Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Chcesz kupić Volvo ? Ten dział jest stworzony dla Ciebie! Tutaj zadajemy pytania o wszystkie nie wymienione niżej modele...
Awatar użytkownika
vadi
VOLV
VOLV
Posty: 705
Rejestracja: 2009-04-01, 22:26
Imię: Lukasz
VOLVO: xc70
Silnik: D5 (D5244T4)
KW/KM/NM: 136/187/400
Rok: 2007
Był na spocie: 200
Średnie spalanie: 7.1
Przebieg: 329000
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: vadi » 2013-11-25, 14:19

[quote="pientaa"]Czy w każdym ASO odpłatnie lub nie można zweryfikować historię z każdego kraju w UE? [/quote]

Volvo ma ogólnoświatowa bazę danych trzymaną na serwerach VCC do której dostęp jest poprzez system VIDA.
Wszystkie naprawy prowadzone w aucie w okresie gwarancyjnym są rejestrowane w tej bazie razem z profilem fabrycznym auta.
W dowolnym ASO (w Polsce po okazaniu dowodu rejestracyjnego) dostaniesz informacje czy były i jakie naprawy w okresie gwarancji.

W moim przypadku auto było kupione i serwisowane w tym samym ASO więc to z ASO dostałem wydruk z wewnętrznego systemu ewidencji usług serwisowych. Jest tam wszystko od dnia zakupu do dnia oddania auta (zakupu przez Novotex). Te same dane (numery wewnętrznych zgłoszeń serwisowych mam wpisane w KS.

pientaa
V
V
Posty: 134
Rejestracja: 2013-06-10, 20:19
Imię: Maciek
VOLVO: Saab 900
Silnik: 2.3
Przebieg: 0
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: pientaa » 2013-11-25, 16:35

Napisałem maila do Novotexu, ale póki co cisza. Ta baza danych Volvo jest dla mnie zaskoczeniem - bardzo pozytywnym! Spróbuje się czegoś dowiedzieć przy okazji wizyty.
Dzięki za wskazówki

-- 2013-11-26, 21:05 --

Informacji z Novotexu brak :/
Może ktoś z forum zna pracowników lub Właściciela i mógłby pomóc w zdobyciu informacji?
Zrewanżuje się:)

thales13
V
V
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-21, 20:01
Imię: Robert
VOLVO: V 50
Silnik: 1,6 D
KW/KM/NM: 110
Rok: 2007
Przebieg: 145
Status: Offline

Re: Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: thales13 » 2014-08-26, 23:37

[quote="vadi"][quote="pientaa"]Czy w każdym ASO odpłatnie lub nie można zweryfikować historię z każdego kraju w UE? [/quote]

Volvo ma ogólnoświatowa bazę danych trzymaną na serwerach VCC do której dostęp jest poprzez system VIDA.
Wszystkie naprawy prowadzone w aucie w okresie gwarancyjnym są rejestrowane w tej bazie razem z profilem fabrycznym auta.
W dowolnym ASO (w Polsce po okazaniu dowodu rejestracyjnego) dostaniesz informacje czy były i jakie naprawy w okresie gwarancji.

W moim przypadku auto było kupione i serwisowane w tym samym ASO więc to z ASO dostałem wydruk z wewnętrznego systemu ewidencji usług serwisowych. Jest tam wszystko od dnia zakupu do dnia oddania auta (zakupu przez Novotex). Te same dane (numery wewnętrznych zgłoszeń serwisowych mam wpisane w KS.[/quote]
Ja chciałem weryfikować w ASO Kielce najpierw gość poprosił o 50 złotych ale po kilku minutach powiedział,że nie mażadnego punktu zaczepienia i niczego nie jest dla mnie w stanie zrobić bo auta nie ma w bazie.Zapłaciłem też za raport DNA i ...zima.Kilka nieistotnych danych.
Natomiast tutaj https://ovi.rdw.nl/default.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; można po nr rejestracyjnym sprawdzić auto z Holandii ale też bez najistotniejszych danych.
To samo od Szweda - https://fordonsfraga.transportstyrelsen ... ordon.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie wiem czy przydatne ale dzielę się wiedzą,którą nabyłem w ciągu 3 tygodni szukania V50

-- 2014-08-26, 23:56 --

Przeglądałem właśnie te auta z NOVOBIL diabelnie drogie.We Francji z tego samego programu są nieco tańsze oczywiście z większym przelotem.
Tu jest strona http://www.volvo-occasion.fr/volvo/v50_356.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak ktoś będzie się wybierał do Francji pomoge w tłumaczeniach.Jeśli nie na miejscu to z pewnością przez telefon.Na autach się nie znam ale język znam wybornie w mowie i piśmie.
Sam będę robił podchody pod V50 ale dopiero za jakiś czas.Widzę,że w kraju ciężko coś trafić.

slc350
V
V
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-22, 20:15
Imię: Karol
VOLVO: S80
Silnik: 2.5 TDI
KW/KM/NM: 140
Rok: 1999
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 6,9
Przebieg: 412000
Lokalizacja: ze Świebodzic
Status: Offline

Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: slc350 » 2015-04-06, 11:20

Ja mam od nich S80 już piąty rok i nie narzekam, auto warte ceny zrobiłem nim około 140tyś km wymieniałem głównie elementy eksploatacyjne oleje, filtry, tarcze, amory tył (ale to w dziurę wpadłem) Środek wygląda bardzo dobrze, dopiero zaczynają się delikatne przetarcia na tapicerce. Będę sprzedawał, ale nie dlatego, że coś się dzieje tylko jednak nie mogę przeboleć, że nie kupiłem wtedy c70, a teraz mam taki zamiar :). Ogólnie polecam.

Awatar użytkownika
Sal
VO
VO
Posty: 160
Rejestracja: 2009-09-18, 22:02
Imię: Robert
VOLVO: V70 I
Silnik: D5252T
KW/KM/NM: 158/320
Rok: 1999
Był na spocie: 2
Średnie spalanie: 7
Przebieg: 525
Lokalizacja: Wawa
Status: Offline

Re: Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: Sal » 2018-11-05, 09:12

Byłem u nich obejrzeć piękną, złotą V70 II z 2002 roku.
Auto super, mały przebieg.
Ale malowany prawy bok. Drzwi prawy tył nie zgadzają się górnym rantem z ramką. Ściąga w prawo bardzo mocno.
Odpuściłem. Wolę mieć auto z dużym przebiegiem, powgniatane, ale bez szpachli.

Jachu
Posty: 0
Rejestracja: 2014-11-06, 15:59
Imię: Janek
Status: Offline

Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: Jachu » 2019-12-08, 21:58

Ojciec kupił u nich Volvo S60 2.4 d5 2002r - ponad rok czasu je już posiada, zrobił ponad 50 tyś. km i... nic :) Prócz spalonych żarówek awarii brak. W zasadzie z napraw to tylko te eksploatacyjne - klocki, oleje, filtry, opony... Powoli zawieszenie z tyłu się kończy, ale poza tym wszystko gra :) także można ich polecić.

tometomcio@o2.pl
V
V
Posty: 10
Rejestracja: 2019-07-05, 09:19
Imię: Tomek
VOLVO: Xc60
Silnik: D3
KW/KM/NM: 163
Rok: 2012
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 10
Przebieg: 200000
Status: Offline

Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: tometomcio@o2.pl » 2021-01-14, 18:10

Witajcie piszę komentarz po ponad roku od zakupu mojego Volvo ( xc60 2012 r).
Trafił mi się wyglądający na zadbany egzemplarz ( na placu mieli też inne xc60) ale ten który kupiłem przekonał mnie bogatym wyposażeniem.
Widziałem przy oględzinach że trzeba będzie założyć pakiet startowy, auto miało zużyte tarcze i klocki i opony śmietniki. Po pomiarach lakieru wyszło że kilka elementów z boku było malowanych, ale auto nic nie ściągało, przed zakupem zrobiona została geometria i oględziny podwozia i wszystko było ok. Potwierdziłem że auto miało jednego właściciela w Belgi. I było serwisowane w aso. W momencie zakupu auto miało 7 lat i prawie 200tys przebiegu, później podczas serwisowania auta w V-TECH Wrocław mechanicy stwierdzili ze stan auta taki przebieg potwierdza. Jedynie co wyszło po zakupie to zapchany dpf i uszkodzona sonda lambda. Dodatkowe koszty nieco ponad 2tys zł. Poza tym przez prawie dwa lata użytkowania poza rzeczami ekspoacyjnymi zostały wymienione: elektrozawór od turbo sprężarki, jakiś czujnik przy turbo, czujnik układu ciśnienia przy intercoolerze, wyczyszczony EGR, wymiana oleju w skrzyni automatycznej, uszczelnienie przy wale korbowym, wymiana popychaczy zaworowych, uszczelka pod klawiaturą.
Ogólnie jestem zadowolony z samochodu ale warto przed zakupem spr w serwisie wyspecjalizowanym w Volvo.

Flipper Toruń
Posty: 0
Rejestracja: 2018-03-25, 18:14
Imię: Leszek
VOLVO: V70
Silnik: D5
KW/KM/NM: 185
Rok: 2007
Średnie spalanie: 8
Przebieg: 247000
Status: Offline

Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: Flipper Toruń » 2021-05-05, 16:52

Kupiłem u Nich Volvo V70 D5 z 2007 roku w 2011 roku z certyfikatem legalności przebiegu. Świetny egzemplarz, najwyższa wersja wyposażenia, jasne wnętrze, skóry.
Z autem nie dzieje się nic, tylko eksploatacja i jakieś pierdółki, pomimo obecnego przebiegu 313 000. Zleciłem przegląd auta przed wydaniem w firmie Novotex. Mam też zmienione przez nich menu na polski. Wszystko zrobione jak należy. Wykonałem przegląd pozakupowy w serwisie Volvo. Nawet spoceń nie miał. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Guris
Posty: 0
Rejestracja: 2024-02-26, 19:59
Imię: Andrzej
VOLVO: XC60
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 163
Rok: 2012
Przebieg: 190000
Status: Offline

Re: NOWOTEX Czy ktoś kupował u nich VOLVO?

Post autor: Guris » 2024-03-02, 00:25

Czesc. Wczoraj czyli 29.02.2024 kupilem od Novotex Volvo XC60. Profesjonalne podejscie i porady dla kupującego. Auto używane, ale jak nowe. Zadbane z pełną historią bez zadnych ukrytych wad. Jestem bardzo zadowolony i polecam szczeże.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kupuję Volvo!”