Instalacja Bigas SGIS i emulacja lambdy 850 2.0

ODPOWIEDZ
kwaku85
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 795
Rejestracja: 2007-04-29, 14:45
Imię: Michal
VOLVO: 480, Krokodyl
Silnik: B20FT :D
KW/KM/NM: 176/240/340
Rok: 1994
Był na spocie: 17
Średnie spalanie: 10
Przebieg: 310
Lokalizacja: Olkusz, Małopolska
Status: Offline
Kontakt:

Re: Instalacja Bigas SGIS i emulacja lambdy 850 2.0

Post autor: kwaku85 » 2008-08-28, 22:27

Witam. Walczę od dłuższego czasu z moją nową nienową instalacją gazu Bigas SGIS, najprawdopodobniej w wersji "N" i póki co instalacja... prowadzi. Zaczyna mi już brakować pomysłów, mimo usilnych prób ustawiania mapy wtrysków wszystko się rozjeżdża, silnik się check'uje a ja dalej nie mam czym jeździć. Generalnie zaczynam się zastanawiać nad zmianą zasilania listw gazowych, ale problemem chyba jest brak emulacji sondy lambda. Instalacja podpięta jest jedynie za pomocą jednego przewodu dla samego odczytu stanu sondy. Czy spotkał się już ktoś z taką instalacją lub wie coś na temat emulowania sond i czy jest to potrzebne?? Wcześniej śmigałem na BLOSie i nie było takich problemów, był założony osobny emulatorek firmy AEB i wszystko było ok. Na wtrysku gazu auto wariuje. Czy wie ktoś może czy wolno przeprowadzać operację rozmontowania dwóch 3-zaworowych listew i zrobienia z nich jednej 5cio-zaworowej??

[ Dodano: 2008-08-29, 13:59 ]
To nikt mi nie pomoże? ;( Chociaż z tą emulacją lambdy niech mi ktoś coś podpowie
[http://www.reperatorium.pl] Serwis GSM Kraków
Apple, HTC, Samsung, Nokia, SE, LG

Parada Volvo 262 z 570
GRUPOWY :]

Awatar użytkownika
maraga
VO
VO
Posty: 280
Rejestracja: 2007-10-04, 15:30
Imię: Marek
VOLVO: S80
Silnik: 5cyl
KW/KM/NM: 125/170
Rok: 2000
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: ??
Przebieg: 361000
Lokalizacja: Kęty
Status: Offline

Re: Instalacja Bigas SGIS i emulacja lambdy 850 2.0

Post autor: maraga » 2008-08-30, 08:44

jesli spotkałeś sie z instalacjami I lub II gen bez emulatora to wyskakuje błąd typu check engine po przełączeniu na gaz a jest to związane z wyłączeniem wtrysku

http://www.autocentrum.pl/drukuj.php?FF ... 1222104076
poczytaj tutaj może coś znajdziesz

kwaku85
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 795
Rejestracja: 2007-04-29, 14:45
Imię: Michal
VOLVO: 480, Krokodyl
Silnik: B20FT :D
KW/KM/NM: 176/240/340
Rok: 1994
Był na spocie: 17
Średnie spalanie: 10
Przebieg: 310
Lokalizacja: Olkusz, Małopolska
Status: Offline
Kontakt:

Re: Instalacja Bigas SGIS i emulacja lambdy 850 2.0

Post autor: kwaku85 » 2008-08-30, 10:18

Przy komputerach z wtryskiem full-group (LH Jetronic 3.2) nie ma detekcji odcięcia wtrysków. Możesz spokojnie odciąć wszystkie wtryskiwacze jednym przewodem przy komputerze wtrysków i błąd się nie pojawi. Tak też miałem wykonaną instalację na blosie i tak też mam zrobiony układ teraz. Mi pokazuje się błąd czujnika położenia przepustnicy, który nie wynika z samego jego uszkodzenia, czy uszkodzenia instalacji. Jest to efekt przestawione mapy wtrysków, komputer wariuje i wywala błąd przepustnicy.
Wczoraj zauważyłem że silnik nierówno pracuje na gazie, kiedy na wolnych obrotach obciążę maksymalnie silnik (podgrzewania, światłą, klima itp)- na benzynie silniczek pracuje równo i ładnie mruczy, kiedy przejdę na gaz- zaczynają się nieprzyjemne wibracje i słychać że coś jest nie tak, a program wciąż pokazuje taki sam czas wtrysków benzyny (ok 3ms na gazie i benzynie). Równie dziwnie zachowuje się tester lambdy- na benzynie ładnie pływa 1 punkt, na gazie "szarpie" wskazaniem. Wygląda że jeden z wtrysków nierówno podaje gaz i któryś cylinder nie dopala, ale nie mam jak sprawdzić który :(
[http://www.reperatorium.pl] Serwis GSM Kraków
Apple, HTC, Samsung, Nokia, SE, LG

Parada Volvo 262 z 570
GRUPOWY :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG [Gaz płynny]”