Czy rozbierał ktoś samościemniające się lusterko w Volvo?

Brak możliwości pisania.
Zablokowany
BARY1983
V
V
Posty: 97
Rejestracja: 2008-03-04, 16:29
VOLVO: s60
Silnik: 2,4 D5
Rok: 2002
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Czy rozbierał ktoś samościemniające się lusterko w Volvo?

Post autor: BARY1983 » 2009-02-15, 18:24

Tak jak w temacie... Chciałbym zmienić sobie samo szkiełko... Rozebrałem już lusterko i wiem jak to wszystko wygląda.. Jest tam troche elektroniki.. Szkło przyklejone jest do płytki i podłączone do niego są dwa cieniutkie druciki idące od tej płytki... Czy jest możliwa wymiana samego szkła odklejając je od płytki i pzelutowywując te dwa druciki?

obi
V
V
Posty: 40
Rejestracja: 2007-03-06, 20:46
VOLVO: s80
Silnik: 2.5 TDI
Rok: 2000
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: małopolska
Status: Offline
Kontakt:

Re: Czy rozbierał ktoś samościemniające się lusterko w Volvo?

Post autor: obi » 2009-12-06, 14:15

Witaj.
Już o tym pisałem, więc cytuję : Można sobie z tym poradzić - mnie się udało. Miałem to samo - pojawiła się plama, miesiąc listopad, więc nie od upału. Po prostu rozszczelnienie. Kupiłem na Allegro za 100 zł lusterko z demontażu. Trzeba uważać, bo są lusterka fotochromatyczne i zwykłe, przestawne. Rozebrałem kupione i stwierdziłem, że można je podmienić. Trzeba odlutować dwa druciki i delikatnie odkleić lusterko od płytki elektronicznej ( przyklejone jest na takiej mocnej białej taśmie klejącej dwustronnej). Użyłem mocnej nici i suszarki do włosów. Nicią podcinałem klejenie i podgrzewałem suszarką, a potem delkiatnie odrywałem płytkę z elektroniką - to chyba najtrudniejszy moment. Pęknięcie płytki oznaczać może kłopoty!!!. Potem już z górki. Demontaż i montaż panela wymaga ostrożności, bo stare palstki lubią pękać. Kupując panel z lusterkiem z demonatżu można pooglądać, gdzie są zatrzaski a wtedy wiadmo, gzdie i jak podważyć.
Powodzenia ;)

Awatar użytkownika
yarecki
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 10819
Rejestracja: 2007-05-03, 23:11
Imię: Jarek
VOLVO: S80 D3/S90 T6
Silnik: D5204T/B420TT27
KW/KM/NM: 181 320
Rok: 2017
Był na spocie: 300
Średnie spalanie: ---
Przebieg: 122
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Czy rozbierał ktoś samościemniające się lusterko w Volvo?

Post autor: yarecki » 2009-12-06, 20:01

Dodam od siebie, że przy nieodpiętym akumulatorze moje lusterko załapało błąd - i sienie ściemniało - ja tylko szukałem miejsca na mikrofon zestawu głośnomówiącego - o odpinaniu klemy w innych postach.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”