użytkownika
agaj666
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5548
Rejestracja: 2008-03-02, 15:23
Imię: Andrzej
VOLVO: V 70
Silnik: 2500 TDi
KW/KM/NM: 140
Rok: 2000
Był na spocie: 66
Średnie spalanie: dostaje ile chce.
Przebieg: 666666666
Lokalizacja: Brwinów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: agaj666 » 2016-11-18, 23:16

mpmp, zadałeś pytanie na które ten i ów próbuje (lub nie) udzielić odpowiedzi przez ponad 10 stron :-D
Ja pewnie je kupię ale na wiosnę. Zimówki jeszcze mam ale zamiast letnich kupię wielosezonowe i będę miał spokój.

Ktoś tam coś się napinał, że w Austrii za jazdę na CC będą srogie kary. Otóż ta opona jest w tym kraju legalnie sprzedawana i użytkowania, bo Michelin CrossClimate to opona letnia z homologacją zimową, ze znakiem 3PMSF (3-Peak Mountain with Snow Flake), czyli pozwalającą na poruszanie się po drogach, na których prawnie wymagane są opony zimowe.
Produkt testowały organizacje TÜV-Sud Product Service, DEKRA Test Center i UTAC-CERAM Group i potwierdziły, że CrossClimate jest znakomitą oponą zarówno letnią jak i zimową, przy czym nadal pozostaje typowo letnią oponą z dopuszczeniem do poruszania się zimą.
Ale oni się nie znają...
Przecież bardziej miarodajne są opinie ludzi, którzy nie używali tej opony ale mają swoje jedynie słuszne, niczym niepoparte, zdanie, a jakieś mało znane firemki typu Michelin, Nokian, Goodyear, Kleber itp. nabijają ludzi w ... oponę ;)

mpmp
VO
VO
Posty: 326
Rejestracja: 2014-01-11, 11:40
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: mpmp » 2016-11-18, 23:21

agaj666,
może nawet nie zadałem pytania, co wyciągnąłem wniosek z tego czytania :)
Nie wiem tylko, czy prawidłowy...

Awatar użytkownika
jaaano
VOLVO
VOLVO
Posty: 2190
Rejestracja: 2012-09-19, 00:01
VOLVO: S 60
Silnik: D5244T4
KW/KM/NM: 155/210/500
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: ELA
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: jaaano » 2016-11-19, 14:22

agaj666 pisze: Michelin, Nokian, Goodyear, Kleber itp. nabijają ludzi w ... oponę ;)
Czego to się nie robi dla zwiększenia sprzedaży, no ale ja tam się na oponach nie znam bo nie mam CC :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”