VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

ODPOWIEDZ
Piasek
VOL
VOL
Posty: 417
Rejestracja: 2012-01-07, 08:21
Imię: Wojciech
VOLVO: V70 III gen
Silnik: 2.0 D4 Drive-E
KW/KM/NM: 181KM
Rok: 2014
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok 7/100
Przebieg: 195
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Piasek » 2016-05-30, 11:17

Kto jeździ Teslą ręka w górę !!
Ty przeczytałeś cokolwiek z tego tematu pisząc powyższe ?
http://www.easyprofits.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Volvo
http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=13 ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

BK
VO
VO
Posty: 348
Rejestracja: 2011-06-22, 18:51
Imię: Bartosz
VOLVO: V70
Silnik: D5244T14 + TF-80SC
KW/KM/NM: 129kW
Rok: 2009
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 8,685
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: BK » 2016-05-30, 12:56

Znam ten temat od początku. Śledzę go regularnie.
Teslę podałem jako przykład jednej z prężniej rozwijającej się marki e-samochodów.

Nadal czekam na źródła rewelacji, które przedstawiasz.

-- 30 maja 2016, o 13:14 --

W szczególności chciałbym poznać wiarygodne dane odnośnie tych rewelacji:
Piasek pisze:Fenomen popularności KIA, Hyundai`a itp marek na zachodzie:
fabrycznie nowe, 3 lata pełnej gwarancji i te 160-180 tyś km przeleci choćbyś nawet raz oleju w silniku nie wymienił. A potem... potem stoi w komisie z zarypanym na amen silnikiem i dopiskiem NUR FUR EXPORT.
Zachód potrzebuje stale nowych, kolejnych, zacofanych krajów wschodu żeby mieli gdzie wypychać ten swój złom bo rok pozbawienia ich możliwości eksportu tych 3-letnich diesli z przeb. 200 tyś km i niezdatne do jazdy samochody będą składować piętrowo na ulicach taki mają poziom konsumpcji: stale nowe.
A eksportują nawet śmieci i odpady (nie bez przyczyny ostatnie 3 lata to dofinansowanie projektów związanych z utylizacją i przetwarzaniem odpadów w takiej Polsce) gdzie jak grzyby po deszczu powstają pseudo-ekologiczne punkty przetwarzania plastików, rtv i agd czy akumulatorów.

Piasek
VOL
VOL
Posty: 417
Rejestracja: 2012-01-07, 08:21
Imię: Wojciech
VOLVO: V70 III gen
Silnik: 2.0 D4 Drive-E
KW/KM/NM: 181KM
Rok: 2014
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok 7/100
Przebieg: 195
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Piasek » 2016-05-30, 13:21

Że tak grzecznie odpowiem "se poszukaj" zamiast siedzieć bezproduktywnie jak gimbus przed kompem z roszczeniową postawą o link do gotowca
A żeby wrócić do tematu to znowu odsyłam do statystyk ile promili (bo procenty to ogromna przesada) ogółu rynku motoryzacyjnego stanowią pojazdy elektryczne Tesli (nikt im nie ujmuje że robią to zaje**cie) a ile procent to silniki diesla.
Teraz widzisz przełożenie ekonomiczne na co o czym pisałem ?
http://www.easyprofits.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Volvo
http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=13 ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

BK
VO
VO
Posty: 348
Rejestracja: 2011-06-22, 18:51
Imię: Bartosz
VOLVO: V70
Silnik: D5244T14 + TF-80SC
KW/KM/NM: 129kW
Rok: 2009
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 8,685
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: BK » 2016-05-31, 09:33

Piasek pisze:"se poszukaj"
Se nie znalazłem i dlatego proszę o podanie chociaż jednego.
Ja grzecznie poprosiłem. Ty od razu próbujesz mnie obrazić. Typowy przejaw braku argumentów, na poparcie swoich teorii.
Obawiam się, że dalsza wymiana zdań będzie bezproduktywna.

quiros
V
V
Posty: 102
Rejestracja: 2014-11-02, 00:11
Imię: PFdQ
VOLVO: v40II
Silnik: diesel
Rok: 2016
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 5,7
Przebieg: 150000
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline
Kontakt:

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: quiros » 2016-05-31, 11:14

Piasek pisze:
_________________
Kolego, jeszcze nie tak dawno pisales pewnie podobne rzeczy o hybrydach, tymaczasem zobacz co sie dzieje i przejedz sie np. do Japonii, USA, Norwegii etc.
Podobnie jak kolega powyzej, prosze o zrodla tych informacji - bez nich Twoje "wypociny" nie maja wartosci

Piasek
VOL
VOL
Posty: 417
Rejestracja: 2012-01-07, 08:21
Imię: Wojciech
VOLVO: V70 III gen
Silnik: 2.0 D4 Drive-E
KW/KM/NM: 181KM
Rok: 2014
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok 7/100
Przebieg: 195
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Piasek » 2016-05-31, 12:19

quiros pisze:jeszcze nie tak dawno pisales pewnie podobne rzeczy o hybrydach
pewnie pisałem ?? To w końcu pisałem czy nie pisałem ?? I to ja tutaj bezpodstawnie oskarżam :lol:
quiros pisze:prosze o zrodla tych informacji
quiros pisze:bez nich Twoje "wypociny" nie maja wartosci
Nawet jeżeli pisałem to nadal to podtrzymuję: hybrydy obecnie oferowane to gówno przez duże G i nie mylić proszę tego z Teslą bo to pojazd elektryczny oferujący za kosmiczne pieniądze niestety ale kosmiczne technologie i osiągi (prędkość, przyspieszenie i zasięg). Natomiast hybrydy które poruszasz to zachęcam do obejrzenia kilku testów tych pojazdów, oferujących zasięgi na poziomie 20-40km w rzeczywistości i wymagające obecności silnika spalinowego bez którego pojazd jest bezużyteczny - podobnie jak bezużytecznym jest i będzie w momencie zużycia układu elektrycznego/baterii.
Przykład sztandarowy Prius którego dzisiaj setki tysięcy za bezcen sterczą w komisach lub zalegają na złomowiskach bo nikt nie ma pomysłu na bardzo kosztowne zutylizowanie tego.
A poza tym to nie temat o bezużyteczności obecnie oferowanych hybryd tylko o oszustwie VW z emisją spalin w silnikach diesla a jak pokazuje czas przypadek ten zatacza coraz szersze kręgi i na obecną chwilę niewielu zostało którzy jeszcze nie zostali oficjalnie oskarżeni.
Diesel był dobrym silnikiem dopóty idioci z UE nie wpadli na pomysł żeby zacząć dotować sprzedaż pojazdów z tymi silnikami na różne sposoby - to co obecnie zaczynają robić z hybrydami. Za kilka lat będziemy mieli powtórkę z historii z tymi pojazdami.
http://www.easyprofits.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Volvo
http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=13 ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

Tregarth
V
V
Posty: 80
Rejestracja: 2012-03-22, 22:07
Imię: Patrycjusz
VOLVO: V70
Silnik: D5
KW/KM/NM: 163KM
Rok: 2003
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 6.8
Przebieg: 356000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Tregarth » 2016-05-31, 21:34

Wydaje się, że: autocentrum czy moto wp nie potwierdzają tezy o dużych przebiegach. Co ciekawe, w pierwszym artykule nawet wskazane jest, by interesować się autem z wyższym przebiegiem gdyż dużo częściej jest ono serwisowane zgodnie z książką/wskazaniami producenta ze względu na stratę właściciela z tytułu awarii w trasie (np: podczas transportu ważnych towarów). Szkoda, że klienci w Polsce nie interesują się autami o wyższych przebiegach - może ustałby proceder cofania liczników.
Niemniej - rodzyny/sklejaki i inne na rynku się trafiają - nie tylko po przekroczeniu zachodnio-polskiej granicy ale też i w komisach na zachodzie (nie mam na to linku ale nie wyobrażam sobie, by mieszkali tam wyłącznie prawi obywatele ;) ). Nie ma sensu spierać się o oczywistość - zawsze chodziło o pieniądze i teraz z diesle'i zrobiono temat zastępczy. Ciekawe, co nam unia szykuje w tym roku gdzieś po cichu w zakamarkach Brukselskich piwnic... systemy call home/ICE, nowe katalizatory/dpf'y, wymuszenie hybryd? Wszystko po to, by podnieść ceny tego "luksusowego" towaru jakim jest samochód (wystarczy spojrzeć na ceny najtańszych fiatów czy dacii - które są tanie do chwili, gdy kupujesz auto w standardzie - wybranie dowolnych dodatków robi z tego zakupu niebotyczny koszt). Zobaczymy wkrótce, bo bezcelowo nikt by w tym garnku nie podgrzewał tematów związanych z ropą.

edit: co do "mocy" elektrycznych pojazdów: nie jest tak źle - cena na razie odstrasza ale to nie jest samochód dla nas ale dla tych, których na to stać - i znów wracamy do punktu wyjścia - pieniędzy. 250km zasięgu to też nie tak źle - mając bak 70 litrów i spalając 25 litrów w jakimś monstrualnym samochodzie będziemy mieć ten sam/zbliżony zasięg.

Piasek
VOL
VOL
Posty: 417
Rejestracja: 2012-01-07, 08:21
Imię: Wojciech
VOLVO: V70 III gen
Silnik: 2.0 D4 Drive-E
KW/KM/NM: 181KM
Rok: 2014
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok 7/100
Przebieg: 195
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Piasek » 2016-06-01, 08:28

Tregarth pisze:Szkoda, że klienci w Polsce nie interesują się autami o wyższych przebiegach - może ustałby proceder cofania liczników.
Ponieważ polski klient szuka "mercedesa w cenie tico" i wychodzi z założenia że diesel to 5L ropy pali "bo szwagier miał 20 lat temu golfa III i tyle palił i się nie psuł".
Dzisiejszy diesel MUSI się popsuć z kilku względów:
1) to stopień komplikacji budowy, konstrukcji
2) poziom wysilenia jednostki napędowej i warunków w jakich pracuje
3) ekonomiczny - bez ASO nie da się tym w ogóle jeździć - zobaczcie dzisiejsze auta: zapala się serwis, wymiana oleju, cokolwiek i będzie cię tak długo wku***ać aż pojedziesz do ASO żeby skasowali. Drugi aspekt ekonomii: wszyscy chcą produkować coraz więcej. Masz jeździć 3-5 lat, po tym okresie to ma się zepsuć i tyle, masz przyjść po nowy.
Pożytku z ciebie żadnego jak ty 20 lat będziesz jeździł jednym autem zatem trzeba je zrobić tak abyś przynajmniej raz na rok musiał się odmeldować odpłatnie w ASO a po 5ciu bez względu na przebieg i tak się coś zepsuło.
Dlatego uważam że w materii silników diesla będzie tylko gorzej.
http://www.easyprofits.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Volvo
http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=13 ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

BK
VO
VO
Posty: 348
Rejestracja: 2011-06-22, 18:51
Imię: Bartosz
VOLVO: V70
Silnik: D5244T14 + TF-80SC
KW/KM/NM: 129kW
Rok: 2009
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 8,685
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: BK » 2016-06-01, 11:39

Piasek pisze:Fenomen popularności KIA, Hyundai`a itp marek na zachodzie:
fabrycznie nowe, 3 lata pełnej gwarancji i te 160-180 tyś km przeleci choćbyś nawet raz oleju w silniku nie wymienił.
Piasek pisze:3) ekonomiczny - bez ASO nie da się tym w ogóle jeździć - zobaczcie dzisiejsze auta: zapala się serwis, wymiana oleju, cokolwiek i będzie cię tak długo wku***ać aż pojedziesz do ASO żeby skasowali.
Lecisz na takim poziomie uogólnienia, że zaprzeczasz sam sobie. Dlatego prosiłem o źródła na poparcie Twoich teorii. Żeby dyskutować merytorycznie. Na argumenty.
OFFTOPIC: Wtedy jest aż miło wymienić poglądy. A jak na grzeczne pytanie/prośbę odpowiadasz wyzwiskami to jest to niepotrzebna pyskówka. Rozumiesz? :564:

Piasek
VOL
VOL
Posty: 417
Rejestracja: 2012-01-07, 08:21
Imię: Wojciech
VOLVO: V70 III gen
Silnik: 2.0 D4 Drive-E
KW/KM/NM: 181KM
Rok: 2014
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok 7/100
Przebieg: 195
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Piasek » 2016-06-01, 12:13

BK pisze:odpowiadasz wyzwiskami
BK pisze:źródła na poparcie Twoich teorii
http://www.easyprofits.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Volvo
http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=13 ... ead#unread" onclick="window.open(this.href);return false;

quiros
V
V
Posty: 102
Rejestracja: 2014-11-02, 00:11
Imię: PFdQ
VOLVO: v40II
Silnik: diesel
Rok: 2016
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 5,7
Przebieg: 150000
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline
Kontakt:

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: quiros » 2016-06-02, 10:23

Przede wszytskim ten dlugo lezal na zlomowisku:

http://www.carscoops.com/2013/12/toyota ... cks-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Aha,
przed 2 tygodniami wrocilem z Japonii-umarylbs, gdybs widzial ile tam jezddzi elektrykow i hybryd.


Ciekawostka: sporo Alfa Romeo , oh yeah!

Lechu_2
VO
VO
Posty: 324
Rejestracja: 2014-08-05, 16:12
Imię: XXX
VOLVO: brak
Silnik: V8
KW/KM/NM: 228/310/410
Rok: 2001
Średnie spalanie: 14 LPG
Przebieg: 265750
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Lechu_2 » 2016-06-02, 23:42

Przecież to daje 450 km dziennie po mieście . nie liczę serwisów wolnego itp.

Pachnie mi tu naciąganą ściemą.

quiros
V
V
Posty: 102
Rejestracja: 2014-11-02, 00:11
Imię: PFdQ
VOLVO: v40II
Silnik: diesel
Rok: 2016
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 5,7
Przebieg: 150000
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline
Kontakt:

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: quiros » 2016-06-03, 10:48

Lechu_2 pisze:Przecież to daje 450 km dziennie po mieście . nie liczę serwisów wolnego itp.

Pachnie mi tu naciąganą ściemą.
Dlaczego sciema? Przeciez to taryfiarz, a zreszta jednym samochodem jezdzi killu kierowcow :)

ienes
V
V
Posty: 93
Rejestracja: 2016-02-09, 22:34
Imię: Maciej
VOLVO: było V50
Silnik: 2.0D PowerShift
KW/KM/NM: 136
Rok: 2009
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: ienes » 2016-06-03, 11:28

Nie wiem, jak w innych częściach kraju, ale w Tokio jeździ mnóstwo taksówek na gaz. Czułem się jak u babci na niedzielnym obiedzie, kiedy jeździłem cichym dupowozem z białymi makatkami na tylnej kanapie :?

Wracając do meritum. Segreguję śmieci, nie wyrzucam baterii ani lekarstw do kubła, wspieram finansowo projekty związane z naturą w mojej okolicy (np. ochronę rysi na Podlasiu). Tym niemniej uważam, że ekologia to wręcz wymarzony biznes, na którym można zbić kokosy. Ewentualnie - jak pokazuje afera VW - beknąć.

Jeśli spojrzymy na temat szerzej, może okazać się, że prawo oraz marketing działa bardzo mocno przeciwko konsumentom. W ofercie dealerskiej oraz komisach dominują niezdatne do jazdy miejskiej skomplikowane nowoczesne samochody z silnikiem diesla. Legislacja dociska śrubę, zmuszając producentów do spełniania nierealnych norm emisji, którzy z kolei uciekają się do oszustw i manipulacji, żeby te audyty udało się przejść. Konsumenci zostają potem sami z kosztownymi naprawami i ogólnym drenażem portfela.

Weźmy prawdziwe, szeroko zakrojone badania na temat produkcji zanieczyszczeń, jaki realnie procent stanowi emisja dymu z domów ocieplanych paliwami kopalnymi, jaki procent produkują elektrownie i wszelkiego rodzaju zakłady przemysłowe. Ile procent toksycznych zanieczyszczeń spływa do rzek, ile toksycznych środków zostaje przez "drobnych zaradnych przedsiębiorców" wyrzucanych "na dziko" i dopiero wtedy możemy poznać w miarę prawdziwą, a nie propagandową skalę zanieczyszczeń spowodowanych przez "konsumencką motoryzację...

Całe lata przemieszczałem się po dużych miastach komunikacją miejską i ilekroć słyszę argument, że to remedium na korki w miastach, mam ochotę wybuchnąć szyderczym śmiechem. :lol: Lata spędzone w wyjących tramwajach w Warszawie, lodowatych w zimie i pełnych potu i duchoty w lecie, przesiadki "na gwałt", sterczenie na przystanku na smrodliwej Trasie Łazienkowskiej wdychając spaliny, bo autobus się spóźnił. To samo w innych miastach w Polsce i na świecie. Jeśli ktoś, tak jak ja, wychowa się w mieście i dwadzieścia pięć lat będzie przemieszczał się w ten sposób z punktu A do B, to samochód wita z ulgą. Od czasu, kiedy kupiłem swój pierwszy samochód nie wsiadłem już ani razu do żadnego pojazdu komunikacji miejskiej, poza pociągiem i samolotem. I sorry - ale po swoich doświadczeniach życiowych nie mam zamiaru tego robić.

quiros
V
V
Posty: 102
Rejestracja: 2014-11-02, 00:11
Imię: PFdQ
VOLVO: v40II
Silnik: diesel
Rok: 2016
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 5,7
Przebieg: 150000
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline
Kontakt:

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: quiros » 2016-06-03, 13:31

ienes pisze:Nie wiem, jak w innych częściach kraju, ale w Tokio jeździ mnóstwo taksówek na gaz. Czułem się jak u babci na niedzielnym obiedzie, kiedy jeździłem cichym dupowozem z białymi makatkami na tylnej kanapie :?



Całe lata przemieszczałem się po dużych miastach komunikacją miejską i ilekroć słyszę argument, że to remedium na korki w miastach, mam ochotę wybuchnąć szyderczym śmiechem. :lol: Lata spędzone w wyjących tramwajach w Warszawie, lodowatych w zimie i pełnych potu i duchoty w lecie, przesiadki "na gwałt", sterczenie na przystanku na smrodliwej Trasie Łazienkowskiej wdychając spaliny, bo autobus się spóźnił. To samo w innych miastach w Polsce i na świecie. Jeśli ktoś, tak jak ja, wychowa się w mieście i dwadzieścia pięć lat będzie przemieszczał się w ten sposób z punktu A do B, to samochód wita z ulgą. Od czasu, kiedy kupiłem swój pierwszy samochód nie wsiadłem już ani razu do żadnego pojazdu komunikacji miejskiej, poza pociągiem i samolotem. I sorry - ale po swoich doświadczeniach życiowych nie mam zamiaru tego robić.

Toyoty Crown, zgadza sie.

Zauwazyles, ze Tokio wcale nie bylo jakos specjalnie zakorkowane?
Wieskzosc smiga komunikacja publiczna.

Ja nie wyobrazam sobie jezdzic codzienie do pracy samochodem, kiedy do dyspozycji mam komunikacje publiczna, a fiirma mi placi za bilet roczny heheh.

Awatar użytkownika
proth
VO
VO
Posty: 179
Rejestracja: 2015-10-10, 14:24
Imię: proth
VOLVO: S60
Silnik: 2.4T
KW/KM/NM: 147/200/285
Rok: 2003
Przebieg: 176637
Lokalizacja: Kielce
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: proth » 2016-06-07, 17:19

Życie się zmienia, więc zmienia się otoczenie. Kto się nie dostosuje ten zginie. Najlepszy krok dekadę temu zrobiła Toyota skupiając się na hybrydach a nie sprężarkach czy innym osprzęcie. Dziś wiedzie prym, kiedy reszta dopiero zaczyna. Ja tam bardzo cieszę się na hybrydy, na elektryki.

Trochę teoria spiskowa, ale młodzi, inteligentni, przedsiębiorcy (patrz Musk, Jobs i tym podobni) w #upie mają obecne układy paliwowe (czy ówczesne komputerowe) i są ponad tym. A to dobrze wróży :)


edit:
z ostatniej chwili http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prefere ... n=socialfb" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
zimzi
VOLV
VOLV
Posty: 565
Rejestracja: 2014-04-04, 11:46
Imię: Pawel
VOLVO: C30
Silnik: D4204T
KW/KM/NM: ELEKTROTECH Stage1
Rok: 2007
Średnie spalanie: 7.2
Przebieg: 256000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: zimzi » 2016-06-07, 22:49

proth, Dla mnie mistrzostwem jest Tesla. Grubo odstawili toyote I inne mega koncerny. Szanuje nowe xc90 ale ... Tesla od dawna to ma :564: koncowka filmu " onclick="window.open(this.href);return false; I wszystko w temacie :) Jedyne czego mi brakuje to dzwieku v8 lub v12... takie czasy, ze motoryzacja idzie w kierunku cichych melexow :/

blackbirdsr71
V
V
Posty: 134
Rejestracja: 2014-09-26, 11:06
Imię: Kristof
VOLVO: XC90
Silnik: B8444S
KW/KM/NM: było 315
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 99,9
Przebieg: 111111
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: blackbirdsr71 » 2016-06-09, 08:47

zimzi pisze:proth, Dla mnie mistrzostwem jest Tesla. Grubo odstawili toyote I inne mega koncerny. Szanuje nowe xc90 ale ... Tesla od dawna to ma :564: koncowka filmu " onclick="window.open(this.href);return false; I wszystko w temacie :) Jedyne czego mi brakuje to dzwieku v8 lub v12... takie czasy, ze motoryzacja idzie w kierunku cichych melexow :/
za dzwięk v12 w wykonaniu lambo albo ferrari to ja dziękuję. Jedno brzmi jak turbozelmer (i to taki stary za komuny) a drugie jak stado starych pierdzących komarków albo innego chińskiego szajsu. Zwykła Corvette V8 to poezja dźwięku w tym towarzystwie.

Nie wiem dlaczego też porównujecie do siebie Teslę i hybrydy Toyoty skoro dzieli je przepaść cenowa. Nie lubię Toyoty ale jej hybrydy do mnie przemawiają bo to prawdopodobnie najmniej psujące się obecnie auta w odróżnieniu od innych modeli Toyoty gdzie zapomnieli nagle jak się robi trwałego diesla albo zwykły łańcuch rozrządu..
Zalety Priusa i innych hybryd TOyoty:
- skrzynia automatyczna która tak naprawdę nie jest skrzynią auto w znanym tego słowa znaczeniu. Nie ma się w niej co psuć i się nie psuje. Jej budowa jest tak prosta że zawstydza nawet dziecko. Nie ma konwertera,sprzęgła i sprzęgiełek, zaworów, tarczek, przesuwek, siłowników, tłoczków - czyż to nie piękne ?
- brak paska osprzętu - coś pięknego.
- klima która chodzi zawsze - nawet jak silnik nie pracuje dzięki temu w korku jedziemy na elektryku w totalnej ciszy i w chłodzie
- silnik który praktycznie nigdy się nie psuje na Alle zalegają teko dziesiątki nawet po 1000zł za roczny silnik i nikt tego nie kupuje - o czymś to świadczy.
- brak alternatora i rozrusznika
- doskonały start-stop
- no i w SUVach napęd 4x4 który nie ma skrzyni kątowej, tulei, wału, haldexa czyli wszystkie zmory znane z różniastych Łosiów.

Mam paru znajomych którzy tym jeżdżą , niektóre egzemplarze mają ponad 15 lat i nadal żyjące akumulatory. A teraz policzcie sobie ile lat wytrzyma aku w Tesli, zobaczcie cenę nowego pakietu i pomyślcie sobie kto zutylizuje tą ogromna ilość baterii która tam zalega. TO dopiero będzie król złomów za parę lat...

Awatar użytkownika
Marcin.Ś.
VO
VO
Posty: 181
Rejestracja: 2013-04-25, 14:58
Imię: Marcin
VOLVO: 744'90,745'92
Silnik: B230F+M47,B230F+AW70L
KW/KM/NM: 85kW/115KM/183Nm
Rok: 1990
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 12-13l LPG
Przebieg: 445000
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Marcin.Ś. » 2016-06-09, 16:03

Mnie sensownym rozwiązaniem wydaje się Chevrolet Volt/Opel Ampera. Hybryda, ale silnik spalinowy nie napędza kół pojazdu, a wyłącznie generator (hybryda szeregowa), co pozwala mu zawsze pracować na optymalnych z punktu widzenia efektywności/sprawności obrotach. Kierowca może za to korzystać z zalet silnika elektrycznego (stały moment) 150KM/370Nm i z zasięgu normalnego benzyniaka ~600km. Oczywiście można też akumulatory ładować z gniazdka.
Volvo 740 '90 B230F+M47
Volvo 740 '92 B230F+AW70L
Virago 535 '93
ex Jawa TS350 '89
ex Jawa 640 '94

Awatar użytkownika
JemRekami
VOLV
VOLV
Posty: 950
Rejestracja: 2015-11-27, 12:02
Imię: Przemek
VOLVO: S80
Silnik: 2.4
KW/KM/NM: B5244S2
Rok: 1999
Był na spocie: 6
Średnie spalanie: 11,5 LPG
Przebieg: 263
Lokalizacja: LZA/RZ
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: JemRekami » 2016-06-10, 08:56

O, a myślałem, że takiego połączenia nie ma. Zupełnie, jak w lokomotywach spalinowych. :D

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Kupię listwy przyszybowe do S80 I, najlepiej poliftowe. PW.

Awatar użytkownika
zimzi
VOLV
VOLV
Posty: 565
Rejestracja: 2014-04-04, 11:46
Imię: Pawel
VOLVO: C30
Silnik: D4204T
KW/KM/NM: ELEKTROTECH Stage1
Rok: 2007
Średnie spalanie: 7.2
Przebieg: 256000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: zimzi » 2016-06-10, 22:31

blackbirdsr71, no masz racje, ja tez wole USA V-ki np mustang, corveta, camaro ss. Chociaz taki Mercedes CL55 z v12 to tez poezja :)

Awatar użytkownika
Marcin.Ś.
VO
VO
Posty: 181
Rejestracja: 2013-04-25, 14:58
Imię: Marcin
VOLVO: 744'90,745'92
Silnik: B230F+M47,B230F+AW70L
KW/KM/NM: 85kW/115KM/183Nm
Rok: 1990
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 12-13l LPG
Przebieg: 445000
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: Marcin.Ś. » 2016-06-11, 00:11

JemRekami pisze:O, a myślałem, że takiego połączenia nie ma. Zupełnie, jak w lokomotywach spalinowych. :D

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Dokładnie. Rozwiązanie znane 100 lat, sprawdzone w transporcie ciężkim, a do osobówek na szerszą skalę przebić się nie może.

Chevy Volta na drodze widziałem raz. Pewnie swoje robi cena- 165k pln, tylko czteromiejscowe nadwozie i v'max 160km/h.
Volvo 740 '90 B230F+M47
Volvo 740 '92 B230F+AW70L
Virago 535 '93
ex Jawa TS350 '89
ex Jawa 640 '94

blackbirdsr71
V
V
Posty: 134
Rejestracja: 2014-09-26, 11:06
Imię: Kristof
VOLVO: XC90
Silnik: B8444S
KW/KM/NM: było 315
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 99,9
Przebieg: 111111
Status: Offline

Re: VW Afera z Dieslami "Das Kłamstwo" i 18,5 Mld Dolarów potencjalnej kary

Post autor: blackbirdsr71 » 2016-06-12, 06:26

Marcin.Ś. pisze:Mnie sensownym rozwiązaniem wydaje się Chevrolet Volt/Opel Ampera. Hybryda, ale silnik spalinowy nie napędza kół pojazdu, a wyłącznie generator (hybryda szeregowa), co pozwala mu zawsze pracować na optymalnych z punktu widzenia efektywności/sprawności obrotach. Kierowca może za to korzystać z zalet silnika elektrycznego (stały moment) 150KM/370Nm i z zasięgu normalnego benzyniaka ~600km. Oczywiście można też akumulatory ładować z gniazdka.
W hybrydach Toyoty również przez większość czasu silnik pracuje w swoich optymalnych obrotach wykorzystując do tego silnik elektryczny. TO jest właśnie genialność tego rozwiązania gdzie nawet bieg wsteczny nie ma swoich kół a jedynie wykorzystuje sie tutaj logikę działania przekładni planetarnej i współdziałanie dwóch silników elektrycznego i spalinowego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”