Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Informacje dotyczące organizacji IX Ogólnopolskiego Zlotu Volvo Forum
Awatar użytkownika
Wiewiór
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1942
Rejestracja: 2008-04-20, 14:02
Imię: Grzegorz
VOLVO: V70 XC
Silnik: 2,4T
KW/KM/NM: 147/200
Rok: 2001
Był na spocie: 13
Średnie spalanie: Nie wiem, mam LPG ;)
Przebieg: 220
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Wiewiór » 2010-12-12, 00:02

Monik7 pisze:dlaczego tym razem taki powstał
Może dla tego, że osoby zainteresowane nie raczyły się na ten temat wypowiedzieć, kiedy był czas :?:
Monik7 pisze: myślałam że jesteśmy w jakiś sposób rodziną Volvo-maniaków
To przykre co piszesz bo ja nadal tak myślę.
Ciągle się mówi ''niemiecka jakość'' i ''chińska tandeta''.
Wielki Mur stoi już prawie dwa tysiące lat. A Mur Berliński? No?

Mój kolega bardzo lubi wszelkie kabarety. Ciągle je nagrywa, a potem robi z nich MP3.
Najwięcej ma nagrań z Ireneuszem Krosnym...

www.volvo480.fora.pl

Awatar użytkownika
Wiewiór
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1942
Rejestracja: 2008-04-20, 14:02
Imię: Grzegorz
VOLVO: V70 XC
Silnik: 2,4T
KW/KM/NM: 147/200
Rok: 2001
Był na spocie: 13
Średnie spalanie: Nie wiem, mam LPG ;)
Przebieg: 220
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Wiewiór » 2010-12-12, 00:06

Monik7, nikt z marszu ni przyjeżdża na zlot, to zawsze trzeba zaplanować. Nie wiem do kogo pisałaś PW ale podejżewam, że nie do tej osoby co trzeba. Był (jest) temat, w którym były propozycje ośrodków i niestety Twojej propozycji nie widziałem... Kto chciał, ten się wypowiedział...

uups... Zapomniałem o edycji :oops:

Szczerze mówiąc to teraz Cię nie rozumiem...
Sama piszesz, że nie możesz sobie pozwolić na psa, który będzie zagrażał Twoim dzieciom. A znasz wszystkie psy, które przyjadą :?: A pisanie, że swojego psa znasz na wylot i jesteś pewna, że nic nikomu nie zrobi też nie jest zbyt rozsądne... NIGDY nie możesz być pewna, że nie wystąpi sytuacja, gdzie Twój pies zachowa się tak, jak byś się nigdy nie spodziewała. Zycie. Niektórzy na jednym ze zlotów się przekonali.

Straż miejska nie ma nic do gadania względem psów na zamkniętym ośrodku.

Ceny w przyszłym roku idą w górę, min. przez podwyżkę Vat-u, a dla nas zostają tegoroczne.
Ciągle się mówi ''niemiecka jakość'' i ''chińska tandeta''.
Wielki Mur stoi już prawie dwa tysiące lat. A Mur Berliński? No?

Mój kolega bardzo lubi wszelkie kabarety. Ciągle je nagrywa, a potem robi z nich MP3.
Najwięcej ma nagrań z Ireneuszem Krosnym...

www.volvo480.fora.pl

Awatar użytkownika
arie
VOL
VOL
Posty: 358
Rejestracja: 2010-03-19, 20:24
Imię: Rafal
VOLVO: XC70
Silnik: D5
KW/KM/NM: 185
Rok: 2007
Był na spocie: 13
Średnie spalanie: 8
Przebieg: 200
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odra
Status: Offline

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: arie » 2010-12-12, 09:06

Monik7, Gdybyś organizowała coś, w ramach ośrodka, który akceptuje psy. Jestem zainteresowany. Wiem, że vat idzie w górę. Trudno. Zapłacę 1% podatku więcej.
AWD - napęd na obie łosie!

Blondas
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1475
Rejestracja: 2007-03-12, 17:44
Imię: Piotr
VOLVO: Toyota Auris/Cytryna C4GP
Silnik: 1.6/2.0
KW/KM/NM: 136 KM/150km
Rok: 2011
Był na spocie: 35
Średnie spalanie: kto to liczy
Przebieg: 0
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Blondas » 2010-12-12, 10:48

Mili Państwo !
Nie jestem żadnym organizatorem ale niestety muszę się wtrącić

Niestety, niby mamy demokrację i prawa mniejszości powinny być szanowane, ale
jednak życie mówi co innego. To jednak większość decyduje podczas jakiejś tam dyskusji, która miała miejsce w innym temacie o wyborze ośrodka. Z tego co pamiętam to od początku była mowa o tym, iż ośrodek nie akceptuje zwierzaków. Jakoś nikt nie robił wcześniej problemów, że NIE bo nie macie gdzie zostawić psów.
Uważacie, że Wasze psy są super, grzeczne i nie atakujące. Niestety, w wielu, bardzo wielu przypadkach życie mówi co innego. Mało na świecie ludzi ucierpiało właśnie przez takie myślenie ? Zwierzę to zwierzę i nigdy nie wolno do końca mu ufać. Sam mam psa i po części Was rozumiem tyle tylko, że:
1. Będzie mnóstwo ludzi, dzieci które krzyczą skaczę i zaczepiają czworonogi- jak Wasz pies się zachowa nie przewidzicie.
2. Jak Wasz pies zachowuje się w stosunku do innych czworonogów ? Może 2,3 mu podpasują i będzie spoko, a co z resztą jak będzie ich np. 10-12 ? Wtedy z rachunku prawdopodobieństwa może skończyć się nieciekawie.
3. Jak już ktoś wspomniał - twarde prawo ale prawo - jeżeli nie chcesz się dostosować to nikt na siłe nikogo nie zmusza.
Napisaliście, żeby egzekwować jakiś regulamin odnosnie psów i kagańców. Pomysł może fajny ale niestety NIEREALNY. A jak macie wątpliwości to poczytajcie ustawy o policji, straży gminnej i innych służbach. Bo nie wyobrażam sobie, żeby kary miał egzekwować jakaś osoba bez prawnych uprawnień w zgodzie z prawem.

Wcześniejsze OZVF odbywały się z możliwością zakwaterowania czworonogów. Tak, ale ośrodek czy też właściciel nie robił z tego problemów ale Wiewiór napisał że był jakiś nieprzyjemny incydent o którym np. ja nic nie wiem.
Jeżeli uważacie, że Wasza wygoda, możliwość przyjazdu i integracji jest WAŻNIEJSZA NIŻ CZYJEŚ ZDROWIE/ŻYCIE to przykro mi bardzo, ale jesteście albo tacy naiwni, albo macie gęstą mgłę na oczach. Postawcie się nie w sytuacji właściciela psa, ale kogoś kto został przez niego w jakiś sposób poszkodowany.

Jak zauważyliście napisałem ten wywód w formie ogólnej, praktycznie nie odniosłem się do nikogo oprócz Wiewióra . Przyjmijcie to do wiadomości, że miejsce i czas na takie dyskusje był wcześniej. Teraz jest już za późno.

Wszystkich którzy poczuli się urażeni proszę o przeczytanie ostatnich 2str. jeszcze raz i ze zrozumieniam.
Mam nadzieję że zrozumiecie to co napisałem, swój udział w tej dyskusji właśnie zakończyłem.

Pozdrawiam,
Piotrek!
ex 854 2.3T5 automat 240km/310nm
ex764 2.3ET+M47 182hp
ex944 D24+M47 82hp

Monik7
Miss Volvo
Miss Volvo
Posty: 615
Rejestracja: 2008-09-30, 13:37
Imię: Monika
VOLVO: Volvo 460 ex > 850 ex> V70
Silnik: 2.0 ex > 2.0. 20V > 2.4
KW/KM/NM: 93 ex > 105ex > 141
Rok: 1994
Był na spocie: 30
Przebieg: 305000
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Monik7 » 2010-12-12, 11:27

Wiewiór przebywając z psem znasz jego pewne zachowania i reakcje np: postawa ciała, spojrzenie i tak dalej... Nie wiem jakim trzeba być właścicielem żeby tego nie widzieć. Ja znam swojego psa i wiem kiedy musze jej dac burę, którą dałam jej raz jako szczeniak. I gdyby zaistniała sytuacja że cos by się mi nie spodobało w jej zachowaniu podczas głaskania, powiedziała bym to osobie głaskającej, co nigdy nie miało miejsca. Jak przyjeżdza zyniu na kawę to mogę meble wynosić z domu bo tak szaleją. Zaprowadzając syna do szkoły Sitka jest szczęśliwa, bo wszystkie dzieci ją wygłaskają, nie wiesz nawet jaka jest wtedy dumna :) Przechodżąc przez przystanek autobusowy musze ją trzymac krótko, bo idąc ma stulone uszy, kita się chce urwać i śpiwa bo nikt jej nie pogłaskał...sama zaczepia ludzi żeby ją głaskali. Nawet jak chłopaki przyjeżdzają po gadźety i wezme ją ze sobą, to od momętu wyjścia z klatki,czołga się łaszac żeby ją tylko pogłaskać, a jak tego nie zrobią to im ręke podrzuca.Została już nie raz pogryziona przez innego psa bo nie rozumie ze nie każdy pies jest taki jak ona... Nie znam psów wszystkich forumowiczów,lecz znam paru Łódźkich jak chciałam podłaskać psa zynia czy andrzej527 to zpytałam czy mogę, jesteśmy ludzmi i rozmawiamy, pytamy o wszystko. Mój pies nie należy do pierwszej 10 psów agresywnych... ona by złodzieja do domu wpuściła i jeszcze by się cieszyła.
Także ja mogę sobie dac głowę uciąć za jej zachowanie. A starszemu synowi zawsze powtarzam, że zanim pogłaskasz jakiegos psa którego nie znasz zapytaj czy możesz...
Wszystko zależy od wychowania dzieci jak i psa :) oni uczą się od nas dorosłych, to my jesteśmy za nie odpowiedzialni i dajemy im przykład.
Także jaki właściciel taki pies...


arie zadzwonie jutro do ośrodka i Ci powiem co i jak :) Z tego co obserwowałam w listopadzie, mieli napisane że ceny obowiązujące na 2011r podadzą w grudniu i tak też widżę. Powiedź mi czy mam się pytać dla Ciebie o domek, czy o pensjonat ? Bo ja mam zamiar wziąść domek i to gdzieś na samym końcu i pobyt planuje od 18- 20 czerwca,na tydz, taki mały urlopik :)
VOLVO bez łosia to nie VOLVO, takie jakieś łyse ... :P
Pozdrawiam
Monika
www.paradavolvo.pl ### 419 z 570

Awatar użytkownika
Wiewiór
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1942
Rejestracja: 2008-04-20, 14:02
Imię: Grzegorz
VOLVO: V70 XC
Silnik: 2,4T
KW/KM/NM: 147/200
Rok: 2001
Był na spocie: 13
Średnie spalanie: Nie wiem, mam LPG ;)
Przebieg: 220
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Wiewiór » 2010-12-12, 11:43

Bechawioryzmu psów nie musisz mnie uczyć ;)
Jednak nadal będę twierdził, że
Monik7 pisze:Także ja mogę sobie dac głowę uciąć za jej zachowanie
to lekkomyślność.
Monik7 pisze:Wszystko zależy od wychowania dzieci jak i psa
No i tu mamy dwa czynniki, nie tylko psi. I nie możesz przewidzieć co się stanie.

Osobiście uważam, że lepiej zapobiegać niż potem zmagać się ze skutkami.

Jeśli można to małe podsumowanie:
- dyskusja na temat znajomości swoich psów to tylko połowiczne podejście do sprawy
- organizatorzy nie są stroną do negocjacji opcji przywiezienia psów na ośrodek
- jak już pisałem: jeśli ktoś zakwateruje się na ośrodku w pobliżu z psem, to proszę o info.
- proszę o zakończenie dalszych komentarzy na ten temat. Jeśli ktoś przyjedzie z psem do ośrodka obok to proszę j/w
Ciągle się mówi ''niemiecka jakość'' i ''chińska tandeta''.
Wielki Mur stoi już prawie dwa tysiące lat. A Mur Berliński? No?

Mój kolega bardzo lubi wszelkie kabarety. Ciągle je nagrywa, a potem robi z nich MP3.
Najwięcej ma nagrań z Ireneuszem Krosnym...

www.volvo480.fora.pl

Awatar użytkownika
StanleY
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 9244
Rejestracja: 2007-12-05, 19:06
Imię: Staszek
VOLVO: V70 (I)
Silnik: 2,5TDI
KW/KM/NM: 103/140/290
Rok: 2000
Był na spocie: 200
Średnie spalanie: 7,0
Przebieg: 524000
Lokalizacja: Szczecin/Police
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: StanleY » 2010-12-12, 12:05

Po co ta dyskusja. Zostało ustalone, a nawet ogłoszone w pierwszym poście tematu. Tym razem spotykamy się bez piesków. Tak zostaje.
--------------------------------------------------------------------------------------
Niedostępny do odwołania
Pozdrawiam. Staszek.

Awatar użytkownika
gamgit
VIP
VIP
Posty: 9267
Rejestracja: 2007-09-18, 20:37
Imię: Piotr
VOLVO: XC60
Silnik: 2,4 D4
KW/KM/NM: 190
Rok: 2016
Był na spocie: 70
Średnie spalanie: 8,3
Przebieg: 105000
Lokalizacja: Kaszëbë
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: gamgit » 2010-12-12, 12:26

Monik7 pisze:I mogę do stać po głowie od zielonych za to co napisałam...

każdy ma jakieś uwagi za , przeciw, coś można by itp. uwagi kierujesz do organizatorów, my tu tylko pilnujemy aby na siebie nie naskakiwać w formie wulgarnej itp.

Dobrze by było aby sie ujawnił/a osoba/grupa odpowiedzialna za i do której można kierować pytania ;)
Ostatnio zmieniony 2010-12-12, 12:35 przez gamgit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wiewiór
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1942
Rejestracja: 2008-04-20, 14:02
Imię: Grzegorz
VOLVO: V70 XC
Silnik: 2,4T
KW/KM/NM: 147/200
Rok: 2001
Był na spocie: 13
Średnie spalanie: Nie wiem, mam LPG ;)
Przebieg: 220
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Wiewiór » 2010-12-12, 13:52

gamgit, cały czas monitoruję dyskusje o zlocie i staram się w tematach odpowiadać.

Dodatkowo podałem w osobnym temacie formy kontaktu dla osób, które mają pytania z jakichś powodów nie nadające się do zamieszczenia na forum i w tych formach będę na TAKIE pytania odpowiadał w miarę możliwości.
Ciągle się mówi ''niemiecka jakość'' i ''chińska tandeta''.
Wielki Mur stoi już prawie dwa tysiące lat. A Mur Berliński? No?

Mój kolega bardzo lubi wszelkie kabarety. Ciągle je nagrywa, a potem robi z nich MP3.
Najwięcej ma nagrań z Ireneuszem Krosnym...

www.volvo480.fora.pl

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: fanvolvo_pl » 2010-12-12, 17:31

Jako, że chcę przyjechać na Zlot i posiadam psa dołaczę do tej dyskusji:

1. Do tej pory byłem na kilku Zlotach i Spotach wraz z Kajtkiem i przynajmniej do tej pory nikt nie zgłosił mi jakichkolwiek uwag dotyczących zachowania mojego psa i mnie jako właściciela. Co więcej - odwróćmy sytuację - sam takie uwagi zgłaszałem, szczególnie wobec rodziców dzieci, które puszczone samopas nie rozumiały, że pies to nie zabawka - jest to więc bardziej kwestia wychowania dzieci przez rodziców jak i kontroli na bieżąco tego co porabia kilkuletni szkrab.
Tak więc chociażby tego typu sytuacje (nie do opanowania) są argumentem -przyznaję - przeciw obecności w jednym miejscu i dzieci i psów. Jednak bynajmniej nie z powodu obecności psów a raczej braku wyobraźni dorosłych uczestników Zlotu. Dzieci to połowa problemu - jak sam miałem okazję się niestety przekonać - psom zagrozić mogą właśnie dorośli uczestnicy Zlotu (część uczestników kieleckiego Zlotu domyśli się do czego/kogo piję ...).

2. Sam naliczyłem w tej dyskusji z 5 osób, które chciałyby zabrać czworonoga, więc stwierdzenie, że 1 osoba na 130 (wliczając dzieci jak rozumiem) to niewarty dyskusji powód. Takich powodów jest więcej i z biegiem czasu mogą pojawić się kolejne osoby - i nie jest dla mnie argumentem, że była już na ten temat dyskusja - nie każdy planuje przyjazd na zlot na 8 miesięcy naprzód :!:
Dla mnie każda z tych osób jest na tyle ważnym powodem by zastanowić się nad takim zaplanowaniem imprezy by KAŻDY mógł wziąć w niej udział. Taka postawa oznaczałaby dla mnie fakt, że jesteśmy "jedną wspólną rodziną Volvopopaprańców".

3. Argument ośrodka, że psy zostawiają sierść jest po prostu śmieszny. Czy to oznacza, że Oni nie sprzątają pokojów :?: Wystarczy byle odkurzacz by skutecznie pozbyć się sierści. Nie wspominając o tym, że są rasy psów, które są antyalergiczne i nie zostawiają sierści.

4. Nie rozumiem tej swoistej prewencji (bo psy coś złego mogą zrobić). A uczestnicy Zlotu nie mogą :?: Otóż mogą, szczególnie będąc po wpływem % - o czym wielokrotnie mogliśmy się przekonać. Każdy jest dorosły i ponosi odpowiedzialność (materialną, karną, moralną etc.) za to co robi, co robią jego dzieci i jego psy. Nie rozumiem dlaczego kara się w ten sposób akurat właścicieli psów, a nie np. przeginających z % uczestników Zlotu. Idąc tym tokiem myślenia powinno zakazać się chociażby spożywać % w sytuacji gdy na Zlocie są nieletni.

5. Jakoś tak jest że mniej lub bardziej tolerujemy dziwactwa innych, również my właściciele psów na tym forum. Inność, te właśnie dziwactwa nas określają, pozwalają na odróżnienie. Gdyby tak nie było jeździlibyśmy tylko na zloty przedstawicielami jednego wybranego modelu Volvo. Różnorodność to zaleta a nie wada. Piszę o tym, gdyż do tej pory padały argumenty przeciw psom, które nijak się mają do powodu zakazu ustanowionego przez Ośrodek. Nikt się nie zastanowił nad jego zasadnością. Przyjmujemy do wiadomości i już. A czy musi tak być? Moim zdaniem nie. Wyjść było przynajmniej kilka: próba zmiany ośrodka, próba przekonania Ośrodka do wyjątku (w końcu jak rozumiem Zlot będzie zamkniętą imprezą na tym terenie?), w końcu próba zorganizowania innego miejsca dla właścicieli czworonogów.

5. Nie każdy też może lub nie chce oddawać czworonoga do tzw. psich hoteli. To fakt bezdyskusyjny - bez wchodzenia w szczegóły.

6. Może nie każdy wie o tym, ale nawet samo Volvo już dawno wyszło naprzeciw potrzebom czworonogów i zaprojektowało specjalne akcesoria, tak by psom, kotom i innym podróżowało się wygodnie i bezstresowo. No coż, niekoniecznie na Zloty fanów tej marki ;)

7. Moim zdaniem wystarczyłaby odrobina wyobraźni i nie byłoby kłopotu. Stało się jak stało. Trudno. Pozostaje niesmak gdyż w obecnej sytuacji jako właściciele psów jesteśmy zmuszeni do znalezienia i emigracji do innego ośrodka, który stanie się takim forumowym psim gettem.

Na zakończenie - nie próbujcie wyręczać nas właścicieli psów w naszych obowiązkach. Sami dobrze wiemy na co stać nasze czworonogi i jak postępować by inni w naszym otoczeniu czuli się dobrze i komfortowo.
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
Wiewiór
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1942
Rejestracja: 2008-04-20, 14:02
Imię: Grzegorz
VOLVO: V70 XC
Silnik: 2,4T
KW/KM/NM: 147/200
Rok: 2001
Był na spocie: 13
Średnie spalanie: Nie wiem, mam LPG ;)
Przebieg: 220
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Wiewiór » 2010-12-12, 18:01

fanvolvo_pl, ja Cię bardzo proszę... Nie pisz dla samego pisania... Poruszasz w większości tematy i piszesz rzeczy, które już były opisane.
fanvolvo_pl pisze:Wystarczy byle odkurzacz by skutecznie pozbyć się sierści. Nie wspominając o tym, że są rasy psów, które są antyalergiczne i nie zostawiają sierści.
Ciekawe... W moim aucie ponad 2 lata temu był wożony pies... Fotele wymieniłem ale na wielu elementach tapicerki nadal jest sierść, mimo wielokrotnego prania/odkurzania. Nie wspominaj o rasach antyalergicznych bo wygląda jakbyś sugerował, że to są wszystkie psy Forumowiczów... W przeciwnym wypadku to nie jest żaden argument.
fanvolvo_pl pisze:1 osoba na 130
Nie przekłamuj proszę...
fanvolvo_pl pisze:Nie rozumiem dlaczego kara się w ten sposób akurat właścicieli psów
Ja nie rozumiem o jakim karaniu mówisz :?:
fanvolvo_pl pisze:Każdy jest dorosły i ponosi odpowiedzialność (materialną, karną, moralną etc.)
fanvolvo_pl pisze: a nie np. przeginających z % uczestników Zlotu
Nie ma mowy o karaniu przez organizatorów jednak pewne "reguły" obowiązujące na zlocie będą opisane...
fanvolvo_pl pisze:Inność, te właśnie dziwactwa nas określają, pozwalają na odróżnienie.
fanvolvo_pl pisze: zastanowić się nad takim zaplanowaniem imprezy by KAŻDY mógł wziąć w niej udział
Ta inność czasem też jest przeszkodą. Zawsze będzie "coś" co części osób nie będzie pasowało. Czy będzie to termin (bo ktoś pracuje) czy na przykład warunki (jeden chce namiot a inny 5-cio gwiazdkowy hotel) czy odległość (jednemu za blisko, drugiemu za daleko). Do każdego dostosujesz :?: Wątpię... Nie jesteś cudotwórcą i my też nie. Dla tego trzeba dostosowywać się do większości. Inaczej zloty w ogóle by się nie odbywały...
fanvolvo_pl pisze:nie każdy planuje przyjazd na zlot na 8 miesięcy naprzód :!:

Nikt nie mówi o planowaniu, wystarczyło się zainteresować tematem i się wypowiedzieć... To nie jest równoważne z deklaracją przyjazdu...

Czekam z niecierpliwością, kiedy zorganizujesz ogólnopolski. Ciekawe czy, według możliwego - według Ciebie- zaplanowania zlotu aby każdemu pasowało, dostosujesz się do WSZELKICH oczekiwań zlotowiczów, a w szczególności tych, które zostaną przedstawione po tym, jak już sobie pewne rzeczy poukładasz, zamiast w momencie, kiedy będziesz pytał...
Wiem, że to co napisałeś to marzenia. Moje także. Zebrać całe forum, zrobić, żeby każdemu pasowało i żeby każdy był zadowolony... Dobrze, że za marzenia nie karają... Pisanie o tym tak, jakby to było możliwe, to czysty populizm...
Ciągle się mówi ''niemiecka jakość'' i ''chińska tandeta''.
Wielki Mur stoi już prawie dwa tysiące lat. A Mur Berliński? No?

Mój kolega bardzo lubi wszelkie kabarety. Ciągle je nagrywa, a potem robi z nich MP3.
Najwięcej ma nagrań z Ireneuszem Krosnym...

www.volvo480.fora.pl

Awatar użytkownika
arie
VOL
VOL
Posty: 358
Rejestracja: 2010-03-19, 20:24
Imię: Rafal
VOLVO: XC70
Silnik: D5
KW/KM/NM: 185
Rok: 2007
Był na spocie: 13
Średnie spalanie: 8
Przebieg: 200
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odra
Status: Offline

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: arie » 2010-12-12, 18:20

Monik7, tak, wstępnie nasza 5-tka +4łapy i mój tato, też 5-tka, czyli 2 domki. Może inne osoby też reflektują (hurtowo - taniej). Dla mnie to jedyna możliwość zobaczyć OZVF.
Jak coś znajdziesz, daj znać na pw, żeby tu nie śmiecić.
AWD - napęd na obie łosie!

Awatar użytkownika
agaj666
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5548
Rejestracja: 2008-03-02, 15:23
Imię: Andrzej
VOLVO: V 70
Silnik: 2500 TDi
KW/KM/NM: 140
Rok: 2000
Był na spocie: 66
Średnie spalanie: dostaje ile chce.
Przebieg: 666666666
Lokalizacja: Brwinów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: agaj666 » 2010-12-12, 18:28

Ja pierniczę.....znowu....
O czym tu dyskutować?
To wymóg i prawo właścicieli ośrodka, a nie Wiewióra wymysł i czy nam się podoba czy nie, należy to respektować. Nikt z tego zakazu tajemnicy nie robił. Właściele czworonogów niech sami spróbują z właścicielami ośrodka porozmawiać o tym zakazie i przedstawić im swoje racje. Z nimi, a nie z Wiewiórem, bo nie on jest ich autorem.

Awatar użytkownika
Wiewiór
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1942
Rejestracja: 2008-04-20, 14:02
Imię: Grzegorz
VOLVO: V70 XC
Silnik: 2,4T
KW/KM/NM: 147/200
Rok: 2001
Był na spocie: 13
Średnie spalanie: Nie wiem, mam LPG ;)
Przebieg: 220
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Wiewiór » 2010-12-12, 18:33

agaj666, dziękuję :mrgreen:
Widać nie każdemu chce się czytać całość tematu ze zrozumieniem przed wypowiedzeniem się.
Ja się wypowiadam tutaj niejako z "konieczności" i trochę "na ochotnika". Ktoś w końcu musi Was (Uczestników) informować/wysłuchać sugestii itd ;)
Ostatnio zmieniony 2010-12-12, 18:35 przez Wiewiór, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciągle się mówi ''niemiecka jakość'' i ''chińska tandeta''.
Wielki Mur stoi już prawie dwa tysiące lat. A Mur Berliński? No?

Mój kolega bardzo lubi wszelkie kabarety. Ciągle je nagrywa, a potem robi z nich MP3.
Najwięcej ma nagrań z Ireneuszem Krosnym...

www.volvo480.fora.pl

Awatar użytkownika
StanleY
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 9244
Rejestracja: 2007-12-05, 19:06
Imię: Staszek
VOLVO: V70 (I)
Silnik: 2,5TDI
KW/KM/NM: 103/140/290
Rok: 2000
Był na spocie: 200
Średnie spalanie: 7,0
Przebieg: 524000
Lokalizacja: Szczecin/Police
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: StanleY » 2010-12-12, 18:33

fanvolvo_pl pisze:chcę przyjechać na Zlot i posiadam psa dołaczę do tej dyskusji:
Duskusja na ten temat jest zamknięta :>
Niedostępny do odwołania
Pozdrawiam. Staszek.

Awatar użytkownika
dudus_69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 915
Rejestracja: 2007-06-03, 20:37
VOLVO: 965
Silnik: 3.0
KW/KM/NM: 170/204/267
Rok: 1994
Był na spocie: 27
Średnie spalanie: 14 l Pb
Przebieg: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: dudus_69 » 2010-12-12, 18:51

Wiewiór, :564:

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: fanvolvo_pl » 2010-12-12, 19:12

Wiewiór - żeby było jasne - nic do Ciebie nie mam :!:
Ale proszę, nie używaj argumentów poniżej pasa:
Wiewiór pisze:fanvolvo_pl, ja Cię bardzo proszę... Nie pisz dla samego pisania... Poruszasz w większości tematy i piszesz rzeczy, które już były opisane.
I cóż z tego, pisząc to co napisałem chciałem pokazać, że "psiarzy" jest więcej.
Wiewiór pisze:
fanvolvo_pl pisze:Wystarczy byle odkurzacz by skutecznie pozbyć się sierści. Nie wspominając o tym, że są rasy psów, które są antyalergiczne i nie zostawiają sierści.
Ciekawe... W moim aucie ponad 2 lata temu był wożony pies... Fotele wymieniłem ale na wielu elementach tapicerki nadal jest sierść, mimo wielokrotnego prania/odkurzania. Nie wspominaj o rasach antyalergicznych bo wygląda jakbyś sugerował, że to są wszystkie psy Forumowiczów... W przeciwnym wypadku to nie jest żaden argument.
Najwyraźniej nie miałeś jeszcze do czynienia z psami, które naprawdę pozostawiają wiele sierści. W hotelach zarówno pościel jak i inne narzuty, koce itp powinny być zmieniane (w domyśle po upraniu), resztę = podłogi powinno się posprzątać bez problemu co udowadnia wiele ośrodków i hoteli, które zezwalają na pobyt czworonogów. Nie rozumiem też dlaczego w tej dyskusji stajesz po stronie Ośrodka (który nota bene nic na swojej stronie nie wspomina o tym zakazie, co mogło spowodować że właściciele psów zaakceptowali ten wybór w ciemno). Co innego akceptować ich warunki bo tak postanowili a co innego bronić ich w zapadłe przy użyciu mało wyszukanych argumentów. Jako Organizator raczej powinieneś nas reprezentować a nie Ośrodek.
Wiewiór pisze:
fanvolvo_pl pisze:1 osoba na 130
Nie przekłamuj proszę...
Rzeczywiście - przepraszam - poniosło nie, wspomniałeś o 3. Doliczając kilka kolejnych masz przynajmniej kilka powodów na to, że warto było o tym pomyśleć, biorąc pod uwagę frekwencję czworonogów na poprzednich imprezach. I bardzo Ce proszę, nie pisz, że trudno wszystkim dogodzić. To jest akurat warunek, który do tej pory udawało się pogodzić z innymi.
fanvolvo_pl pisze:Każdy jest dorosły i ponosi odpowiedzialność (materialną, karną, moralną etc.)
fanvolvo_pl pisze: a nie np. przeginających z % uczestników Zlotu
Nie ma mowy o karaniu przez organizatorów jednak pewne "reguły" obowiązujące na zlocie będą opisane...
I bardzo dobrze :!:
fanvolvo_pl pisze:Inność, te właśnie dziwactwa nas określają, pozwalają na odróżnienie.
fanvolvo_pl pisze: zastanowić się nad takim zaplanowaniem imprezy by KAŻDY mógł wziąć w niej udział
Ta inność czasem też jest przeszkodą. Zawsze będzie "coś" co części osób nie będzie pasowało. Czy będzie to termin (bo ktoś pracuje) czy na przykład warunki (jeden chce namiot a inny 5-cio gwiazdkowy hotel) czy odległość (jednemu za blisko, drugiemu za daleko). Do każdego dostosujesz :?: Wątpię... Nie jesteś cudotwórcą i my też nie. Dla tego trzeba dostosowywać się do większości. Inaczej zloty w ogóle by się nie odbywały...
Racja. Tylko, że akurat w tym przypadku również nasze czworonogi za naszą sprawą do wszystkich wyborów terminów, miejsc, rodzajów warunków itp. musiały by się przystosować (taki ich żywot). Szkoda, że my nie potrafimy przyjąć do wiadomości ich obecności. Nie namawiam nikogo by to psy dyktowały warunki. Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał, że one wogóle istnieją, że mają swoje Panie i Panów, którzy też lubią Volvo ...
fanvolvo_pl pisze:nie każdy planuje przyjazd na zlot na 8 miesięcy naprzód :!:

Nikt nie mówi o planowaniu, wystarczyło się zainteresować tematem i się wypowiedzieć... To nie jest równoważne z deklaracją przyjazdu...
To już pachnie przymusem ... bywania na forum na tyle często by zauważyć pojawienie się tematu. W ten sposób zawęża się krąg osób, które mogą pojawić się na Zlocie do najaktywniejszych.
Ja osobiście sledziłem temat i oglądałem stronę ośrodka - nigdzie nikt tam nie wspomina o tym, że psy nie są tam akceptowane. Informację tę zauważyłem dopiero teraz gdy po jakimś czasie wróciłem do tematu by się wpisać na listę. Jak można zatem mówić o świadomym wyborze :?:
Czekam z niecierpliwością, kiedy zorganizujesz ogólnopolski. Ciekawe czy, według możliwego - według Ciebie- zaplanowania zlotu aby każdemu pasowało, dostosujesz się do WSZELKICH oczekiwań zlotowiczów, a w szczególności tych, które zostaną przedstawione po tym, jak już sobie pewne rzeczy poukładasz, zamiast w momencie, kiedy będziesz pytał...
Wiem, że to co napisałeś to marzenia. Moje także. Zebrać całe forum, zrobić, żeby każdemu pasowało i żeby każdy był zadowolony... Dobrze, że za marzenia nie karają... Pisanie o tym tak, jakby to było możliwe, to czysty populizm...
Nie odmawiaj mi prawa do wypowiedzi, bardzo Cię proszę. Organizuję na co dzień dużo większe spędy i właśnie z doświadczenia wiem, że trzeba umieć przewidzieć wszystko. To raz. A dwa. Nigdy się nie obrażam, gdy zwraca mi się uwagę tylko robię wszystko jeśli jest jeszcze na to czas. A z tego co czytam to już na ponad 6 miesięcy przed imprezą nic się już nie da zrobić. Ktoś próbował?
Jak obserwuję inne fora samochodowe tam informacje o Zlotach pojawiają się 2,3 góra 4 miesiące przed terminem imprezy. I jakoś udaje im się wszystko pogodzić.

I na koniec powtórzę to co napisałem wcześniej - bo chyba nie zauważyłeś:
Trudno. Stało się. Stworzymy sobie psie getto poza głównym ośrodkiem. Niczego nie musisz zmieniać.
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Awatar użytkownika
StanleY
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 9244
Rejestracja: 2007-12-05, 19:06
Imię: Staszek
VOLVO: V70 (I)
Silnik: 2,5TDI
KW/KM/NM: 103/140/290
Rok: 2000
Był na spocie: 200
Średnie spalanie: 7,0
Przebieg: 524000
Lokalizacja: Szczecin/Police
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: StanleY » 2010-12-12, 19:19

fanvolvo_pl pisze:pisząc to co napisałem chciałem pokazać, że "psiarzy" jest więcej.

Ponownie przypominam :!: Sprawa obecności psów na Zlocie jest zamknięta :> :>

Trzecim razem przypomnę w innej formie.
Niedostępny do odwołania
Pozdrawiam. Staszek.

Awatar użytkownika
Dzikus
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2214
Rejestracja: 2008-01-24, 20:51
Imię: Robert
VOLVO: XC90 / V70
Silnik: D5 / TDI
KW/KM/NM: 200KM / 140KM
Rok: 2007
Był na spocie: 32
Średnie spalanie: Dużo
Przebieg: 466
Lokalizacja: Międzyrzecz
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: Dzikus » 2010-12-13, 10:47

Dla mnie sprawa wygląda tak: właściciel ośrodka tak zdecydował i niestety ale miał prawo. Mam fretkę którą większość tu zna i jeśli nigdzie jej nie ulokuję to będę musiał zrezygnować. Ale jest to niefajny fragment odpowiedzialności za posiadanie zwierza i wziąłem to na siebie w dniu zakupu Abi. Do nikogo nie mogę mieć pretensji. Wolał bym... ale skoro się nie da muszę się dostosować. Wiewiór jest tu tylko posłańcem złej wieści i nie wieszajcie na nim psów :) (cokolwiek w tej sytuacji to znaczy) Chłop się podją i robi kawał roboty z własnej dobrej woli. Ja Mu nie zazdroszczę.
WildR mnie wcześniej tu wołali 😊

<<< Twardziele nie jedzą miodu.... twardziele żują pszczoły :> >>>>

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: fanvolvo_pl » 2010-12-14, 22:16

Dzięki Monik7 jest ośrodek dla psiarzy :)

Tu powstaje lista:
http://volvoforum.pl/topics114/osrodek- ... t36472.htm

Dzięki Moniko :!: :)
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

wilczek1118
VOL
VOL
Posty: 419
Rejestracja: 2009-02-22, 13:30
VOLVO: S 70
Silnik: 2.5 t b5254t
KW/KM/NM: 142/193 kM
Rok: 1997
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: 13
Przebieg: 280000
Lokalizacja: Końskie,50km na połnoc od Kielc
Status: Online
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: wilczek1118 » 2011-02-09, 07:15

a ja uważam ze ośrodek podejmuje trafne decyzje, po pierwsze :

wstajesz rano, wychodzisz na trawke przed domek i nie wpadasz"" na mine ""bosą nogą a są tacy własciciele psów co nie sprzątają po psie w mieście to po co na wakacjach? :shock:

po drugie jedziesz wypocząć a nie słuchać wycia kilku psów bo jakiś burek bezpański szczeka za płotem ośrodka

a po trzecie dzieci też są i inni wczasowicze i może dojśc do pogryzienia nie tylko psów ale i właścicieli również o swoje pociechy :D

tyle o demnie :>
od pierwszego dnia za kierownicą volvo do ostatniego w życiu
było 244 2.0 b+g
było 264 2.7 b+g
było 764 2.4 td
jest s 70 2.5 b+g
szukam części do 164e 74r kontakt na

Awatar użytkownika
wa40
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 606
Rejestracja: 2008-04-08, 21:37
VOLVO: s80 d5
Silnik: 2,4
KW/KM/NM: 163
Rok: 2002
Był na spocie: 29
Średnie spalanie: 5,5 /8,5 autostrada
Przebieg: 199000
Lokalizacja: Świebodzice
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: wa40 » 2011-02-09, 08:21

wilczek1118 pisze:a ja uważam ze ośrodek podejmuje trafne decyzje, po pierwsze :

wstajesz rano, wychodzisz na trawke przed domek i nie wpadasz"" na mine ""bosą nogą a są tacy własciciele psów co nie sprzątają po psie w mieście to po co na wakacjach? :shock:

po drugie jedziesz wypocząć a nie słuchać wycia kilku psów bo jakiś burek bezpański szczeka za płotem ośrodka

a po trzecie dzieci też są i inni wczasowicze i może dojśc do pogryzienia nie tylko psów ale i właścicieli również o swoje pociechy :D

tyle o demnie :>
Nie byłes na żadnym zlocie więc co możesz wiedzieć:
-jeszcze nikt na zlocie w nic nie wdepnął (każdy pilnuje swojego pupila)
-nie było wycia za płotem żadnych psów
nie było pogryzienia dzieci przez psy (był wyjątek jak wilczur złapał jednego za nogę ale wcześniej został podeptany po pijanemu i nikt do nikogo nie miał pretensji).Jak by Ciebie podeptali to też byś gryzł :> :mrgreen:

A po drugie to tyle bezpańskich psów sie wałęsa że nie sposób jest ich upilnować aby nie weszły na teran ośrodka,chyba że ogrodzenie pod prądem i wartownik ze strzelbą który tego dopilnuje. :502: :503: :504: :505: :514:

Awatar użytkownika
zyniu
VIP
VIP
Posty: 7285
Rejestracja: 2006-03-31, 16:36
Imię: Marcin
VOLVO: Volvo 850
Silnik: 2.5 20V
Rok: 1992
Był na spocie: 35
Przebieg: 0
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: zyniu » 2011-02-09, 08:45

wa40 pisze:był wyjątek jak wilczur złapał jednego za nogę ale wcześniej został podeptany po pijanemu
Wacek, ale takich "wyjątków" może być w każdej chwili więcej. Zwierzaki różnie reagują, nie tylko na pijanych, ale i na dużą ilość ludzi, hałas, itd. Sam choć mam psa, nigdy nie wpadłem na pomysł aby go zabrać ze sobą. Choć na codzień jest łagodny jak baranek, to nie wiem jak zachowa się w tak nieprzewidywalnych okolicznościach jakie mogą się zdarzyć w skupisku ponad 100 osób.
I nie przyjmuję do wiadomości tłumaczenia, że to właściciel ponosi odpowiedzialność, że powinien dopilnować itd. Co komu z tej odpowiedzialności w sytuacji, kiedy np. zostanie pogryzione dziecko?
Kupię deskę rozdzielczą w kolorze beżowym bez dodatków typu drewno - sama konsola "dół" bez parapetu. Deska musi mieć komplet niepołamanych mocowań i być w stanie wizualnym przynajmniej dobrym.

<<< http://www.paradavolvo.pl" onclick="window.open(this.href);return false; >>> 358 z 570 <<<

Awatar użytkownika
agaj666
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5548
Rejestracja: 2008-03-02, 15:23
Imię: Andrzej
VOLVO: V 70
Silnik: 2500 TDi
KW/KM/NM: 140
Rok: 2000
Był na spocie: 66
Średnie spalanie: dostaje ile chce.
Przebieg: 666666666
Lokalizacja: Brwinów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: agaj666 » 2011-02-09, 09:15

Podpisuję się pod tym ręcyma i nogyma.
Mnie żaden nie pogryzł, bo wiedzą, że bym oddał ale na ostatnim Zlocie wlazłem 2 razy w figurkę z brązu. Może to nie "naszego" psa ale co za różnica? Klocek to klocek, średnio przyjemne...
Badania DNA trwają i dowiem się czyje to było :mrgreen:

Awatar użytkownika
fanvolvo_pl
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 675
Rejestracja: 2009-07-12, 09:44
VOLVO: exS80/exS40/ex480T
Silnik: ex2,4/ex1,8/ex1,7
KW/KM/NM: ex140/ex125/ex130
Rok: 0
Był na spocie: 40
Przebieg: 0
Lokalizacja: Żyrardów
Status: Offline
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat ogłoszenia "Informacje o ośrodku"

Post autor: fanvolvo_pl » 2011-02-09, 20:43

Wacek - No nic to - trza zrobić psi Zlot Volvo (dla tych z Pumami, szczególnie czarnymi też się znajdzie miejsce, no ewentualnie z kotami tyż) :lol: :lol: :lol:
Zapraszam do Galerii zdjęć z X OZVF: http://galeriaxzvf.volvoforum.pl/
____________________________________________________________________________________________

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - IX Ogólnopolski Zlot”