Renowacja skóry "RENOSKÓR"

Dawniej: Styling/News
Zderzaki, grill, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, progi, felgi, powłoka nadwozia (lakierowanie, oklejanie, kalkomania)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Guma92
V
V
Posty: 61
Rejestracja: 2014-12-15, 16:47
Imię: Pawel
VOLVO: V70XC
Silnik: B5254T
KW/KM/NM: 193
Rok: 1998
Średnie spalanie: 9 , 15
Przebieg: 277000
Lokalizacja: Ostrołęka
Status: Offline

Renowacja skóry "RENOSKÓR"

Post autor: Guma92 » 2016-09-16, 00:50

Z czasem stwierdziłem, że muszę coś zrobić z fotelami w Łośku. Jak każdy z nas szukam "dobrze i tanio", ale obszycie na nowo - drogo, więc czemu nie spróbować pomalować ??
Tu szukałem, czytałem i żadnego w sumie adekwatnego testu nie znalazłem, jakim środkiem dobrze, na lata bez dotykania.
Ceną skusiłem się na zestaw RENOSKÓR , chociaż wahałem sięjeszcze na COLOURLOCKiem (ale jak mówiłem - cena) :D

Także farbki przyszły w zestawie (za ok 40zł x 2 ) (zamówiłem czarne i ciemnoszare) z zmywaczem i odtłuszczaczem (stwierdziłem, że w jednym i drugim jest ACETON) , szpachlą w płynie , oraz lakierem bezbarwnym (elastycznym do skór). Do zestawi były jeszcze gąbeczki, rękawiczki i jakiś patyczek
Przed rozpoczęciem malowania zaopatrzyłem się jeszcze w płyn do mycia skór TENZI LEDER CLEAN (17zł - 600ml) , oraz szczotk00i (2szt mała i duża - 8zł), szpachelkę malarską za 5zł (z papierniczego) no i papier ścierny wodny 600 (używany na sucho)

Także zabrałem się za pracę :)
Tak to wyglądało na początku (bez tykania)

Wstępnie wyszorowałem wszystko TENZI LEDER CLEAN, szczotkami do zapienienia na foteli, następnie zcieralem brud mikrofibrą.

To zrobiłem tak dla porównania też dla samego siebie :)

No i po zerwaniu taśmy

Gdy już stwierdziłem, że środek działa wziąłem się za mycie całości, tak to wyszło jak już przeschło


Po całym umyciu i suszeniu, przyszła pora na szlifowanie (delikatnie po całości) oraz wyrównanie powierzchni pęknięć.

Następnie odtłuszczanie acetonem. To czego nie udało się wygładzić wypełniałem szpachlówką. Wypełnienia robiłem cienko, w sumie na 2 warstwy, żeby nie popękało, odpowiednio podsuszając opalarką (można też suszarką lubb odczekać z 6h). Po przesuszaniu odczekałem z ok. 2 godziny i położyłem 2warstwę. I tak to wyszło


Następnie kolejne szlifowanie, szpachlówki z wyrówaniem całości, przemycie wodą i odtłuszczenie :)



Przyszła pora na malowanie. Malowałem gąbką dołączoną do zestawu, mieszając wcześniej kolor 40czarny-60szary (dopasowując do tapicerki)
Po każdej warstwie malowanej powierzchni odczekałem po podsuszaniu opalarką ok. 1.5godz , w sumie nałożyłem 3 (ostatnią był lakier bezbarwny) warstwy i wyszło tak.



Miałem już wtedy wstawić post, ale pomyślałem, że kompletny będzie po przejechaniu paru tysięcy kilometrów, także zrobiłem 5tys km i już są wyniki:



PODSUMOWUJĄC:
Czy poleciłbym zestaw do renowacji RENOSKÓRa ?
Tak, jeśli chcecie pomalować powierzchnie mniej narażone na ugniatanie, używając szpachli oraz lakieru wykańczającego. Idealnie wygląda po 5tys km na kierownicy (żadnych wrzerów, pękania, odcisków, ścierania itp). Dobrze sprawdzi się też na podłokietniku.
Na fotelach u mnie szpachla lekko spękała (albo lakier - cięzko stwierdzić). Przez co widać białe prześwity, ale na zdjęciu duzo bardziej niż w rzeczywistości.

Co bym zmienil malując drugi raz fotele tym zestawem ?
Nie nałożyłbym na fotele lakieru bezbarwnego, za to poszukałbym utrwalacza do farb do skór, po nim nie powstają pęknięcia.
No i pomalowałbym to pistoletem. Wiem, więcej pójdzie w powietrze, ale byłoby szybciej i może ładniej :)
Co do malowania kierownicy - nic bym nie zmienił (szkoda że nie zrobiłem zdjęć, ale wrzucę fotkę później)
Przemyślałbym zestaw od colourlocka - idealnie mogą dobrać kolor, mają już utrwalacz zamiast lakieru , no ... ale cena kilka razy większa, co za tym idzie trwałość :)
Powodzenia przy własnych renowacjach :D POZDRO

Zdjęcia w linku poniżej , ponieważ nie chciały się dodać :D
https://goo.gl/photos/4FcA7YoKc32iNsT76" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2016-10-20, 21:42 przez kudlaty998, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wielkie litery w tytule są zbędne. Pzdr,
Guma92 - Paweł Gumkowski
[wave=blue]ex[/wave] VOLVO V40 98"
VOLVO V70XC 98"

Awatar użytkownika
amdr
VOLVO
VOLVO
Posty: 1268
Rejestracja: 2013-09-02, 20:25
Imię: Pawel
VOLVO: C70
Silnik: T5 - B5234T3
KW/KM/NM: 176/240/330
Rok: 1999
Średnie spalanie: 14
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: RENOWACJA SKÓRY "RENOSKÓR"

Post autor: amdr » 2016-09-16, 20:15

Możesz zalinkować fotki z serwisu do zdjęć. Mam wrażenie że po samym malowaniu efekt wizualny z odległości metra byłby podobny lub lepszy, ale pewnie z bliska gorzej.

Awatar użytkownika
volyvo
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1551
Rejestracja: 2011-05-15, 14:07
VOLVO: v40
Silnik: t2
Rok: 0
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Status: Offline

Re: RENOWACJA SKÓRY "RENOSKÓR"

Post autor: volyvo » 2016-09-16, 21:46

też odnawiałem skórkę w żony rumaku i jak na razie się trzyma

[youtube][/youtube]

Gucio16
VOL
VOL
Posty: 378
Rejestracja: 2016-07-03, 17:16
Imię: Andrzej
VOLVO: s40 II MS/
Silnik: D3/ 200 KM
KW/KM/NM: 200KM/440 NM
Rok: 2012
Średnie spalanie: 6
Przebieg: 105
Lokalizacja: Chełm
Status: Offline

Re: RENOWACJA SKÓRY "RENOSKÓR"

Post autor: Gucio16 » 2016-10-20, 20:44

Obecnie używam AVEL Saphir Juvacuir - balsam koloryzujący do odnowy i regeneracji przetartych skór gładkich.

Awatar użytkownika
Guma92
V
V
Posty: 61
Rejestracja: 2014-12-15, 16:47
Imię: Pawel
VOLVO: V70XC
Silnik: B5254T
KW/KM/NM: 193
Rok: 1998
Średnie spalanie: 9 , 15
Przebieg: 277000
Lokalizacja: Ostrołęka
Status: Offline

Re: RENOWACJA SKÓRY "RENOSKÓR"

Post autor: Guma92 » 2016-10-20, 21:17

Gucio16 pisze:Obecnie używam AVEL Saphir Juvacuir - balsam koloryzujący do odnowy i regeneracji przetartych skór gładkich.
I jakie sa efekty ?
Gdybalem nadtym, ale malo wiedzialem I myslalem ze skoro nie farba to nie tak trwale
Guma92 - Paweł Gumkowski
[wave=blue]ex[/wave] VOLVO V40 98"
VOLVO V70XC 98"

Gucio16
VOL
VOL
Posty: 378
Rejestracja: 2016-07-03, 17:16
Imię: Andrzej
VOLVO: s40 II MS/
Silnik: D3/ 200 KM
KW/KM/NM: 200KM/440 NM
Rok: 2012
Średnie spalanie: 6
Przebieg: 105
Lokalizacja: Chełm
Status: Offline

Re: Renowacja skóry "RENOSKÓR"

Post autor: Gucio16 » 2016-10-20, 23:00

Efekt bardzo dobry - ożywia kolor skóry (są mniej matowe).
Nabyłem też czarny pigment w tubce ale nie użyłem gdyż balsam wystarczył.
Pigment nadaje się do mocno wytartych skór najlepiej do kierownic.
Avel produkuje też farby do skór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”