Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Awatar użytkownika
AOW
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5151
Rejestracja: 2008-11-18, 22:43
Imię: Olaf
VOLVO: S70 / S90II / 940 Turbo
Silnik: D5252T / D4204 / B230FT
Rok: 97
Był na spocie: 10
Średnie spalanie: nie patrzę
Przebieg: 430000
Lokalizacja: Wawer :)
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: AOW » 2014-06-10, 12:47

Łosia Samosia pisze:Ludzie, o czym Wy mówicie? :o Al. KEN jest raptem dwupasmowa. Pasy są niezbyt szerokie. Ulica na całej długości przebiega przez teren zabudowany. Wokół dużo pieszych, dzieci, psów, rowerzystów, biegaczy. Co 150-200 m przejście dla pieszych, skrzyżowanie, wyjazd z uliczki osiedlowej. Ograniczenie do 50 km/h. Tam się jedzie / powinno jechać z oczami dookoła głowy.
Przepraszam, ale skoro przed przejściem dla pieszych zatrzymał się inny samochód, to psim obowiązkiem jadącego drugim pasem, jest również się zatrzymać. Sorry, gdyby jechał przepisowo i używał oczu i rozumu, to by najwyżej lekko potrącił dzieciaka. Nawet gdyby późno zauważył, to częściowo by wyhamował. W artykule wyraźnie napisane, że nie było śladów hamowania.
Wiek... mówicie. Ile razy widziałam facetów w wieku mocno powyżej średniego jadących ile fabryka dała, żeby udowodnić sobie i światu, że nie są starymi ramolami. Z dwojga złego już wolę takich, co 40 km/h się toczą. Przynajmiej mają prędkość dostosowaną do swoich możliwości.
Mówicie - każdemu się może zdarzyć, że się zagapi. Zgadzam się. Ale jeśli się czuje rozkojarzenie, gorsze samopoczucie, to się nogę z gazu zdejmuje. Tak na wszelki wypadek.
Wtargnięcie na jezdnię - tutaj sie zgadzam. Problem jest. Ale po to właśnie jest ograniczenie do 50, żeby mieć czas na obserwację okolic przejść dla pieszych, czas na reakcję, krótszą drogę hamowania, a przede wszystkim móc zatrzymać się przed przejściem i przepuścić pieszych bez powodowania zagrożenia dla i przez tych, co jadą za tobą. W razie W też są mniejsze obrażenia, niż jak auto jedzie 70+ km/h.
Święta racja - mieszkałem na Ursynowie wiele wiele lat i znam te okolice bardzo dobrze - tam powinny byś światła reagujące na prędkość - przekroczysz 50km/h bum i czerwone .... a co się tam dzieje nocami ! matko ... ile dzwonów widziałem w nocy przy MultiKinie jak przedłużali Ken.... a i wspaniała hopka co tam była - jest jeszcze skrę z Ken w IndiriGandhi w prawo jadąc w kierunku Kabat - tam pięknie można zabić np rowerzystę lub spieszących się na autobus lub do metra.

Inna sprawa to, że w Polsce powinny być obowiązkowe badania lekarskie dla kierowcóe którzy przekroczyli 65lat.

PeBe
VOLV
VOLV
Posty: 747
Rejestracja: 2013-03-21, 22:40
Imię: Pawel
VOLVO: S80 II
Silnik: D4204T5 automat
KW/KM/NM: 133/181/400
Rok: 2015
Był na spocie: 0
Przebieg: 155000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: PeBe » 2014-06-10, 14:16

Badania to powinny być regularne co 5-10 lat nawet dla młodszych. Bo co z tego, że ktoś jako 18-latek był zdrowy jak byk. Potem może mu się przyplątać mnóstwo choróbsk utrudniających albo i uniemożliwiających prowadzenie. I wcale nie będą one czekały do 60-tki.
pozdrawiam
Paweł

Mój blog - fotografia, testy, nowości, opinie:
foto-nieobiektywny

Moja firma:
www.fotomasters.pl
Zdjęcia architektury, fotoreportaże, inne... śluby też.
Teren całego kraju. Ponad 20 lat doświadczenia.
Dla forumowiczów rabaty.

Porady fotograficzne gratis!

Awatar użytkownika
luka
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2118
Rejestracja: 2007-03-01, 21:14
VOLVO: bezvolvowy
Silnik: taki sobie
Rok: 2015
Był na spocie: 12
Przebieg: 0
Lokalizacja: Tczew/Subkowy
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: luka » 2014-06-10, 14:47

Nic nam nie zastąpi rozumu i rozwagi, zarówno dla pieszego jaki kierowcy. Nawet jak ktoś mnie przepuszcza na pasach, to rozglądam się na drugi pas, a już w ogóle jak idę z moją 3 letnią córką. Tylko człowiek bez wyobraźni albo bardzo mocno zamyślony wchodzi na pasy i nie patrzy co się dzieje wokół. Ba staram się nawet nieraz nie przepuszczać pieszych jak widzę w lusterku, że ten obok mnie jest zbyt rozpędzony przed tymi pasami, nieraz taką uprzejmością możemy spowodować wiele złego.

Awatar użytkownika
kamilltee
V
V
Posty: 124
Rejestracja: 2013-08-22, 22:14
Imię: Kamill
VOLVO: 855, 2,5 10v asb
Silnik: 2,5
KW/KM/NM: 144 KM
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 12 pb
Przebieg: 244444
Lokalizacja: Piaseczno + EPA
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: kamilltee » 2014-06-10, 15:53

PeBe pisze:Wiecie kto najbardziej pluje sobie w brodę z powodu tej tragedii? Gość który zatrzymał się przed pasami. Postąpił prawidłowo, przepisowo i po ludzku. Ale gdyby tak nie zrobił, dzieciak by żył. Paskudne.
Mój brat w takich sytuacjach (dwa pasy w jednym kierunku) NIGDY nie przepuszcza pieszych. Gotów jest ponieść konsekwencje gdyby go policaje zatrzymali, ale postępuje po swojemu. Oczywiście tylko w PL.
niestety mam dokładnie takie same doświadczenie: deszcz... pasy na Puławskiej ... kobieta z wózkiem. Ja się zatrzymuję, a bus na lewym pasie nie...
przejechał przed wózkiem o 5 cm ... śniło mi się to po nocach

wtedy też powiedziałem, że nie przepuszczam w takich sytuacjach (duże natężenie, słaba widoczność)... jeśli już to zwalniam przed pasami dużo wcześniej i hamuję powoli
moje 855 http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=28&t=68915" onclick="window.open(this.href);return false;

PeBe
VOLV
VOLV
Posty: 747
Rejestracja: 2013-03-21, 22:40
Imię: Pawel
VOLVO: S80 II
Silnik: D4204T5 automat
KW/KM/NM: 133/181/400
Rok: 2015
Był na spocie: 0
Przebieg: 155000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: PeBe » 2014-06-10, 16:05

AOW pisze: raz uratowałem nawet kobiecie z dzieckiem życie trąbiąc jak widziałem jak kretyn za mną pędzi i mnie wyprzedza.
Też mi się kiedyś coś takiego udało... ale kij ma dwa końce. Identyczna sytuacja o której mi opowiadano: klakson-ostrzeżenie dla pieszej, ona zatrzymuje się i po pół sekundy ginie. Gdyby szła dalej to by ocalała, bo wyprzedzający ją widział i uznał że najbezpieczniej będzie przejechać za nią. Zabrakło mu 20-30 cm. Na trudne sytuacje często nie ma reguły jak postąpić by na pewno nie pogorszyć sprawy. Ale przyznaję, ja też bym zatrąbił.
pozdrawiam
Paweł

Mój blog - fotografia, testy, nowości, opinie:
foto-nieobiektywny

Moja firma:
www.fotomasters.pl
Zdjęcia architektury, fotoreportaże, inne... śluby też.
Teren całego kraju. Ponad 20 lat doświadczenia.
Dla forumowiczów rabaty.

Porady fotograficzne gratis!

Awatar użytkownika
vol40vo
VOLVO
VOLVO
Posty: 1459
Rejestracja: 2010-04-18, 01:49
Imię: SE
VOLVO: V40 Sport Edition
Silnik: benzyna + LPG
KW/KM/NM: 122 KM
Rok: 2002
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Poland
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: vol40vo » 2014-06-12, 09:12

PeBe pisze:
AOW pisze: raz uratowałem nawet kobiecie z dzieckiem życie trąbiąc jak widziałem jak kretyn za mną pędzi i mnie wyprzedza.
Też mi się kiedyś coś takiego udało... ale kij ma dwa końce. Identyczna sytuacja o której mi opowiadano: klakson-ostrzeżenie dla pieszej, ona zatrzymuje się i po pół sekundy ginie. Gdyby szła dalej to by ocalała, bo wyprzedzający ją widział i uznał że najbezpieczniej będzie przejechać za nią. Zabrakło mu 20-30 cm. Na trudne sytuacje często nie ma reguły jak postąpić by na pewno nie pogorszyć sprawy. Ale przyznaję, ja też bym zatrąbił.
podobny przypadek miałem na skrzyżowaniu w Toruniu. To było w 2013 roku w wakacje. Droga dwujezdniowa, rozdzielona pasem zieleni. Każda jednia miała dwa pasy. Byłem na lewym i widzę z daleka, że kobieta z trójką dzieci chce przejść. spokojnie zwalniam i spoglądam na prawy pas. Widzę kątem oka nadjeżdżający z nadmierną prędkości Renault Kangoo w lusterku. Zwróciłem uwagę klaksonem kobiecie z trójką dzieci, bo już weszła na pasy i była na wysokości mojej maski samochodu. Renault Kangoo nawet nie zwolnił. Kobieta podziękowała mi za ostrzeżenie. Cztery lata temu, na wysokości miejscowości Mikołów podobna sytuacja, ale tym razem kobieta z wózkiem. Nie zdążyłem jej ostrzec. Jakiś osobowy przejechał koło niej ok. kilkunastu centymetrów przed wózkiem z dzieckiem. Próbowałem dogonić sk***iela,ale miał fart na kolejnym skrzyżowaniu i śmignął na czerwonym.
Bi-fuel V40

Awatar użytkownika
kamilltee
V
V
Posty: 124
Rejestracja: 2013-08-22, 22:14
Imię: Kamill
VOLVO: 855, 2,5 10v asb
Silnik: 2,5
KW/KM/NM: 144 KM
Rok: 1996
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 12 pb
Przebieg: 244444
Lokalizacja: Piaseczno + EPA
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: kamilltee » 2014-06-12, 11:30

wychodzi na to, że tylko kamera pokładowa + donos na policję spowodują, że taki ktoś się opamięta ... zanim doprowadzi do sytuacji jaka jest tematem tego wątku

no chyba, że samonaprowadzające pociski ziemia-ziemia ...
moje 855 http://volvoforum.pl/viewtopic.php?f=28&t=68915" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
AOW
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5151
Rejestracja: 2008-11-18, 22:43
Imię: Olaf
VOLVO: S70 / S90II / 940 Turbo
Silnik: D5252T / D4204 / B230FT
Rok: 97
Był na spocie: 10
Średnie spalanie: nie patrzę
Przebieg: 430000
Lokalizacja: Wawer :)
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: AOW » 2014-06-12, 12:47

a wiecie co ?

W radiu od paru dni często był poruszany ten wypadek - i co zauważyłem, że informacja o tragicznych konsekwencjach dotarla chyba do kierowców - części przynajmniej.
Od dwóch dni obserwuję, że w momencie kiedy któryś z kierowców przepuszcza pieszego / rowerzystę na pasach pozostała częśc zachowuje ostrożność .

Niestety musiało dojść do tragedii aby dotarło to do kierowców - przynajmniej jakiejś tam części.

pozd.

PeBe
VOLV
VOLV
Posty: 747
Rejestracja: 2013-03-21, 22:40
Imię: Pawel
VOLVO: S80 II
Silnik: D4204T5 automat
KW/KM/NM: 133/181/400
Rok: 2015
Był na spocie: 0
Przebieg: 155000
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: PeBe » 2014-06-12, 17:47

Niestety nie dotarła do pieszych z dziećmi. W dzień po wypadku zaobserwowałem trzy takie sposoby przechodzenia / przejeżdżania z dziećmi przejściem dla pieszych, że włos się jeżył.
pozdrawiam
Paweł

Mój blog - fotografia, testy, nowości, opinie:
foto-nieobiektywny

Moja firma:
www.fotomasters.pl
Zdjęcia architektury, fotoreportaże, inne... śluby też.
Teren całego kraju. Ponad 20 lat doświadczenia.
Dla forumowiczów rabaty.

Porady fotograficzne gratis!

kudlaty998
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4555
Rejestracja: 2010-02-28, 12:19
Imię: Rafcio
VOLVO: V70
Silnik: B5202 S
KW/KM/NM: 93/126/170
Rok: 1997
Był na spocie: 34
Średnie spalanie: 8 10 12
Przebieg: 482000
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: kudlaty998 » 2014-06-12, 17:59

Fascynujące :lunch:



:matkoicĂłrko:

Awatar użytkownika
vol40vo
VOLVO
VOLVO
Posty: 1459
Rejestracja: 2010-04-18, 01:49
Imię: SE
VOLVO: V40 Sport Edition
Silnik: benzyna + LPG
KW/KM/NM: 122 KM
Rok: 2002
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Poland
Status: Offline

Re: Kierowca volvo potrącił dziecko na pasach...

Post autor: vol40vo » 2014-06-13, 10:14

AOW pisze:Niestety musiało dojść do tragedii aby dotarło to do kierowców - przynajmniej jakiejś tam części.
mam zawsze nieodparte wrażenie, że takie powściągliwe (czyli prewencyjne zachowania kierowców) prowadzenie samochodu jest tylko chwilowe. Później jakość znowu wszyscy się śpieszą i pędzą.

-- 13 cze 2014, o 10:17 --
kudlaty998 pisze:Fascynujące :lunch:
w pewnym zakresie tak :624: . Można by wieki dyskutować o tym. Nic nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku i uprzejmości na drodze ze strony kierowców, pieszych, rowerzystów.
Bi-fuel V40

ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”