Re: [V70] LPG - lubi gasnac na benzynie

ODPOWIEDZ
rufus
Status: Offline

Re: [V70] LPG - lubi gasnac na benzynie

Post autor: rufus » 2007-01-24, 15:25

Witam,

mam instalacje LPG - Prince. autko po przelaczeniu na benzyne lubi gasnac przy dojezdzaniu do krzyzowki lub przy zmianie biegow. Prosilbym o opinie, poniezej historia:

1. rocznik 2003, 170Km, 2.4 - sprowadzony ze Szwecji
2. zainstalowaem LPG we Wroclawiu (firmy nie wymienie), pracownik podlaczyl sonde lambda do komputera LPG - auto nie pojezdzilo dlugo, gaslo, lamda sie swiecila
3. Konsultacja w firmie Jettronic (Wroclaw) byla nastepujaca - nie jest to zwykla lambda ale pompa jonowa i w zadnym razie nie mozna jej ruszac - podlaczenie jej nawej to voltomierza moze ja uszkodzic - sprawidzili mieszanke - byla ok ale nie gwarantowali ze lambda jest ok.
3. szef gazownikow udzielil kazal poprawic instalacje bo przy tej sondzie sie jej po prostu nie podlacza,
4. lambda ciagle sie zapalala - zniecierpliwiony 'sciagnalem' soft price'a przez internet (dzieki uprzejmosci pewnego Francuza) - kupilem kabel, przeczytalem instrukcje softu i pojechalem do gazownika na konsultacje.
5. okazalo sie ze personel regulujacy nie ma zielonego pojecia o parametrach ktore ustawiaja (RC i RC offset) - 'bo szef mowil ze to jest od tego a to od tego' - etc. - totalna ignorancja.
6. udalo mi sie ustawic RC i RCoffset - auto od roku jezdzi na gazie i lambda sie nie pali
Niestety po przelaczeniu na benzyne lubi gasnac w przypadku jechania na wysokich obrotach a potem po wrzuceniu na luz albo. Poza tym przy jezdzie ok 40km/h i wrzuceniu na luz obroty skacza sobie w dol do 600-700 i w gore do wartosci poprzedniej.

Objawy sie zmiejszaja po zresetowaniu komputera przy jezdzie tylko na benzynie.

czy ktos sie spotkal z czyms podobnym? prosilbym o pomoc.


Na zdrowy rozum moznaby przypuszczac ze komputer jak sie dostroi do gazu (mniejsza kalorycznosc mieszanki) to potem jak dostaje benzyne to za bardzo skraca czasy wtrysku bo wydaje mu sie ze za duzo mieszanki wlatuje - stad silnik gasnie.. prosze o komentarze

Rufus
Ostatnio zmieniony 2007-01-25, 08:24 przez rufus, łącznie zmieniany 1 raz.

charlesk
Status: Offline

Re: [V70] LPG - lubi gasnac na benzynie

Post autor: charlesk » 2007-01-24, 17:40

Witam mialem podobny problem mianowicie ma volvo 850 2,5 170 koni + gaz przyczyna umnie gasniecia na wolnych obrotach byla nieszczelna rura co idzie powietrze .

maskek
VIP
VIP
Posty: 4750
Rejestracja: 2006-01-12, 16:23
Imię: Piotrek
VOLVO: brak
Silnik: v
Rok: 2023
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: wwa
Status: Offline

Re: [V70] LPG - lubi gasnac na benzynie

Post autor: maskek » 2007-01-24, 23:47

Sprawdz czy nie bierze lewego powietrza za przeplywomierzem, silniczek krokowy, cisnienei paliwa (malo prawdopodobne) i czy wtryski dobrze pyla. ostatnio robilem s80 z fabrycznym CNG i gaslo ne benie
Były Volvo, teraz jest rdzawek - MB okular.

Mam 850 polift na części.
Sprzedam skuter arillia Leonardo 125. http://olx.pl/oferta/skuter-aprillia-le ... fpR53.html" onclick="window.open(this.href);return false;

rufus
Status: Offline

Re: [V70] LPG - lubi gasnac na benzynie

Post autor: rufus » 2007-01-25, 00:20

Dzieki wielkie - sprawdze przy najblizszej okazji.
Tak sobie mysle ze jezeli cos by bylo z przeplywami to powinien podobnie sie zachowywac na gazie, chociaz moze dzieki offsetowi nie zachowuje sie tak.
(Zeby nie bylo ze sie wymadrzam, musialem obczaic prince'a sam bo pracownicy gazownika nie mieli szkolenia). Sterowanie czasu w prin-sie wyglada tak:

czas wtrysku gazu=RC[%]*czas wtrysku benzyny+ RC_offset[ms] (standardowa funkcja y=ax+b)
Np. jezeli czas wtrysku benzyny = 100ms a RC ustawimy na 157 (w moim wypadku), czas wtrysku LPG bedzie 157ms. Jezeli przy wyzszych/srednich obrotach gwaltownie puscimy pedal gazu to moze dojsc do 'odciecia' czyli czas wtrysku benzyny bedzie na tyle maly ze obroty niebezpiecznie spadaja (tyczy sie jezdzie na benzynie) - i tu z pomoca przychodzi RC_Offset (u mnie ustawiony na 15)

czyli jezeli czas benzyny jest 0 to gazu jest 15 i moze dlatego nie gasnie...

maskek
VIP
VIP
Posty: 4750
Rejestracja: 2006-01-12, 16:23
Imię: Piotrek
VOLVO: brak
Silnik: v
Rok: 2023
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: wwa
Status: Offline

Re: [V70] LPG - lubi gasnac na benzynie

Post autor: maskek » 2007-01-25, 09:33

czas wtrysku benzyny nei moze byc 100ms... :?
Były Volvo, teraz jest rdzawek - MB okular.

Mam 850 polift na części.
Sprzedam skuter arillia Leonardo 125. http://olx.pl/oferta/skuter-aprillia-le ... fpR53.html" onclick="window.open(this.href);return false;

rufus
Status: Offline

Re: [V70] LPG - lubi gasnac na benzynie

Post autor: rufus » 2007-01-25, 09:56

zgadzam sie zupelnie, to byla wartosc przykladowa tylko :). Na wolnych obrotach przy postoju jest to ok 2ms, a przy duzym przyspieszaniu idzie do 20+ms.

maskek
VIP
VIP
Posty: 4750
Rejestracja: 2006-01-12, 16:23
Imię: Piotrek
VOLVO: brak
Silnik: v
Rok: 2023
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: wwa
Status: Offline

Re: [V70] LPG - lubi gasnac na benzynie

Post autor: maskek » 2007-01-25, 10:44

No i na nagrzanym silniku ;)
Były Volvo, teraz jest rdzawek - MB okular.

Mam 850 polift na części.
Sprzedam skuter arillia Leonardo 125. http://olx.pl/oferta/skuter-aprillia-le ... fpR53.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG [Gaz płynny]”