Koszt instalacji CNG?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dzikus
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2215
Rejestracja: 2008-01-24, 20:51
Imię: Robert
VOLVO: XC90 / V70
Silnik: D5 / TDI
KW/KM/NM: 200KM / 140KM
Rok: 2007
Był na spocie: 32
Średnie spalanie: Dużo
Przebieg: 466
Lokalizacja: Międzyrzecz
Status: Offline
Kontakt:

Re: Koszt instalacji CNG?

Post autor: Dzikus » 2012-03-06, 23:36

Artur78 pisze:
magic44 pisze:Nie polecam bawienia się gazem czy prądem komuś, kto ma o tym pojęcie wyczytane wyłącznie z Wikipedii :>
Artur pijesz do mnie? :> :oops: :mrgreen:
A na poważnie jeśli takie są koszta to zwykłe lpg wyjdzie lepiej. Nawet jakby lpi założyć.
WildR mnie wcześniej tu wołali 😊

<<< Twardziele nie jedzą miodu.... twardziele żują pszczoły :> >>>>

kubiec1
V
V
Posty: 2
Rejestracja: 2012-11-15, 08:49
VOLVO: S40
Silnik: 1,6
Rok: 0
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Kielce
Status: Offline

Re: Koszt instalacji CNG?

Post autor: kubiec1 » 2012-11-15, 12:59

WildR pisze:
Artur78 pisze:
magic44 pisze:Nie polecam bawienia się gazem
Serwisowałem ostatnio Volvo V70 Bituel jeżdżące w Warszawie na Taxi- instalka Necam CNG. Mimi że w W-wie jest tylko jedna stacja właściciel był bardzo zadowolony. Koszt przejechania 100 km poniżej 25 zł w ruchu miejskim, tańszej alternatywy nie widzę. Samochód miał już przebieg blisko 300 kkm i od początku na gazie CNG. Do wizyty serwisowej sprawował się bez zarzutu, niestety uszkodził się elektrozawór przy butli CNG, co z kolei spowodowało uszkodzenie reduktora. Koszt naprawy 400 zł i auto wróciło do dawnej formy. Teraz kolejne 100 kkm bezproblemowej jazdy na CNG. To nie najgorsza perspektywa. Tak przy okazji: gdyby ktoś szukał części lub serwisu holenderskiej Instalacja CNG Necam Koltec to polecam się: www.kuk.biz.plserwis_CNG
O koltec 'u wiem prawie wszystko, jednak potrafi o mnie zaskoczyć

hillwalker
V
V
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-15, 23:56
VOLVO: XC 70
Silnik: 2.4T B5244T3
KW/KM/NM: 147/200/285
Rok: 2001
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Bilthoven, Holandia
Status: Offline

Re: Koszt instalacji CNG?

Post autor: hillwalker » 2013-03-18, 23:50

Witam,
Temat jak widać trochę zastygł :|
Od kilku tygodni jestem posiadaczem sporego vikinga ktorego wykarmienie jest dosyc kosztowne. :roll: Mieszkam w Holandii więc z tankowaniem CNG nie ma problemu. Przeraża mnie jednak cena montażu w lokalnych serwisach. Zastanawiam się nad zleceniem tego jakiejś polskiej firmie.
Czy ktoś ma jakieś propozycje/sugestie?

Awatar użytkownika
MarcinDabzalski
V
V
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-09, 14:55
Imię: Marcin
VOLVO: v40
Silnik: 1,9TD
KW/KM/NM: 70/95
Rok: 1999
Przebieg: 450000
Lokalizacja: Chorzów
Status: Offline

Re: Koszt instalacji CNG?

Post autor: MarcinDabzalski » 2016-09-23, 16:14

Mało jest w Polsce samochodów z instalacjami CNG bo i stacji z CNG jest w kraju jak na lekarstwo (z tego co kojarzę to ok. 100 na cały kraj). Natomiast stacji jest mało ze względu na niski popyt – i tak błędne koło się zamyka.
Problem małej ilości stacji zdaje się idealnie rozwiązywać kompresor, który można sobie kupić, fakt faktem, że z takiego kompresora tankuje się strasznie długo, jednak to zależy od wersji (ceny) takiego kompresora.
Niektórzy mają gaz w domu, za który się rozliczają na podstawie ilości domowników (opłata niezależna od zużycia). Jak ktoś dodatkowo mieszka w domku jednorodzinnym to ma idealne warunki do tego by jeździć ZA DARMO!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „CNG [Gaz ziemny]”