Logowanie
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
vadi
PostNapisane: 2013-11-25, 15:19 
VOLV
VOLV

Imię: Lukasz
VOLVO: xc70
Silnik: D5 (D5244T4)
KW/KM/NM: 136/187/400
Rok: 2007
Był na spocie: 200
Średnie spalanie: 7.1
Przebieg: 220000
Nr z parady volvo: 237
[quote="pientaa"]Czy w każdym ASO odpłatnie lub nie można zweryfikować historię z każdego kraju w UE? [/quote]

Volvo ma ogólnoświatowa bazę danych trzymaną na serwerach VCC do której dostęp jest poprzez system VIDA.
Wszystkie naprawy prowadzone w aucie w okresie gwarancyjnym są rejestrowane w tej bazie razem z profilem fabrycznym auta.
W dowolnym ASO (w Polsce po okazaniu dowodu rejestracyjnego) dostaniesz informacje czy były i jakie naprawy w okresie gwarancji.

W moim przypadku auto było kupione i serwisowane w tym samym ASO więc to z ASO dostałem wydruk z wewnętrznego systemu ewidencji usług serwisowych. Jest tam wszystko od dnia zakupu do dnia oddania auta (zakupu przez Novotex). Te same dane (numery wewnętrznych zgłoszeń serwisowych mam wpisane w KS.

pientaa
PostNapisane: 2013-11-25, 17:35 
V
V

Imię: Maciek
VOLVO: Saab 900
Silnik: 2.3
Przebieg: 0
Napisałem maila do Novotexu, ale póki co cisza. Ta baza danych Volvo jest dla mnie zaskoczeniem - bardzo pozytywnym! Spróbuje się czegoś dowiedzieć przy okazji wizyty.
Dzięki za wskazówki

-- 2013-11-26, 21:05 --

Informacji z Novotexu brak :/
Może ktoś z forum zna pracowników lub Właściciela i mógłby pomóc w zdobyciu informacji?
Zrewanżuje się:)

thales13
PostNapisane: 2014-08-26, 23:37 
V
V

Imię: Robert
VOLVO: V 50
Silnik: 1,6 D
KW/KM/NM: 110
Rok: 2007
Przebieg: 145
[quote="vadi"][quote="pientaa"]Czy w każdym ASO odpłatnie lub nie można zweryfikować historię z każdego kraju w UE? [/quote]

Volvo ma ogólnoświatowa bazę danych trzymaną na serwerach VCC do której dostęp jest poprzez system VIDA.
Wszystkie naprawy prowadzone w aucie w okresie gwarancyjnym są rejestrowane w tej bazie razem z profilem fabrycznym auta.
W dowolnym ASO (w Polsce po okazaniu dowodu rejestracyjnego) dostaniesz informacje czy były i jakie naprawy w okresie gwarancji.

W moim przypadku auto było kupione i serwisowane w tym samym ASO więc to z ASO dostałem wydruk z wewnętrznego systemu ewidencji usług serwisowych. Jest tam wszystko od dnia zakupu do dnia oddania auta (zakupu przez Novotex). Te same dane (numery wewnętrznych zgłoszeń serwisowych mam wpisane w KS.[/quote]
Ja chciałem weryfikować w ASO Kielce najpierw gość poprosił o 50 złotych ale po kilku minutach powiedział,że nie mażadnego punktu zaczepienia i niczego nie jest dla mnie w stanie zrobić bo auta nie ma w bazie.Zapłaciłem też za raport DNA i ...zima.Kilka nieistotnych danych.
Natomiast tutaj https://ovi.rdw.nl/default.aspx można po nr rejestracyjnym sprawdzić auto z Holandii ale też bez najistotniejszych danych.
To samo od Szweda - https://fordonsfraga.transportstyrelsen ... ordon.aspx
Nie wiem czy przydatne ale dzielę się wiedzą,którą nabyłem w ciągu 3 tygodni szukania V50

-- 2014-08-26, 23:56 --

Przeglądałem właśnie te auta z NOVOBIL diabelnie drogie.We Francji z tego samego programu są nieco tańsze oczywiście z większym przelotem.
Tu jest strona http://www.volvo-occasion.fr/volvo/v50_356.html
Jak ktoś będzie się wybierał do Francji pomoge w tłumaczeniach.Jeśli nie na miejscu to z pewnością przez telefon.Na autach się nie znam ale język znam wybornie w mowie i piśmie.
Sam będę robił podchody pod V50 ale dopiero za jakiś czas.Widzę,że w kraju ciężko coś trafić.

slc350
PostNapisane: 2015-04-06, 11:20 
V
V

Imię: Karol
VOLVO: S80
Silnik: 2.5 TDI
KW/KM/NM: 140
Rok: 1999
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 6,9
Przebieg: 409000
Nr z parady volvo: 0
Ja mam od nich S80 już piąty rok i nie narzekam, auto warte ceny zrobiłem nim około 140tyś km wymieniałem głównie elementy eksploatacyjne oleje, filtry, tarcze, amory tył (ale to w dziurę wpadłem) Środek wygląda bardzo dobrze, dopiero zaczynają się delikatne przetarcia na tapicerce. Będę sprzedawał, ale nie dlatego, że coś się dzieje tylko jednak nie mogę przeboleć, że nie kupiłem wtedy c70, a teraz mam taki zamiar :). Ogólnie polecam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]