Brak zapłonu, immobiliser nie działa

Brak możliwości pisania.
Zablokowany
martinero
V
V
Posty: 32
Rejestracja: 2007-06-11, 13:55
VOLVO: 440
Silnik: 1.8 gli B+G
KW/KM/NM: 85
Rok: 1994
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Brak zapłonu, immobiliser nie działa

Post autor: martinero » 2009-12-03, 09:04

Witam,


Mam Volvo 440 benzynę + gaz 1,8 94 rok.
Jakiś czas temu po odpaleniu zaczęły migać kontrolki na desce rozdzielczej, następnie po ruszeniu samochód zaczął się samoistnie przełączać z gazu na benzynę, szarpało nim i gasł. Odłączyłem akumulator i wszystko powróciło do normy, ale zaczęło się coś nowego. Mianowicie po rozbrojeniu immobilisera przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce nie chciał zagadać, i znów miganie kontrolek. Gdy jeszcze raz próbowałem bardzo ostrożnie przekręcić kluczyk to łapał i zapalał. No i dalej, po pewnym czasie zaczęło się turkotanie, jakby trybiki, mniej więcej okolice cewki zapłonowej. Po rozgrzaniu się samochodu przestawało "turkotać". Przeczytałem na forum że to może być przyczyna psującej się cewki. Ale przed kupnem cewki odłączyłem starą i sprawdziłem czy przewody są OK. Po tym zapalał kilka razy bez problemu, aż do wczoraj kiedy wsiadam i nic. Immobiliser SILICON nie reaguje lub reaguje przeciągłym sygnałem. Po przekręceniu kluczyka jest ciemno. Rozłączyłem akumulator i nic. Nie chce zastartować. Nie wiem czy to przypadek ale te problemy pojawiały się jak było zimno i mokro.
Czy immobiliser się rozkodował? Czy padła cewka? Czy walnął bezpiecznik?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.

Maciej

Awatar użytkownika
venom
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 6244
Rejestracja: 2007-05-22, 19:54
Imię: Michal
VOLVO: 855
Silnik: B5252S
KW/KM/NM: 144
Rok: 96
Był na spocie: 32
Przebieg: 0
Lokalizacja: Mysłowice / CDŚ
Status: Offline

Re: Brak zapłonu, immobiliser nie działa

Post autor: venom » 2009-12-03, 09:30

Bezpieczniki i cewkę możesz sprawdzić samemu :)
Miernikiem zobacz czy dochodzi napięcie do cewki, jak tak to ściągnij jeden kabel WN wsadź jakąś starą świecę (albo wykręć jedną), przyłóż do masy i zakręć - tak sprawdzisz czy jest iskra.
855... ;)

martinero
V
V
Posty: 32
Rejestracja: 2007-06-11, 13:55
VOLVO: 440
Silnik: 1.8 gli B+G
KW/KM/NM: 85
Rok: 1994
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: Brak zapłonu, immobiliser nie działa

Post autor: martinero » 2009-12-03, 11:38

spróbuje mam nadzieję że nie wysadzę go w powietrze :)

[ Dodano: 2009-12-03, 13:15 ]
No dziś zadziałał od pierwszego razu. Przełączyłem immo w stan serwisowy. Jeździ... do następnej awarii. :570:

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”