XC 60 3.2 LPG

Awatar użytkownika
taifun
VOLV
VOLV
Posty: 601
Rejestracja: 2014-03-23, 20:00
Imię: Lukasz
VOLVO: S60
Silnik: 2.4
KW/KM/NM: 125/170
Rok: 2001
Średnie spalanie: 13 LPG
Przebieg: 210000
Status: Offline

Re: XC 60 3.2 LPG

Post autor: taifun » 2019-05-19, 17:52

Mikaell pisze:Napisz coś więcej ! Z jakiego powodu głowica została zdemontowana i co będzie robione ?
Klient zdjął głowice bo mechanik stwierdzil brak luzòw zaworowych po przejechaniu 30tkm na gazie(twierdzi ze w volvo sie z tym jeszcze nie spotkal). Ja po pomiarach I ogledzinach stwierdzilem ze nic takiego nie mialo miejsca. Luzy byly fabryczne, nie pamietam czy zawory szczelne. Co więc moge stwierdzic. Cos bylo na 6 cylindrze ale nie byla to.awaria glowicy Dla spokojnosci klienta przeszlifowalem zawory, obrobilem gniazda robiac przylgnie zaworowe nieco szersze dla lepszego odprowadzania ciepła oraz wyregulowalem zawory robiac luzy tez nieco wieksze na ssacych o 0.05mm na wydechach 0.1mm. Silnik bedzie nieco glosniejszy ale na gazie dluzej pochodzi. Ogladajac glowice moge tez stwierdzic ze materialy tam uzyte pozwalaja na jazde na gazie I to na dlugich dystansach. Szklanki sa azotowne czyli powierzchnowo utwardzone(tak mi sie wydaje). Zawory I gniazda nie sa z gownolitu a naprawde twarde. Sa poròwnywalne lub lepsze z starym b5244s gdzie sam na gazie jezdze juz 100tkm. Ogilnie jesli chodzi o glowice to fabrycznie wg mnie niema przeciwskazan do zakladania gazu. Wystarczy poprawna regulacja aby nie bylo zbyt biedna mieszanka. Lepiej zeby byla ciut bogatsza a wtedy auto pojezdzi. Dla zainteresowanych moge wstawic zdjecia
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

misieg
V
V
Posty: 70
Rejestracja: 2017-05-13, 07:08
Imię: Michu
VOLVO: XC70
Silnik: 3.0
Rok: 2013
Lokalizacja: Cz-Dz
Status: Offline

Re: XC 60 3.2 LPG

Post autor: misieg » 2019-05-20, 14:00

taifun pisze:
Mikaell pisze:Napisz coś więcej ! Z jakiego powodu głowica została zdemontowana i co będzie robione ?
Klient zdjął głowice bo mechanik stwierdzil brak luzòw zaworowych po przejechaniu 30tkm na gazie(twierdzi ze w volvo sie z tym jeszcze nie spotkal). Ja po pomiarach I ogledzinach stwierdzilem ze nic takiego nie mialo miejsca. Luzy byly fabryczne, nie pamietam czy zawory szczelne. Co więc moge stwierdzic. Cos bylo na 6 cylindrze ale nie byla to.awaria glowicy Dla spokojnosci klienta przeszlifowalem zawory, obrobilem gniazda robiac przylgnie zaworowe nieco szersze dla lepszego odprowadzania ciepła oraz wyregulowalem zawory robiac luzy tez nieco wieksze na ssacych o 0.05mm na wydechach 0.1mm. Silnik bedzie nieco glosniejszy ale na gazie dluzej pochodzi. Ogladajac glowice moge tez stwierdzic ze materialy tam uzyte pozwalaja na jazde na gazie I to na dlugich dystansach. Szklanki sa azotowne czyli powierzchnowo utwardzone(tak mi sie wydaje). Zawory I gniazda nie sa z gownolitu a naprawde twarde. Sa poròwnywalne lub lepsze z starym b5244s gdzie sam na gazie jezdze juz 100tkm. Ogilnie jesli chodzi o glowice to fabrycznie wg mnie niema przeciwskazan do zakladania gazu. Wystarczy poprawna regulacja aby nie bylo zbyt biedna mieszanka. Lepiej zeby byla ciut bogatsza a wtedy auto pojezdzi. Dla zainteresowanych moge wstawic zdjecia
Czy w 3.2 i 3.0 regulacja jest na szklankach, na zaworach ssących i wydechowych? Czy może jest tam gdzieś upchana hydraulika?

Awatar użytkownika
taifun
VOLV
VOLV
Posty: 601
Rejestracja: 2014-03-23, 20:00
Imię: Lukasz
VOLVO: S60
Silnik: 2.4
KW/KM/NM: 125/170
Rok: 2001
Średnie spalanie: 13 LPG
Przebieg: 210000
Status: Offline

Re: XC 60 3.2 LPG

Post autor: taifun » 2019-05-20, 15:48

Nie ma hydrauliki w 3.2 bo sprawdzalem jakie luzy to w autodacie podawalo ze na jednych hydro a w drugim regulacja. Ale okazuje sie ze tu I tu regulacja. W 3.0 nie wiem ale zbadam sprawe

misieg
V
V
Posty: 70
Rejestracja: 2017-05-13, 07:08
Imię: Michu
VOLVO: XC70
Silnik: 3.0
Rok: 2013
Lokalizacja: Cz-Dz
Status: Offline

Re: XC 60 3.2 LPG

Post autor: misieg » 2019-05-20, 16:39

taifun pisze:Nie ma hydrauliki w 3.2 bo sprawdzalem jakie luzy to w autodacie podawalo ze na jednych hydro a w drugim regulacja. Ale okazuje sie ze tu I tu regulacja. W 3.0 nie wiem ale zbadam sprawe
Właśnie też bazowałem się na tej wiedzy, ale nie byłem do niej do końca przekonany. Swoją drogą, zastanawiam się czemu Ford/Volvo tak obstawał przy szklankach? Czy chodziło o wydajność czy tylko oszczędności na konstrukcji.

Tak z Twojej wiedzy to idzie zrobić regulację na aucie? Jakie oprzyrządowanie? Kupujecie szklanki na wymiar czy szlifujecie?

PS. Oczywiście gratki za fajny post + fotki!

Awatar użytkownika
taifun
VOLV
VOLV
Posty: 601
Rejestracja: 2014-03-23, 20:00
Imię: Lukasz
VOLVO: S60
Silnik: 2.4
KW/KM/NM: 125/170
Rok: 2001
Średnie spalanie: 13 LPG
Przebieg: 210000
Status: Offline

Re: XC 60 3.2 LPG

Post autor: taifun » 2019-05-20, 19:01

Da sie zrobic ale straaaaasznie duzo roboty I przyrzadow trzeba dorabiac bo szklanki zmieniac to kupa kasy. Szlifowac ich od gory nie bardzo bo sie zjedzie to co utwardzone I wytrze walek I szklanki. Jezeli probowac to od strony trzonka zaworu lub tez tak jak my robimy trzonek zaworu. Ten silnik to w 90% volvo tak mi sie wydaje bo wyglada wszystko jak moj stary 2.4 b5244s tylko troche zmodernizowany. Szklanki sa lepsze jezeli chodzi o parametry silnika. Lepiej sie wkreca na obroty jest wieksza sztywnosc ukladu.

Mikaell
VOLV
VOLV
Posty: 705
Rejestracja: 2012-02-28, 23:38
VOLVO: S80T6
Silnik: B6284T
KW/KM/NM: km 272
Rok: 1999
Był na spocie: 0
Przebieg: 215
Lokalizacja: http://www.klinikaLPG.pl
Status: Offline
Kontakt:

Re: XC 60 3.2 LPG

Post autor: Mikaell » 2019-05-20, 22:59

taifun pisze:Jezeli probowac to od strony trzonka zaworu
Też tak sądzę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG [Gaz płynny]”