Wypadek i Volvo vs Audi

siatek
V
V
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:26
Imię: zbigniew
VOLVO: XC70
Silnik: 2,0D
KW/KM/NM: 120/163
Rok: 2011
Średnie spalanie: 7,0/100km
Przebieg: 160000
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: siatek » 2015-12-19, 20:11

Chyba największym problemem (jak dla mnie) na polskich drogach, są kierowcy jeżdżący ekstremalnie! I nie tylko zwariowanie szybko, ale także-a może nawet bardziej, ekstremalnie wolno. Chodzi o prędkości 50-60km/h za miastem i 20-30km/h w terenie zabudowanym. Oczywiście jadąc za takim kierowcą, mocno odczuwa się prawo Murphy-ego. Zakręty z linią ciągłą-pusta droga i proste-pełne aut jadących z przeciwka. Trudno się opanować w takich sytuacjach. Niektórzy nie umieją zdzierżyć, wyprzedzają czasami powodując gęsią skórkę u innych.
Przydałoby się doszkalanie dla takich ślimaków. Kierowcy powinni posiadać umiejętności pozwalające jeździć ok.50km/h w mieście i 80-90km/h poza terenem zabudowanym. Częsty obrazek- z przodu jakiś starszy Fiat lub małe Daewoo, za nim ciężarówka czy autobus, następnie bus lub inne Daewoo i dalej kilkanaście innych aut. Oczywiste jest, że kierujący mając przed sobą pustą drogę a za sobą kilka czy kilkanaście aut blokuje drogę, spowalnia ruch. Nie wiem czy mają zepsute auta, czy nie zdają sobie sprawy że trzeba się ruszać te 80-90 km/h? Najczęściej za kierownicami tych spowalniaczy, siedzą nieco przestraszone kobiety lub starsi panowie-koniecznie w dziwnych czapkach z daszkiem (nie bejsbolówkach) lub kapeluszach. Jak facet- spowalniacz to w starszym Fiacie lub Daewoo.
Oczywiście zdarzają się pędzący na złamanie karku, których należy karać, ale tych ostatnio jest jakby mniej.
Kierowców-spowalniaczy należałoby może nie karać ale doszkalać, uświadomić im że skrzynia biegów nie kończy się na 3. Bieg 4,5 a często i 6 należy także używać, jeśli pozwala na to sytuacja na drodze :evil: .

Awatar użytkownika
Łosia Samosia
Miss Volvo
Miss Volvo
Posty: 3277
Rejestracja: 2012-06-02, 15:21
Imię: 0
VOLVO: XC70 AWD
Silnik: B6324S
KW/KM/NM: 238 ŁM ;)
Rok: 2008
Był na spocie: 67
Średnie spalanie: zależne od pory roku
Przebieg: 160000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Łosia Samosia » 2015-12-20, 08:51

siatek, wyciągając szersze wnioski z Twojego wywodu, doszkolić należałoby połowę kierowców w Polsce, w tym również bardzo duże grono mężczyzn w wieku niekoniecznie starszym. Spowalniacze na ekspresówkach i autostradach to ok. połowy użytkowników tychże dróg. Na ekspresówce wloką się 80-90 w porywach 100, na autostradach 110 to u nich maksymalna prędkość. Nie wiem co jest tego powodem. Oszczędzają paliwo? Boją się szybciej?

To jest gorsze i bardzej niebezpieczne niż wolno jadący samochód w mieście. Powoduje dużo więcej niebezpiecznych sytuacji, z wyprzedzaniem z prawej włącznie. Jeszcze, żeby to całe towarzystwo jechało grzecznie prawym pasem w odpowiednich odległościach między sobą, byłoby OK. Ale wyprzedzanie przez nich ciężarówki bez zmiany prędkości (przyspieszenia) to norma. A za takim delikwentem na lewym pasie sznur aut z coraz bardziej wściekłymi kierowcami. Poruszanie się po polskich autostradach płynnie z maksymalną dopuszczalną prędkością jest niemożliwe.
Mój Łoś ma u mnie dożywocie :bawic:

siatek
V
V
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:26
Imię: zbigniew
VOLVO: XC70
Silnik: 2,0D
KW/KM/NM: 120/163
Rok: 2011
Średnie spalanie: 7,0/100km
Przebieg: 160000
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: siatek » 2015-12-20, 09:42

W rzeczy samej. Choć taka jazda po autostradach jak opisujesz, doprowadza do szewskiej pasji, to jakoś da się jechać po tych 2 pasach. Gorzej na drogach krajowych, powiatowych czy gminnych. Gęste zakręty, niekiedy nieuzasadnione linie ciągłe na prostych, znaki zakazów pozostawione po naprawach dróg i sznury aut jadące za spowalniaczem.
Oczywiście spowalniacze to także mężczyźni w sile wieku ale procentowo jest ich chyba mniej. Częściej przestraszone kobiety z wytrzeszczonymi oczami wlepionymi w drogę i piersiami opartymi o kierownicę (przecież to niewygodne, kierować na mocno zgiętych rękach), oraz starsi faceci w dziwnych czapkach z daszkiem.
Gdy wracam z jakiejś podróży zza zachodniej granicy, to właśnie styl jazdy kierujących, oprócz jakości dróg najbardziej rzuca mi się w oczy.

marekzeb
V
V
Posty: 123
Rejestracja: 2014-07-21, 22:02
Imię: Marek
VOLVO: V70
Silnik: D5
KW/KM/NM: 136/185/
Rok: 2008
Średnie spalanie: 8
Przebieg: 170000
Lokalizacja: W-M
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: marekzeb » 2015-12-20, 13:34

Siatek, Łosia prędkości typu 90, 100,120 itp. to max prędkości dopuszczalne a nie prędkości z którymi należy się poruszać. To, że na danym odcinku brak jest możliwości wyprzedzenia to wina naszych marnych dróg a nie konkretnych kierowców. Kiedy widzę takie ostrożnie jadące auto to zawsze sobie wyobrażam, że porusza się nim moja Kochana z dwójką naszych Skarbów i że robi to z prędkością gwarantującą bezpieczną podróż dla wszystkich uczestników.
Zresztą człowiek z czasem pokornieje, także za kierownicą, zaczyna dostrzegać, że jadąc wolniej i bardziej przepisowo jest mniej zmęczony i zestresowany, że nie musi tłumaczyć dziecku co takiego powiedział do tego Pana w innym wlokącym się przed nami samochodzie itp. Ogólnie wszystko sprowadza się do tego aby w większym być empatycznym wobec innych osób i ogólnie szanować życie...
Zawsze jestem zadziwiony szybkością pojazdów jeźdźących po Warszawie i tym wszechobecnym pośpiechem, wręcz pretensjami za jazdę w zgodzie z przepisami.

siatek
V
V
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:26
Imię: zbigniew
VOLVO: XC70
Silnik: 2,0D
KW/KM/NM: 120/163
Rok: 2011
Średnie spalanie: 7,0/100km
Przebieg: 160000
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: siatek » 2015-12-20, 17:54

Marekzeb, chyba nie czytałeś wyżej? Chodzi o kierowców-spowalniaczy, poruszających się 20-30km/h w mieście i 50-60km/h poza terenem zabudowanym. Jak sam zauważyłeś nasze drogi i ruch na nich, nie pozwala na jakąś sensowną jazdę z prędkością 80-90km/h. Właśnie dlatego, że kierujący samochodem osobowym, porusza się 50-60km/h na 3 biegu poza miastem. Warunki na drogach często nie pozwalają na wyprzedzenie, bo za tym autem jedzie przyklejona na zderzaku ciężarówka, dalej bus, znowu spowalniacz i dalej inne auta. Jedna wielka kawalkada. Jeśli uda się wyprzedzić jakieś auto od czasu do czasu, to na odcinku kilkunastu km i tak trzeba się wlec jak spowalniacz- 50km/h.
W wielu innych krajach ten ruch wygląda inaczej. Np. jeżdżąc niedawno w Finlandii, średnia wychodziła ok.90km/h i to wcale nie na autostradzie. Właśnie dlatego że WSZYSCY! kierowcy jadą 90-100km/h. W ogóle nie odczuwałem wewnętrznej potrzeby wyprzedzania kogokolwiek. Po prostu nie widziałem nikogo jadącego 50km/h poza miastem.

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Iwan » 2015-12-21, 09:20

Łosia Samosia pisze:siatek, wyciągając szersze wnioski z Twojego wywodu, doszkolić należałoby połowę kierowców w Polsce, w tym również bardzo duże grono mężczyzn w wieku niekoniecznie starszym. Spowalniacze na ekspresówkach i autostradach to ok. połowy użytkowników tychże dróg. Na ekspresówce wloką się 80-90 w porywach 100, na autostradach 110 to u nich maksymalna prędkość. Nie wiem co jest tego powodem. Oszczędzają paliwo? Boją się szybciej?
Nie wiem jakie masz doświadczenia autostradowe... moje są takie:
- W Polsce w tiry jadą ile wlezie, jeden 90 inny 100 inny 120. I wyprzedzają się nawzajem. Jedni co jadą wolniej, jadą równo tirami, czy ciut szybciej, i jak mają wolne na lewym, to objeżdżają tiry. Część (ale na pewno nie większość) jedzie faktycznie około dozwolonej 140 km/h, czasem muszą przyhamować, jak ktoś wyprzedza tira lewym i nie jedzie tyle. Mała część jedzie szybciej, jeśli ktoś ich blokuje czasem, to już generalnie ich problem.
- W Czechach i na Słowacji wg mnie ruch jest bardziej równy. Gnających ponad dopuszczalną baaaardzo mało.
- W Niemczech wg mnie tiry nie przekraczają jak u nas. Ale z kolei zaryzykuję twierdzenie, że jadących około 130-140 km/h jest mało. Bardziej ludzie jadą około 120 i jak się jedzie tyle, to mało kto wyprzedza. Czemu tak? Nie wiem, ale chyba po protu jest inna kultura, autostrady są od dawna, jest to cała sieć, łatwiej zaplanować podróż (czasowo) i nie trzeba się spieszyć, nadganiać, robić zapas czasowy itd. Więc ludzie spokojnie jadą. Czasem trafi się jakieś Porsche które popyla ile wlezie.

No i samo auto. Żeby nie pisać o kimś, nie oceniać, nie gdybać - na moim przykładzie.
Takie leciwe volvo 940. Jechać tym 140 km/h non stop... dla mnie nierealne. Głośno już przy tej prędkości, i już dość nieekonomicznie. Więc se jeżdżę powiedzmy 120 km/h. Czasem więcej, jak mi się spieszy, czy chwilowo jak wyprzedzam i ktoś mi siada na ogon, to dociskam więcej, żeby szybciej uciec na prawy pas.

No i służbowa Corsa 1,2... no jechać tym 140 to już się mocno poci i pali też już dużo więcej. J.w. jak mi się nie spieszy, jadę w okolicy 120 km/h.

Piszę prędkości licznikowe.

Nie wiem jak do kogo, ale dla mnie argument o oszczędzaniu paliwa, to też argument. Oczywiście, nie do przesady i nie jeżdżę po autostradzie 80-90 km/h co pewno by było jeszcze bardziej ekonomiczne.
No ale przecież u nas ludzie bogaci, paliwo tanie obrzydliwie, no to się ciśnie ile fabryka dała. Na autostradzie ile wlezie, na drogach mniejszych wielu pędzi używając naprzemiennie pedału gazu i hamulca, każdy z nich cisnąć do oporu...

Podsumuję tak - jak dla mnie, sprawne przemieszczanie się to nie szybkie, ale płynne przemieszczanie się.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Bartek92
V
V
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-23, 11:37
Imię: Bartek
VOLVO: V50
Silnik: 2.0D
KW/KM/NM: 136KM
Rok: 2005
Przebieg: 210000
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Bartek92 » 2015-12-21, 09:22

Panowie i Panie prawda jest taka , że zawsze po wypadku jest ocenianie innych i ,że ja tak nie jeżdżę. Każdy z nas kiedyś włamał przepisy dotyczące prędkości (jeśli się mylę to przepraszam). Tak samo każdy może zostać zpowalniaczem bo jest pierwszy raz gdzieś i szuka drogi lub zwyczajnie wyjechał wcześniej z domu i mu się nie spieszy

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Iwan » 2015-12-21, 09:24

marekzeb pisze:Zawsze jestem zadziwiony szybkością pojazdów jeźdźących po Warszawie i tym wszechobecnym pośpiechem, wręcz pretensjami za jazdę w zgodzie z przepisami.
Przejedź się np. z Krakowa do Olkusza zgodnie z przepisami... :) Ciekawe doświadczenie. Przez wioski jak droga leci, to z lewej strony wysepek Cię objeżdżać będą. Nie należy się oglądać wtedy w lewo, mogą zabić spojrzeniem.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

marekzeb
V
V
Posty: 123
Rejestracja: 2014-07-21, 22:02
Imię: Marek
VOLVO: V70
Silnik: D5
KW/KM/NM: 136/185/
Rok: 2008
Średnie spalanie: 8
Przebieg: 170000
Lokalizacja: W-M
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: marekzeb » 2015-12-21, 10:29

Siatek - czytałem czytałem i podtrzymuję co napisałem. Serio w Twoich stronach problemem są pojazdy jeżdżące po mieście 20km/h? i 50 poza obszarem? Wydaje mi się, że często mamy "przesunięte" odczuwanie prędkości i ktoś jadący 50/90 wydaje nam się spowalniaczem. Może nie jestem dinozaurem ale za kółkiem swoje już doświadczyłem i nie uważam aby osoby jadące wolniej stwarzały zagrożenie - co innego wiecznie się spieszący... Dla mnie jazda autem jest niestety codzienną koniecznością i jeżdżę tak aby nie denerwować siebie, rodziny, innych uczestników, posłuchać dobrej muzy, przemyśleć kilka rzeczy a najważniejsze wyjść z tego bez szwanku ;-)

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Iwan » 2015-12-21, 11:31

marekzeb pisze:Może nie jestem dinozaurem ale za kółkiem swoje już doświadczyłem i nie uważam aby osoby jadące wolniej stwarzały zagrożenie - co innego wiecznie się spieszący
Osoby bardzo wolno jadące czasem przeszkadzają jednak wg mnie, ale jak popatrzeć na skalę zjawiska, ilu mamy takich, a ilu takich którzy gnają na złamanie karku, to wtedy już w zasadzie problem tych wolno jadących zdaje się być marginalny lub wręcz zaniedbywalny.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
czarnas
VO
VO
Posty: 172
Rejestracja: 2015-07-21, 09:40
Imię: Marcin
VOLVO: XC70
Silnik: T6
Rok: 2009
Średnie spalanie: 3,14159 * drzwi
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: czarnas » 2015-12-21, 11:40

Iwan pisze:
marekzeb pisze:Może nie jestem dinozaurem ale za kółkiem swoje już doświadczyłem i nie uważam aby osoby jadące wolniej stwarzały zagrożenie - co innego wiecznie się spieszący
Osoby bardzo wolno jadące czasem przeszkadzają jednak wg mnie, ale jak popatrzeć na skalę zjawiska, ilu mamy takich, a ilu takich którzy gnają na złamanie karku, to wtedy już w zasadzie problem tych wolno jadących zdaje się być marginalny lub wręcz zaniedbywalny.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Bardzo często to nie do końca spowalniacz jest problemem, tylko ktoś kto ryzykuje, aby go np. wyprzedzić czy wyminąć. Bardzo często w ten sposób także są traktowane "L-ki".
Ale to nawet nie o to chodzi. Tylko o ludzi dla, których ryzykowna jazda jest czymś normalnym i nie widzą w tym problemu (przecież nikomu krzywda się nie dzieje!).
V70 2.5TDI '99 >> V70 2.0T5 '97 >> Volvo V70 2.4D5 2005 >> SAAB 9-3 2.8t 2007 >> XC70 T6 2009 [aktualnie]

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Iwan » 2015-12-21, 11:57

czarnas pisze:Bardzo często w ten sposób także są traktowane "L-ki".
"Nie pamięta wół, jak cielęciem był" - tak można tylko powiedzieć osobom, które tak traktują uczących się i tyle.

Poza przypadkami, że w "L-ce" zgaśnie silnik przy ruszaniu, to zasadniczo chyba znów dotykamy kwestii ogólnej, że zawalidroga to ten, kto jedzie przepisowo. A "L-ki" tak właśnie się zwykle poruszają.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
czarnas
VO
VO
Posty: 172
Rejestracja: 2015-07-21, 09:40
Imię: Marcin
VOLVO: XC70
Silnik: T6
Rok: 2009
Średnie spalanie: 3,14159 * drzwi
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: czarnas » 2015-12-21, 14:36

Iwan pisze:
czarnas pisze:to zasadniczo chyba znów dotykamy kwestii ogólnej, że zawalidroga to ten, kto jedzie przepisowo
Teraz tylko dodatkowe pytanie brzmi, skąd takie przeświadczenie.
Ja osobiście uważam, że gdyby znaczna większość jeździła przepisowo, to i nawet części korków można by uniknąć. Przy czym to samo tyczy się jazdy za szybko jak i za wolno :kosci:
V70 2.5TDI '99 >> V70 2.0T5 '97 >> Volvo V70 2.4D5 2005 >> SAAB 9-3 2.8t 2007 >> XC70 T6 2009 [aktualnie]

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Iwan » 2015-12-21, 15:09

czarnas, dla mnie ktoś kto przepisowo jedzie nie jest zawalidrogą. Wyraziłem tylko pogląd, jaki wg mnie jest często gęsto reprezentowany w naszym społeczeństwie (kierowców) - to wniosek na podstawie własnych obserwacji na drodze. Oczywiście wcale nie musi to być tak, ale ja takie wrażenie odnoszę.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
Kalin
V
V
Posty: 74
Rejestracja: 2013-04-29, 16:17
Imię: Tomek
VOLVO: S40 II / V70AWD
Silnik: 1.8/2.4T
KW/KM/NM: 125KM/193KM
Rok: 2008
Średnie spalanie: 7,5PB 16LPG
Przebieg: 195000
Lokalizacja: Łomża
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Kalin » 2015-12-22, 21:59

Iwan pisze:"Nie pamięta wół, jak cielęciem był" - tak można tylko powiedzieć osobom, które tak traktują uczących się i tyle.
Pamięta tylko szlag człowieka trafia jak jeździł sam L'ką i nie miał problemów z włączeniem się do ruchu z bocznych uliczek, przejazdem w lewo pomiędzy jadącymi samochodami, wjazdem na rondo, jazdą 50/50 i napędzaniem się do tych 50 w czasie szybszym niż sejczento zamyka licznik... Prawko mam 3 lata, po pierwszej jeździe usłyszałem, że nie będzie problemów ze zdaniem a instruktor mówił że w końcu odpocząć może, na koniec gdy zmienił się instruktor usłyszałem po przejechaniu 150m "tak nie jeździ osoba po 30 godzinach w samochodzie".

Wiem, nie każdy musi od razu być mistrzem kierownicy... ale widzisz taką L'kę która ma problemy ze wszystkim co możliwe... a potem taka osoba zdaje egzamin cudem albo miała go załatwiony, wyjeżdża na ulicę i jeździ dalej tak samo, albo i gorzej bo nikt jej nie poprawia. Gdybyście mieszkali w mieście L'ek i kościołów to by was też szlag trafiał ;) Jak nie L'ka to berecik z antenką za kierownicą.

Czy na światłach można ruszyć jeden za drugim płynnie bez odstępów 20m? Da się ale jak tak się nauczyło na Lce i to przechodziło no to jeździ taka osoba potem dalej i zamiast 20 samochodów na jednych światłach przejeżdża 10.

Widok codzienny: jedzie sobie L'ka 30/50, za nią sznurek L'ka odbija się co jakiś czas od krawężnika (ku*** jak?! na prostej drodze gdzie kierownicy trzymać nie trzeba) potem stoi na każdym rondzie, przejeździe, skrzyżowaniu nie wiadomo ile bo strach jechać... (nie potrafi ocenić prędkości jadącego pojazdu + do tego brak płynnego operowania samochodem) Trafi się takich kilka na jednym odcinku i człowieka strzela bo akurat śpieszy się do pracy bo akurat dziś przy spał.

A od wszystkich spowalniaczy gorsi są tylko debile (innego słowa brak) którzy najpierw się wloką a jak już zaczynasz wyprzedzać to nagle się budzi w nim chęć przyśpieszania. No cóż na szczęście większość nie ma silnika 2.4 + więc potem mogą sobie próbować sił.
Obrazek
V'ka AWD 8-)
Zapraszamy na http://www.volvo-forum.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :564:

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Iwan » 2015-12-23, 08:55

Kalin, jasne, każdy jeździ inaczej, każdy innaczej na 1 lekcji a inaczej na 29-30 godzinie (mam nadzieję).

Ja też 1 lekcję na fiacie 126p miałem na placu - uczyłem się ruszać, a "kaszlak" mocy miał mało, więc każde ruszanie gdy dało się za mało gazu/ za szybko odpuściło sprzęgło kończyło się "hopką". Tak było, że w zasadzie poza kilkoma manewrami autem na placu przed domem, nie miałem doświadczenia za kółkiem. Więc na ulicę wyjechałem chyba na 2-3 lekcji, a wtedy godzin jazdy było 20.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
siwyR6
V
V
Posty: 59
Rejestracja: 2014-05-16, 20:36
Imię: Slawomir
VOLVO: S80
Silnik: 2.5T
KW/KM/NM: 200KM
Rok: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: siwyR6 » 2015-12-23, 09:25

Iwan pisze:Nie wiem jakie masz doświadczenia autostradowe... moje są takie:
- W Polsce w tiry jadą ile wlezie, jeden 90 inny 100 inny 120. I wyprzedzają się nawzajem.
Poniosło Cię troszeczkę z tym 120 ciężarówką .... :lol:

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Iwan » 2015-12-23, 10:18

siwyR6 pisze:Poniosło Cię troszeczkę z tym 120 ciężarówką ....
Licznikowe 120 nie lecą czasem... czyli ze 110 realnie (wg gps)
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
siwyR6
V
V
Posty: 59
Rejestracja: 2014-05-16, 20:36
Imię: Slawomir
VOLVO: S80
Silnik: 2.5T
KW/KM/NM: 200KM
Rok: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: siwyR6 » 2015-12-23, 16:23

Iwan pisze:
siwyR6 pisze:Poniosło Cię troszeczkę z tym 120 ciężarówką ....
Licznikowe 120 nie lecą czasem... czyli ze 110 realnie (wg gps)
To musisz mieć wadliwego gps-a albo jechałeś za nim z górki :> Ciężarówki mają ograniczniki na 89km/h max już fabrycznie,ostatnio wiele firm transportowych decyduje się na 83 - 85 km/h mój MAN akurat ma 85km/h , z górki owszem puszczam go czasami do 100 ale to jest krótka chwila, poza tym tachografy cyfrowe zapisują przekroczenie prędkości powyżej 90km/h.Zdarza się że niektórzy kierowcy przestawiają na 95km/h ale licznik wskazuje 89km/h , serwisy już nie chcą tego robić bo w razie kontroli jest lipa,i nie chodzi tu tylko o kraje zza naszej zachodniej granicy ale już również w Polsce.Pan z BAG w D , czy VOSA w GB ,nie musi nawet podpinać komputera,wystarczy że zrobi wydruk i wie wszystko.Policja oczywiście również..... :P

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Iwan » 2015-12-23, 23:53

siwyR6, ale ja wiem jakie ograniczenia mają ciężarówki, ale też widzę ile jadą. Dobra, może 120 to jeden przypadek na milion, ale takie licznikowe 110, czyli realne pewno 100, to sobie jadą często gęsto (gps mam Garmin, więc nie jakiś krzak; i wg niego tak w służbowym korsarzu i w prywatnym 940 licznik podaje więcej niż gps - opony w obu autach regulaminowe).

Na autostradzie to z grubsza mi to wisi, bardziej miałbym zastrzeżenia, że kierowcy gnają te 40-tonowe pociski po zwykłych drogach dobrze ponad to co jest im dozwolone.

Nie wiem na ile częste są kontrole, ale z tego co widzę i co napisałeś, to albo większość ryzykuje duże kary, albo te kontrole są rzadkie, albo mają to wszystko tak "skręcone", że kontroler widzi co ma widzieć i ewentualna wtopa wyjdzie tylko na nagraniu z wideorejestratora.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

Awatar użytkownika
siwyR6
V
V
Posty: 59
Rejestracja: 2014-05-16, 20:36
Imię: Slawomir
VOLVO: S80
Silnik: 2.5T
KW/KM/NM: 200KM
Rok: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: siwyR6 » 2015-12-24, 06:07

Czyli generalizując to niektórzy kierowcy ciężarówek przekraczają dop.predkość o 10-20km/h bo o więcej nie mają szans, a kierowcy aut osobowych o ile przekraczają prędkość ? 0 jakieś 10 ,20, czy często jest to 50, 70 , bywa i 100 ,tak że nie rozumiem do czego dążysz Ivan ?Dałeś się wmanipulować w nagonkę na kierowców ciężarówek , ale uwierz mi że nie wszyscy tak robią a świry są wszędzie,jak po jednej tak po drugiej stronie.Popatrz sobie na statystyki ile wypadków rocznie jest spowodowane przez Pana czy Panią w osobówce a ile jest spowodowane przez ciężarówki,tylko że o tych drugich to zawsze się głośniej mówi ... Niestety świata nie zmienisz,wypadki były,są i zawsze będą...Dam Ci przykład ja rocznie robię ciężarówką około 150-180tys (od wielu wielu lat) i dzięki Bogu nigdy nie narozrabiałem zapłaciłem w sumie w swoim życiu 1 mandat (nie wliczam osobówki w to ) czyli zdajesz sobie chyba sprawę ile większe mam zagrożenie że coś się przytrafi? W listopadzie moja córka przechodziła przez pasy na drodze osiedlowej czyli w strefie zamieszkania , stanęła i czekała , Pani po lewej się zatrzymała,córka się rozejrzała że może wejść bezpiecznie i tak zrobiła, jak dochodziła już na drugą stronę (brakło jej 1m ) z za zakrętu wyjechał Pan i ją potrącił,skutek był taki że wylądowała w bardzo ciężkim stanie w szpitalu,skutki wypadku będzie bardzo długo miała i odczuwała,lekarze powiedzieli że cudem przeżyła ten wypadek,za co szczerze i z całego serca dziękuję Panu Bogu.Pan twierdził że jej nie widział,więc zapytałem go czy auta które stanęło z naprzeciwka też nie widział (co raczej jest niemożliwością bo widoczność była bardzo dobra),powiedział że nie, chłop gdzieś około 35-40 lat.. Reasumując teraz wszystko to ja powinienem teraz strzelać do wszystkich kierowców osobówek,bo jeden idiota prawie zabił mi dziecko???

Awatar użytkownika
Marcin.Ś.
VO
VO
Posty: 181
Rejestracja: 2013-04-25, 14:58
Imię: Marcin
VOLVO: 744'90,745'92
Silnik: B230F+M47,B230F+AW70L
KW/KM/NM: 85kW/115KM/183Nm
Rok: 1990
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 12-13l LPG
Przebieg: 445000
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Marcin.Ś. » 2015-12-25, 00:19

Iwan, odcinek Kraków-Olkusz kilka razy w miesiącu latam. Jak kiedyś napotkasz Transita, żółto rudego (bo ford) i za nim sznureczek aut to to będę ja :) Na zabudowanym licznikowe 60, poza 90. Jak komuś nie pasi to jego problem. Do wyprzedzania przez wysepki albo tym wykostkowanym na środku już przywykłem. I w lewo spokojnie się oglądam. To nie ja jadę jak palant tylko oni, więc nie mam czego się wstydzić.
Volvo 740 '90 B230F+M47
Volvo 740 '92 B230F+AW70L
Virago 535 '93
ex Jawa TS350 '89
ex Jawa 640 '94

Awatar użytkownika
AOW
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5151
Rejestracja: 2008-11-18, 22:43
Imię: Olaf
VOLVO: S70 / S90II / 940 Turbo
Silnik: D5252T / D4204 / B230FT
Rok: 97
Był na spocie: 10
Średnie spalanie: nie patrzę
Przebieg: 430000
Lokalizacja: Wawer :)
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: AOW » 2015-12-28, 15:51

siwyR6, podziwiam Twoją zimną reakcję bo ja chyba bym się nie pohamował i gołymi rękami serce wyrwał jakby(tfu tfu tfu) mnie to się przydażyło......... odkąd sam miałem ciężki wypadek przez własną młodzieńczą głupotę (bo inaczej tego nazwać nie można) oraz teraz mam dziecko to naprawdę jeżdzę spokojnie i staram się być ostrożnym... niestety nie mogę powiedzieć tego o pozostałych kierowcach... i ogólnie to się boję jak jade, bo o ile wiem że ja raczej nie zawinię to może to zrobić ktoś inny....

Awatar użytkownika
siwyR6
V
V
Posty: 59
Rejestracja: 2014-05-16, 20:36
Imię: Slawomir
VOLVO: S80
Silnik: 2.5T
KW/KM/NM: 200KM
Rok: 2008
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: siwyR6 » 2015-12-28, 17:29

AOW pisze:siwyR6, podziwiam Twoją zimną reakcję bo ja chyba bym się nie pohamował i gołymi rękami serce wyrwał jakby(tfu tfu tfu) mnie to się przydażyło......... odkąd sam miałem ciężki wypadek przez własną młodzieńczą głupotę (bo inaczej tego nazwać nie można) oraz teraz mam dziecko to naprawdę jeżdzę spokojnie i staram się być ostrożnym... niestety nie mogę powiedzieć tego o pozostałych kierowcach... i ogólnie to się boję jak jade, bo o ile wiem że ja raczej nie zawinię to może to zrobić ktoś inny....
I ja dokładnie miałem tak samo,uwierz mi że w chwili jak przyjechałem na miejsce wypadku,to chciałem gościa zaje...ać,tylko w takiej chwili zastanówmy się co dalej? w takiej ciężkiej sytuacji trzeba na prawdę trzeźwo myśleć i nie dać się ponieść emocjom,jest to bardzo ciężkie, widzisz córka już dochodzi do siebie, czeka nas jeszcze parę miesięcy jeżdżenia po specjalistach,ale w styczniu wraca do szkoły i życie potoczy się dalej , z czego się bardzo cieszę,a pomyśl co by było jak w napadzie szału bym zrobił coś głupiego ??? W najlepszym wypadku bym siedział i co dalej? Zapamiętaj "Karma zawsze wraca"

Lechu_2
VO
VO
Posty: 324
Rejestracja: 2014-08-05, 16:12
Imię: XXX
VOLVO: brak
Silnik: V8
KW/KM/NM: 228/310/410
Rok: 2001
Średnie spalanie: 14 LPG
Przebieg: 265750
Status: Offline

Re: Wypadek i Volvo vs Audi

Post autor: Lechu_2 » 2016-01-02, 14:42

siwyR6 pisze:Czyli generalizując to niektórzy kierowcy ciężarówek przekraczają dop.predkość o 10-20km/h bo o więcej nie mają szans, a kierowcy aut osobowych o ile przekraczają prędkość ? 0 jakieś 10 ,20, czy często jest to 50, 70 , bywa i 100 ,tak że nie rozumiem do czego dążysz Ivan ?Dałeś się wmanipulować w nagonkę na kierowców ciężarówek , ale uwierz mi że nie wszyscy tak robią a świry są wszędzie,jak po jednej tak po drugiej stronie.
No nie wiem. Jeżdżę starą dwójką i czasami autostradą pod Poznaniem. Człowieku wiesz co czasami tam się odp...a . Z resztą na tym odcinku jest najwięcej wypadków. I na prawdę kierowcy tir-ów uważają się za właścicieli dróg nie wszyscy oczywiście. W osobówkach poje..w też nie brakuje. Służbową corsą postanawia osiągnąć prędkość dźwięku.

Ale najgorsze nie jest to co robią na tej autostradzie. Tam można do 140 jechać, ale te tiry jeżdżą przez wioski 90 - 80 km/h rzadko zdarza się wiecej. Chociaż już jechałem za takim to co tirem ok 110 śmigał . I to jest największe zagrożenie, w przypadku nagłego hamowania bez szans.

PS: skąd się wzięła ta nazwa tematu ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”