Diamentowa ochrona lakieru

Dawniej: Styling/News
Zderzaki, grill, oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, progi, felgi, powłoka nadwozia (lakierowanie, oklejanie, kalkomania)
aneroid
VO
VO
Posty: 184
Rejestracja: 2015-11-13, 18:33
Imię: Andrzej
VOLVO: xc60
Silnik: 2,0
KW/KM/NM: 150
Rok: 2016
Przebieg: 300
Status: Offline

Re: Diamentowa ochrona lakieru

Post autor: aneroid » 2016-01-14, 10:10

andrzejwet1 pisze:pocisk82
Kolego wydaje mnie się iż niepotrzebnie się unosisz.Napisałem wyraźnie ,że jak na nasze krajowe średnie zarobki to to jest drogo.Ale to nie jest forum o patologiach w naszym kraju.Wyraziłem swoje zdanie i tyle w temacie. Porównując Twój wysiłek nie widząc i nie znając się na tym do np sprzedania dwóch niebieskich kostek niezbędnych przy regulacji podnoszenia szyby w s80 przez ASO za sumę 52 zeta z groszami to dopiero kosmos.A co dopiero cena ASB do tegoż auta -18 tys też w ASO.Zapewne Koledzy znaleźliby inne kwiatki w tym zakresie mówimy tylko w granicach usług volvo.Jeżeli podniosłeś cenę za tą usługę i masz klientów to tylko zdrowia wypada życzyć co niniejszym czynię.Oczywista oczywistość ,że masz na to odpowiednie kwity w innym wypadku pomińmy to milczeniem.
Najgorsze w tym wszystkim jest uogólnianie co do cen, proszę bardzo przykłady z firm:

"zabezpieczenie powłoką 2 letnią to koszt 2500 netto

Zabezpieczenie powłoką 7 letnią i jednocześnie najtrwalszą powłoką
Crystal Serum Black to koszt 3500 netto"

druga firma:

"1. Powłoka NANO - wytrzymałość do 12 miesięcy / aplikacja 1 dzień , cena :
800ZŁ
2. Powłoka ceramiczna Ceramic PRO light - wytrzymałość min 2 lata /
aplikacja max 2 dni , cena 2400 zł
3. Powłoka Ceramiczna Ceramic Pro Strong 9H - wytrzymałość min 5 lat /
aplikacja 2 dni , cena 4000 zł "

to na temat powłok.

A to na marginesie pozostałej części postu kolegi "andrzejwet1"
Odnosząc się do wspominanych cen w ASO to też są różne i trzeba umieć szukać,
ja sam doświadczyłem na sobie że to sama część ma różne ceny w różnych ASO,
a co jest jeszcze bardziej ciekawe to większość tu na forum prezentowanych firm z częściami do Volvo ma je droższe niż w ASO.
Sam tego kilka dni temu doświadczyłem szukając paru rzeczy, a nazw z przyzwoitości nie podam, bo wszyscy je znają.
W ASO jak powiedziałem że można kupić taniej na rynku to obniżali cenę, a w tych sklepach powiedziano, to proszę iść do ASO.

Awatar użytkownika
cezarpl
VOLVO
VOLVO
Posty: 1187
Rejestracja: 2011-05-25, 21:52
Imię: Cezary
VOLVO: XC60
Silnik: D5 D4204T23 Polestar
KW/KM/NM: 177/240/500
Rok: 2019
Był na spocie: 0
Przebieg: 6300
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Diamentowa ochrona lakieru

Post autor: cezarpl » 2016-01-14, 10:57

Czytając tę dyskusję nasuwa się wniosek, że niektórzy nie zauważyli, że od jakiegoś czasu w Polsce mamy gospodarkę rynkową, a ceny kształtuje współzależność popytu i podaży oraz konkurencja pomiędzy podmiotami rynku...

aneroid
VO
VO
Posty: 184
Rejestracja: 2015-11-13, 18:33
Imię: Andrzej
VOLVO: xc60
Silnik: 2,0
KW/KM/NM: 150
Rok: 2016
Przebieg: 300
Status: Offline

Re: Diamentowa ochrona lakieru

Post autor: aneroid » 2016-01-14, 11:20

cezarpl pisze:Czytając tę dyskusję nasuwa się wniosek, że niektórzy nie zauważyli, że od jakiegoś czasu w Polsce mamy gospodarkę rynkową, a ceny kształtuje współzależność popytu i podaży oraz konkurencja pomiędzy podmiotami rynku...

Zgadzam się .........
Chociaż nie można pominąć milczeniem, tz patologiczne przeginanie..

Awatar użytkownika
vol40vo
VOLVO
VOLVO
Posty: 1459
Rejestracja: 2010-04-18, 01:49
Imię: SE
VOLVO: V40 Sport Edition
Silnik: benzyna + LPG
KW/KM/NM: 122 KM
Rok: 2002
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Poland
Status: Offline

Re: Diamentowa ochrona lakieru

Post autor: vol40vo » 2016-01-15, 12:25

Anatol, perfekcyjna analiza, która daje do myślenia. W tej sytuacji zmienia się postać rzeczy.

-- 15 sty 2016, o 13:27 --
aneroid pisze:Chociaż nie można pominąć milczeniem, tzw. patologiczne przeginanie..
toż to mamy na co dzień w każdej dziedzinie gospodarki wolnorynkowej. :lol:
Bi-fuel V40

Iwan
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6126
Rejestracja: 2009-09-02, 16:04
Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: B230FK/M90
KW/KM/NM: 99/135
Rok: 1996
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: ok. 12 L/100 km
Przebieg: 451000
Lokalizacja: Kraków (przybył z Hecznarowic)
Status: Offline

Re: Diamentowa ochrona lakieru

Post autor: Iwan » 2017-01-05, 13:52

Ale jazda... tam jest jakiś kwarc, czy diamenty?? Czy ino marketingowy bełkot ta cena zawiera.
I te zabiegi się robi dla zabezpieczenia lakieru, czy dla poprawy efektu wizualnego?

Bo tak pomijając kwestię, że ktoś kupił auto i zamierza je trzymać jako okaz kolekcjonerski, to jak ktoś ma auto do tłuczenia na co dzień, to czy lakier na aucie nie wytrzyma serio dajmy na to 10 czy kilkunastu lat bez odprawiania nad nim jakichś czarów za kupę kasy? Rozumiem, że tam mycie, jakiś wosk se nałożyć i wypolerować.
Sam coś tam czasem smarowałem po lakierze, bo faktycznie potem się syf mniej czepiał i się łatwiej myło.

Na moim klekocie lakier jest jaki jest. Ale auto ma ponad 20 lat i wg mnie ma prawo być właśnie taki.
Polecam http://www.vw.krakow.pl , www.miastorowerow.pl , www.nusiu.pl
Było: volvo 940 D24TIC.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”