NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Awatar użytkownika
nonline
VOLVO
VOLVO
Posty: 3008
Rejestracja: 2012-07-22, 17:44
Imię: M
VOLVO: V70 II | S80
Silnik: 2.4 PB | 2.4 D5
KW/KM/NM: 140KM / 170KM
Rok: 2001
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 10 / 12
Lokalizacja: SKC/WRO
Status: Offline
Kontakt:

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: nonline » 2015-09-22, 22:47

Lusterko peryskopowe 45 zł. Kamera z ekranem jakieś 150-200. My mamy kamerę i ekran ale jeszcze chce lusterko.

Wysłane z mojego GT-I9505

Awatar użytkownika
szukalemv70
V
V
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-26, 19:53
Imię: Jasiek
VOLVO: V70 Bifuel
Silnik: 2,4
Był na spocie: 0
Przebieg: 361
Lokalizacja: Tychy
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: szukalemv70 » 2015-09-22, 23:04

I ? Myślisz że będą wszyscy bez wyjątku kupować za prawdopodobnie 1/24 swojej pensji lusterka lub 1/6 najniższej krajowej kamerę?
Kupili coś zapewne za 3000 zł zamiast 9000 więc nie wychodzą z założenia " dołożę 3 kafle i mam super brykę"
Zajeździć i sprzedać za 2 koła na części raczej :)

Zakładam pewnie optymistycznie że 5-10% może faktycznie sypnie kasą żeby coś kupić.
Ale jak znam życie 90% kupujących zacznie od następujących rzeczy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I zostanie im co najwyżej na przegląd po łebkach i zatankowanie za 50 zł i czipTjuning Race Super Sport + 30KM z allegro

Bezpieczeństwo jest na ostatnim miejscu.
Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało.

Awatar użytkownika
henas
V
V
Posty: 100
Rejestracja: 2015-08-23, 22:33
Imię: Henryk
VOLVO: v70
Silnik: 2.5 tdi
KW/KM/NM: 103/140
Rok: 1997
Średnie spalanie: 6.2
Przebieg: 360000
Lokalizacja: Koczała
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: henas » 2015-09-24, 21:24

agrotjunig jest kul :lol:
daje tyle satysakcji ,podnosi ego :one:
społeczeństwo jest zadowolone :roll:
już nie przejmuje się średnią krajową i oto władzy chodzi
zadowolony obywatel to spokojny obywatel :562:

Polacy nic się nie stało :564:
Volvo P 1800S
kiedyś będę je miał :>

igor002
V
V
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-25, 13:42
Imię: Grzegorz
VOLVO: XC90
Silnik: D5
KW/KM/NM: 185
Rok: 2008
Był na spocie: 0
Przebieg: 220000
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: igor002 » 2017-01-19, 13:53

Nie zgadzam się, co prawda fakt, nigdy bym nie wyprzedzał polegając na opinii pasażera z lewej strony ale to nie ma znaczenia.
Mam lusterko peryskopowe w XC90 i nawet nie używam przy wyprzedzaniu, wystarczy 5-6m dalej być za wyprzedzanym "celem" i nie ma różnicy!
owszem, jak ktoś lubi za tirem 2m jechać i wyskakiwać z za niego to rzeczywiście niebezpieczne.
Lusterka używam tylko jak muszę coś ominąć, jak ktoś np stanie tuż przede mną i włączy nagle awaryjne i rzeczywiście przez szybę mało widać (choć w xc90 to widać wszystko, chyba ze to dostawczak albo bus, autobus czy ciężarówka)

Natomiast, najlepsza bolączka to np McDrive, sklepy ze szlabanami i przyciskiem po lewej stronie itp (autostradą nigdy sam nie jeżdżę to jeszcze nie poczułem)
Wożę w aucie "chwytak" - idealny do wciskania i brania bloczków parkingowych :)

Dla tych szydzących z aut za 3tyś itp, dałem za swoje Volvo z 2010r niecałe 3tyś funtów +opłaty, w PLNach wyszło ok 22k włącznie ze zmianą świateł z przodu (przeciwmgłowe wystarczyło podłączyć do istniejącej wiązki i włożyć żarówkę, kosztów brak)
Sprawdźcie ile takie kosztuje w wersji EU z kad chcecie, import z Belgii, Niemiec, Holandii, Szwecji, obojętne.

Nie jestem centusiem, i nie żałuje na auto, robię co trzeba w polecanych przez forum serwisach, za takie same pieniądze, a auto kupiłem akurat takie bo miałem do wyboru albo kupić auto 7 lat starsze z 2003 roku i jeszcze dopłacić parę tysięcy albo kupić nijakiego VW Sharana, Alhambre czy inne rodzinne 7mio osobowe auto bez charakteru.

Kupiłem z myślą o przekładce, ale po 5tyś km zaczyna mi być szkoda auta (wybebeszenie, trzaski potem) i tej kasy na ten zabieg (ok 10k PLN) bo naprawdę niema różnicy, pierwsza jazda, owszem, trochę ciągnęło do lewej, ale po 300-400km i 3-4 wejściu do auta to sie robi już oczywiste ze jest tak a nie inaczej.

Nawet żona, która miała spore obiekcje, teraz śmiga i śmieje się tylko że jak widzi taki sam na ulicy to zastanawia sie dla czego on ma kierownicę nie po tej stronie co trzeba :)
Aha, żona i tak nie wyprzedza to dla niej bez różnicy :) Ona tylko omija i wtedy lusterko sie przydaje.

Prawdę mówiąc, to największy kłopot miałem zwyczajnie z gabarytem tego samochodu, jest wielki, wcześniej jeździłem BMW 3, teraz jak czasem wsiądę do BMW to mam wrażenie jak bym jechał np Oplem Corsą lub małym Fordem Fiestą.

Pozdrawiam i szerokości!


P.S.

Mały edit, jeszcze jedna rzecz mi przeszkadza i jest ważna w kwestii bezpieczeństwa, wysiadanie pasażera z przodu na lewą stronę.
Może trochę się czepiam, ale kierowca wysiadając zawsze patrzy w lusterka czy droga wolna itp.
To tak samo jak wysiadający pasażer z tyłu na lewą stronę, ale wydaje mi się że trzeba o tym wspomnieć i o tym wiedzieć.

Awatar użytkownika
QompaQ
VOLVO
VOLVO
Posty: 2710
Rejestracja: 2013-12-07, 19:44
Imię: Victor
VOLVO: S80 - ASB - RHD
Silnik: 2.4 - B5244S2 -
KW/KM/NM: Nominalna - 103/140
Rok: 2003
Średnie spalanie: LPG 8,9 trasa
Przebieg: 183000
Lokalizacja: Lubelskie - Biała Podlaska -
Status: Offline
Kontakt:

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: QompaQ » 2017-01-19, 14:04

igor002 pisze: ... Nawet żona, która miała spore obiekcje, teraz śmiga i śmieje się ...
Jestem tego samego zdania :!:
igor002 pisze:... największa bolączka to np McDrive, sklepy ze szlabanami i przyciskiem po lewej stronie itp ...
Używam nagminnie auta z kierownica z prawej strony od 15 lat i w sytuacjach j.w. pasażer jest BEZCENNY :lol:

igor002
V
V
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-25, 13:42
Imię: Grzegorz
VOLVO: XC90
Silnik: D5
KW/KM/NM: 185
Rok: 2008
Był na spocie: 0
Przebieg: 220000
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: igor002 » 2017-01-19, 14:23

To prawda !

Awatar użytkownika
bodek1939
VOLV
VOLV
Posty: 538
Rejestracja: 2015-01-03, 18:10
Imię: Pawel
VOLVO: v 70, V90
Silnik: 2,5 TDI ASB, 2,5 ASB
KW/KM/NM: 140km,170km
Rok: 1998
Był na spocie: 4
Średnie spalanie: 8,3/7,2
Przebieg: 420
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: bodek1939 » 2017-01-19, 15:07

nonline pisze:kamera
Dokładnie i wymagać tego obligatoryjnie przed dopuszczeniem do ruchu. Tak czy owak żaden to komfort i wiadomo doświadczony i świadomy kierowca da radę, ale co z resztą? Ja mam praktykę w jeździe angolem i wyprzedanie to jedno ale wajcha zmiany biegów to dopiero ciężko się przestawić hehe :lol: Ja za każdą zmianą szukam drążka po prawej.. Na organy z nimi ale śmieci też do utylizacji sporo. Bo dużo elementów się nie nadaje. Co do grodzi to niestety w łośku nie ma wszystkich wytłoczek po drugiej stronie i oczywiście trzeba by sporo przerabiać łącznie z cokołem na wejście przekładni kierowniczej. A grodź to taka blaszka jak ktoś wyżej pisał... tyko że ta blaszka chroni pasażerów przy czołówce przed silnikiem na kolankach... A idąc tą drogą to i po co kupować nowe wahacze kiedy sworzeń poleci / w I gen/ przecież da się to jakoś roztoczyć wydłubać i zamontować inny, lub klocki podklejać nowymi okładzinami taniej będzie :lol: ale tak myśląc i robiąc to nie ma się bezpiecznego łośka na którym można polegać tylko zawsze to będzie lepiony zlep. Jak nie grodź słaba to wiązka elektryczna przerabiana, nie pewna po kilku latach eksploatacji itp. Może to tylko moja opinia, nie chcę nikogo urazić, ale mam prawo do swojego zdania. Poruszam się starymi łośkami od 20 lat bo są jakie ?
Bezpieczne :)

igor002
V
V
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-25, 13:42
Imię: Grzegorz
VOLVO: XC90
Silnik: D5
KW/KM/NM: 185
Rok: 2008
Był na spocie: 0
Przebieg: 220000
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: igor002 » 2017-01-19, 16:44

Dla tego ja pisze że zaniecham chyba tego bo tak jest dobrze, choć idea pierwotna była z goła inna.
Z biegami nie miałem problemu, nawet nie sięgam na prawo, na początku tak, to fakt, ręka bezwładnie leciała na tapicerkę drzwi :)
Jedyne co, to jak lewą ręką zmieniasz biegi to i lewą ręką równocześnie nie zasygnalizujesz skrętu jak to robiłem przy np zjeżdżaniu z ronda przy kierownicy po lewej stronie (lewa ręka na kierownicy, palcami kierunkowskaz, prawą ręką redukcja) Po prostu trzeba trzeba jechać tak jak uczą w szkołach jazdy, obie ręce na kierownicy i tylko przy zmianie biegów ręka na chwile idzie na skrzynie, a zamiar skrętu, zmiany pasa, itp robić kiedy sie ma zamiar a nie kiedy to faktycznie wykonuje :)

Ku mojemu zdziwieniu, moja żona radzi sobie z tym bardzo dobrze, nawet powiedział bym że lepiej niż ja, bo mnie to zajęło więcej czasu, jej juz przy 3-4 jeździe ręka nie szukała biegów na drzwiach :)

Z ciekawostek, Wydział Ewidencji Pojazdów, pani wydaje mi tablice i naklejkę, i mówi standardowo że naklejkę trzeba nalepić po stronie pasażera na szybie czołowej, na moje żartobliwe pytanie, że w tym przypadku to chyba po stronie kierowcy, pani poszła do swojej kierowniczki upewnić sie jak to w tym przypadku :) (przecież przepisy mówią że po prawej stronie)

s40t2
VO
VO
Posty: 264
Rejestracja: 2015-04-17, 20:41
Imię: M
VOLVO: V70
Silnik: 2.4D
KW/KM/NM: 190KM/450Nm
Rok: 2005
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 5,5
Przebieg: 505050
Lokalizacja: DW2R
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: s40t2 » 2017-01-19, 19:30

nonline pisze:
Iwan pisze: A jak czytam farmazony, że kierowca może się oprzeć na opinii pasażera, który mu podpowie, czy może wyprzedzać czy nie, to mi ręce opadają. Babcię najlepiej wozić, bo jest na emeryturze i ma czas. A że już niedowidzi i nigdy auta nie prowadziła...
Lusterko peryskopowe / kamera FHD w lusterku - pozdro dla kumatych.
do jezdzenia po miescie nawet tego nie trzeba, jezdziłem angolem sporo -tu i tam, jak ktos nie jechał, niech sie nie wypowiada .... miedzy wiochami to kaszana niestety , jedynie na autostradach jest OK


P.S.
manewr wyprzedzania nie jest obowiązkowy, nawet na egzaminie
" onclick="window.open(this.href);return false;

prawdziwypiotrek
V
V
Posty: 141
Rejestracja: 2013-08-09, 09:24
Imię: Piotr
VOLVO: kombi
Silnik: D4
Rok: 2016
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: prawdziwypiotrek » 2017-01-19, 20:19

Z moich obserwacji - zaczęło przybywać młodziaków, którzy kupują angielskie fury.
Przykładowo Audi A6 C5 (ulubione auto Sebiksów) z dużym silnikiem można kupić za trzy najniższe krajowe. Najczęściej można je spotkać pod wszelakimi kebabami i Orlenem (hot-dogi).
W końcu właściciel prestiżowej fury musi dobrze zjeść :D

Przejrzałem ofertę anglików na Otomoto - japońskie klasyki bardzo ciekawe (sportowe wersje Nissanów, Subaru), trochę brytyjskich terenówek, parę Jeepów, taksówek, Rolsów. Reszta to ten sam złom co i u nas.
O. jaki fajny busik ;) https://www.otomoto.pl/oferta/mitsubish ... 38d19131d3" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
QompaQ
VOLVO
VOLVO
Posty: 2710
Rejestracja: 2013-12-07, 19:44
Imię: Victor
VOLVO: S80 - ASB - RHD
Silnik: 2.4 - B5244S2 -
KW/KM/NM: Nominalna - 103/140
Rok: 2003
Średnie spalanie: LPG 8,9 trasa
Przebieg: 183000
Lokalizacja: Lubelskie - Biała Podlaska -
Status: Offline
Kontakt:

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: QompaQ » 2017-01-19, 22:33

igor002 pisze:... jej juz przy 3-4 jeździe ręka nie szukała biegów na drzwiach ...
W moim przypadku ...
brytyjski policjant - prywatnie sąsiad :) zasugerował bym cały czas trzymał lewą dłoń na lewarku zmiany biegów.
Po około 1-2 tygodniach wyrobiłem u siebie "odruch bezwarunkowy" i lewa dłoń bezproblemowo wędrowała na drążek :)

Awatar użytkownika
Window3
V
V
Posty: 12
Rejestracja: 2014-07-26, 13:08
Imię: Bogdan
VOLVO: V70 200 KM
Silnik: 2.4T LPG
KW/KM/NM: 200 KM
Rok: 2002
Przebieg: 230000
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: Window3 » 2017-02-10, 13:35

koledzy a możecie powiedzieć orientacyjny koszt przekładki do mojego volvo.?
ps.: mam "normalną" wersję ale z ciekawości się pytam...

igor002
V
V
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-25, 13:42
Imię: Grzegorz
VOLVO: XC90
Silnik: D5
KW/KM/NM: 185
Rok: 2008
Był na spocie: 0
Przebieg: 220000
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Re: NADESZŁA ERA ANGLIKÓW

Post autor: igor002 » 2017-02-10, 14:03

Window3 pisze:koledzy a możecie powiedzieć orientacyjny koszt przekładki do mojego volvo.?
ps.: mam "normalną" wersję ale z ciekawości się pytam...
To raczej pytaj na forum anglików, u mnie gość z pod Krakowa (okolice Kalwarii) powiedział 8-10tys, z czego sama robota 3100 gdybym ja sam chciał kompletować i kupować potrzebne częsci i ok 2tyg pracy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”