[v40 1.8 bifuel 2001r] Problem z instalacją Coltec

ODPOWIEDZ
W94S
V
V
Posty: 65
Rejestracja: 2016-02-24, 23:29
Imię: Wojtek
VOLVO: V40
Silnik: 1.8
KW/KM/NM: 122
Rok: 2002
Był na spocie: 1
Przebieg: 204
Status: Offline

[v40 1.8 bifuel 2001r] Problem z instalacją Coltec

Post autor: W94S » 2016-03-12, 11:57

Cześć wszystkim,
auto jak w temacie, fabryczna instalacja bifuel coltec. Problem mam z nią następujący. Kupiłem samochód niecałe dwa miesiące temu, auto trochę przerywało na gazie no ale z braku czasu serwis tego odkładałem. Teraz niestety już jest pod górkę.. Instalacja 4 dni temu odmówiła współpracy, wskazówka od gazu sie nie podnosiła, nie próbował się przełączyć na gaz itp jakby w ogóle nie było na niej zasilani, kontrolka w przełączniku sie świeciła. No i tak było do dzisiaj.. odpalam samochód, wskazówka od gazu ładnie w górę, auto wskakuje na gaz, dalej szarpie no ale to akurat było do przewidzenia, może filtry zapchane czy coś.
Szczerzę mówiąc to zależ mi na tym żeby zachować tą fabryczną instalację i tu pytanie do Was, czy ktoś tak już miał? Przeszukując google znalazłem podobny temat niestety bez rozwiązania. Autem jeżdżę zarówno na co dzień jak i w pracy więc tego typu usterki na rękę mi nie są, w razie czego w czwartek założę instalacje staga z tym że tak jak mówiłem, jeżeli ktoś już przez to przechodził i wie jak to wygląda, czytać ceny i efekty naprawy to chętnie rozważę opcje naprawy w Lublinie.
Z góry dzięki za odpowiedzi, W.

Awatar użytkownika
vol40vo
VOLVO
VOLVO
Posty: 1459
Rejestracja: 2010-04-18, 01:49
Imię: SE
VOLVO: V40 Sport Edition
Silnik: benzyna + LPG
KW/KM/NM: 122 KM
Rok: 2002
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Poland
Status: Offline

Re: [v40 1.8 bifuel 2001r] Problem z instalacją Coltec

Post autor: vol40vo » 2016-04-15, 22:34

W94S pisze:szarpie no ale to akurat było do przewidzenia, może filtry zapchane
Napewno warto je wymienić, bo koszt 2 z nich to ok. 20 zł.
Masz do sprawdzenia lub regeneracji reduktor i przede wszystkim rozdzielacz gazu. To tak na wstępie. W daszej kolejności elektryka i czujniki do sprawdzeni.a

-- 15 kwi 2016, o 22:35 --
Twoja instalacja to Koltec Necam 3 generacja.
Bi-fuel V40

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG [Gaz płynny]”