[460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rabbit
VO
VO
Posty: 286
Rejestracja: 2008-08-24, 10:07
VOLVO: Jeep zamiast Volvo
Silnik: 3.1TD
KW/KM/NM: 392 Nm
Rok: 0
Był na spocie: 3
Średnie spalanie: oj/oj/ojojoj ;)
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: rabbit » 2009-07-29, 20:10

Podjechalem dziś do gazownika umówić sie na montaż, obejrzał wtyczkę do listwy wtryskowej i mówi, że to jakiś półwtrysk, a być może "grupowy". Silnik B20F - myślałem, że BRC sequent24 będzie ok, ale gościu mówi, że BRC może sobie nie poradzić i wciska mi jakiś polski Agis.

Czy ktoś jeździ na BRC sequent24 w B20F albo czy są jakieś przeciwskazania do niego?

help...
Nie bądź łosiem kup V8 ;) ;) ;) :sylwester:

Awatar użytkownika
dizel
VO
VO
Posty: 332
Rejestracja: 2008-02-16, 23:21
Imię: Miroslaw
VOLVO: 940 /s70
Silnik: 2.4tdic / b5254s
KW/KM/NM: 122/ 170
Rok: 1995
Był na spocie: 1
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: dizel » 2009-07-29, 20:12

rabbit, gdzie tego gazownika masz ?? Znaczy się ulica itp czy wogule w Gdańsku on jest ? Bo jak gazownik to tylko kawałek za Matarnia tam sa spece .
"Nowoczesny" traktorek 940 już jest :)

Awatar użytkownika
rabbit
VO
VO
Posty: 286
Rejestracja: 2008-08-24, 10:07
VOLVO: Jeep zamiast Volvo
Silnik: 3.1TD
KW/KM/NM: 392 Nm
Rok: 0
Był na spocie: 3
Średnie spalanie: oj/oj/ojojoj ;)
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: rabbit » 2009-07-29, 20:50

to Auto-System z Sopotu. http://www.auto-system.com.pl/
Podobno są najlepsi. Zresztą BRC sequent24 taty tam zakładany wygląda i chodzi idealnie.
Nie bądź łosiem kup V8 ;) ;) ;) :sylwester:

Awatar użytkownika
dizel
VO
VO
Posty: 332
Rejestracja: 2008-02-16, 23:21
Imię: Miroslaw
VOLVO: 940 /s70
Silnik: 2.4tdic / b5254s
KW/KM/NM: 122/ 170
Rok: 1995
Był na spocie: 1
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: dizel » 2009-07-29, 20:54

Zobacz elpigaz na Matarni a w sumie to jest Rębiechowo . Jak jedziesz na lotnisko i mijasz szyny wąskotorówki i zaraz w lewo ,napewno jest reklama i naprawdę dobry zakład .
"Nowoczesny" traktorek 940 już jest :)

kwaku85
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 795
Rejestracja: 2007-04-29, 14:45
Imię: Michal
VOLVO: 480, Krokodyl
Silnik: B20FT :D
KW/KM/NM: 176/240/340
Rok: 1994
Był na spocie: 17
Średnie spalanie: 10
Przebieg: 310
Lokalizacja: Olkusz, Małopolska
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: kwaku85 » 2009-07-29, 21:51

Grupowy, czyli "fullgrupa" inaczej to układ wtryskowy charakteryzujący się tym, że wszystkie wtryskiwacze pracują razem, czyli taki wielopunktowy monowtrysk. Volvo uciekło od tego rozwiązania w 1995 roku. Wtrysk ten cechuje się jeszcze bardzo niskimi czasami otwarcia wtrysków na wolnych obrotach, tj. rzędu 2ms. Dlatego pajac stwierdził że sobie BRC nie poradzi i poradził ci coś, o czym kompletnie nie ma pojęcia. Przyklej mu tabliczkę zakaz wjazdu i szukaj innego warsztatu. Przy fullgrupowym silniku pracować muszą bardzo szybkie wtryskiwacze, dlatego polecam Ci najtaniej Matrixy, do tego STAG i reduktor np EG150, czy który tam z EG nich jest najmniejszy. Taki zestaw powinien cię zadowolić
[http://www.reperatorium.pl] Serwis GSM Kraków
Apple, HTC, Samsung, Nokia, SE, LG

Parada Volvo 262 z 570
GRUPOWY :]

Awatar użytkownika
rabbit
VO
VO
Posty: 286
Rejestracja: 2008-08-24, 10:07
VOLVO: Jeep zamiast Volvo
Silnik: 3.1TD
KW/KM/NM: 392 Nm
Rok: 0
Był na spocie: 3
Średnie spalanie: oj/oj/ojojoj ;)
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: rabbit » 2009-07-29, 22:45

To w sumie elpigaz czy ten BRC z komputerem agis będzie lepszy? (bo gosciu twierdzil, ze tylko komputer bedzie agis - reszta BRC). Sam już nie wiem..
Aha - instalacja nie musi być tania.
Nie bądź łosiem kup V8 ;) ;) ;) :sylwester:

Awatar użytkownika
dizel
VO
VO
Posty: 332
Rejestracja: 2008-02-16, 23:21
Imię: Miroslaw
VOLVO: 940 /s70
Silnik: 2.4tdic / b5254s
KW/KM/NM: 122/ 170
Rok: 1995
Był na spocie: 1
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: dizel » 2009-07-29, 23:58

Elpigaz miałem na mysli zakład, nie oficjalnie wiem że z Toyoty wysyłaja tam na instalacje i zakład godny polecenia .http://www.elpigaz.com/ już Ci dobiora co trzeba ,ale możesz coś zasugerować 8)
"Nowoczesny" traktorek 940 już jest :)

hipcio
V
V
Posty: 123
Rejestracja: 2009-01-23, 13:56
VOLVO: s70
Silnik: 2.3T
KW/KM/NM: 184/250/350
Rok: 1998
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: ryki(lubelskie)
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: hipcio » 2009-07-30, 01:00

Posłuchaj kolegi kwaku85 dobrze Ci radzi niezakładaj BRC tylko STAGA i Matrixy z reduktorem EG150, Scorpionem ST i bedziesz zadowolony.
Podjedz do innego gazownika i zapytaj
1 Czy bedzie zdejmował kolektor do nawiertów, jak nie to dziekujesz
2 Jak powie ze walteki dadzą rade(bo czesto je montują) to też dziekujesz
3 Czy podłaczy sonde lambda do Staga, jak niepotrzeba to tez dziekujesz

Pozatym filtr fazy lotnej FL02 z podstawą, weżyki równej długości, Stag najlepiej do fullgrupy STAG4.wtryskiwacze ostatecznie Magic Jet ale jesli duzo jezdzisz to Matrix HD344 i jeszcze montaż butli w prawidłowy sposób czyli wskaznik od tyłu (czesto jak otworzysz bagaznik to widzisz wskaznik przedsobą tylko ze ten sposób montazu jest nieprawidłowy).

Daj znać co Ci proponują, spróbujemy Ci doradzić.

Awatar użytkownika
venom
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6244
Rejestracja: 2007-05-22, 19:54
Imię: Michal
VOLVO: 855
Silnik: B5252S
KW/KM/NM: 144
Rok: 96
Był na spocie: 32
Przebieg: 0
Lokalizacja: Mysłowice / CDŚ
Status: Offline

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: venom » 2009-07-30, 07:51

hipcio pisze:prawidłowy sposób czyli wskaznik od tyłu (czesto jak otworzysz bagaznik to widzisz wskaznik przedsobą tylko ze ten sposób montazu jest nieprawidłowy).
dlaczego?

Co pkt.1 to mało kto ściąga... odkurzacz i wio!
855... ;)

Awatar użytkownika
rabbit
VO
VO
Posty: 286
Rejestracja: 2008-08-24, 10:07
VOLVO: Jeep zamiast Volvo
Silnik: 3.1TD
KW/KM/NM: 392 Nm
Rok: 0
Był na spocie: 3
Średnie spalanie: oj/oj/ojojoj ;)
Przebieg: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: rabbit » 2009-07-30, 11:57

hipcio pisze:1 Czy bedzie zdejmował kolektor do nawiertów, jak nie to dziekujesz
no tak - tylko na ręce mu patrzeć nie będę, więc pewnie mi wmówi co chce
A jezeli nie zdejmuje kolektora - to znaczy się wióry zostaną i o to chodzi?
hipcio pisze:3 Czy podłaczy sonde lambda do Staga, jak niepotrzeba to tez dziekujesz
no kurka chyba nie zrobi bez podłączania sondy!?


Poza tym gościu ma wszystko BRC i te jego instalacje naprawde super chodzą. Do mojej ma byc tylko inny komputer, reszta BRC. Innych rzeczy nie zakłada.
Nie bądź łosiem kup V8 ;) ;) ;) :sylwester:

kwaku85
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 795
Rejestracja: 2007-04-29, 14:45
Imię: Michal
VOLVO: 480, Krokodyl
Silnik: B20FT :D
KW/KM/NM: 176/240/340
Rok: 1994
Był na spocie: 17
Średnie spalanie: 10
Przebieg: 310
Lokalizacja: Olkusz, Małopolska
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: kwaku85 » 2009-07-31, 00:22

Dostałeś kolego już dość wskazówek. Ten gazownik to partacz i trzymaj się od niego z daleka, lub wykup abonament w dziale "gaz to złooo". Chcesz BRC to załóż, ale żadnych innych wynalazków. AGISa może sobie w d... przez nos wsadzić. Najbardziej polecany jest STAG plus bo ma dużo możliwości programowych i jest niedrogi. Rysuje bardzo ciekawe wykresy mnożników i łatwo znaleźć wszelkie usterki na nim. Venom- jak chcesz to wierć kolektor, ale gwarantuje Ci że nie wciągniesz wszystkiego, a ja wiem co dzieje się z zaworami i silnikiem jak aluminium przez niego przejdzie. Moje V stoi zabite pod blokiem i teraz mogę tylko mu świeczkę zapalić. Magiców nie zakładaj bo nie są za dobre, szczególnie ostatnio. Od razu matrixy.

Butle zakłada się "na odwrót" bo jeśli będziesz miał gazu poniżej max to kiedy depniesz, lub będziesz jechał pod górę gaz przepłynie na tył butli a ty masz "smoka" z przodu. Pluć czymś musi, a z suchego nie naleje. 90% gazowników zapomina o tym, bo łatwiej założyć im butlę w złym kierunku.

Podsumowując:

Sterownik STAG Plus
Wtryskiwacze Martix
Reduktor EG150

Butle nie są drogie więc wsadź możliwie największą (niech gazownik pokombinuje żeby max możliwy wsadzić) i markową. Nie jakieś STAKO czy cóś takiego. Możesz lekko podgiąć pływak, więcej paliwa wejdzie do butli.

Kolektor obowiązkowo do zdjęcia i dopilnuj nawiertów, maja być na samym końcu kolektora po skosie w stronę zaworów. Dysze malutkie na imbus znajdziesz na necie, duże na klucz ciężko będzie wkręcić, mało miejsca. Dopilnuj równych długości wężyków wtryskiwacz-dysza (5mm max różnicy między najkrótszym a najdłuższym), a w sumie to sam sobie już gaz załóż :)
[http://www.reperatorium.pl] Serwis GSM Kraków
Apple, HTC, Samsung, Nokia, SE, LG

Parada Volvo 262 z 570
GRUPOWY :]

hipcio
V
V
Posty: 123
Rejestracja: 2009-01-23, 13:56
VOLVO: s70
Silnik: 2.3T
KW/KM/NM: 184/250/350
Rok: 1998
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: ryki(lubelskie)
Status: Offline
Kontakt:

Re: [460] gazownik chce mi wcisnąć jakiś Agis bo niby jakiś wtrysk "grupowy" mam? help!

Post autor: hipcio » 2009-07-31, 02:45

Sonda nie musi być podłaczona do komputera gazowego(Staga jesli chodzi o BRC to niewiem) pokazuje tylko uzytkownikowi(monterowi) skład mieszanki podczas ustawiania mnożnika.
Co do wtryskiwaczy to owszem Magic Jet to najtańsza z opcji lepiej dołozyc 100zł na Matrixa
Ja załozył bym taki zestaw jak napisał kolega KWAKU85.Stag plus jest lepszy od Staga4 ale droższy.
Co do zdejmowania kolektora to proponuje abyś był przy montażu jeśli niezdejmą kolektora to ja bym podziękował za montaz.Tylko w ten sposób można zrobić dobre nawierty a nie na pałe jak mu wiartara podejdzie to tak bedzie a pózniej falowanie na wolnych i problemy z ustawieniem.
Zastosuj się do naszych wskazówek a bedziesz zadowolony z LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG [Gaz płynny]”