NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Awatar użytkownika
_NorberT_
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1504
Rejestracja: 2008-08-10, 17:56
VOLVO: 850
Silnik: 2.5 10V
KW/KM/NM: 144 KM
Rok: 1995
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Koszalin/Poznań
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: _NorberT_ » 2013-02-07, 12:22

Na 6 miejscu wylądowało volvo S80 i System Dynaudio Audio

http://www.autokrata.pl/galeria/top10-n ... /foto_1854
Kupię wiązkę od wzmacniacza do radia SC-900

Awatar użytkownika
Misiek_Vol
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2517
Rejestracja: 2007-11-13, 11:37
Imię: Michal
VOLVO: XC70 D5
Silnik: D5244T10
KW/KM/NM: 205KM
Rok: 2010
Był na spocie: 2
Przebieg: 290000
Lokalizacja: Kartuzy
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Misiek_Vol » 2013-02-07, 12:41

Ciekawe czy rzeczywiście Bang&Olufsen to takie cudo jak go zachwalają. Audi montuje go chyba dopiero od aktualnej generacji. Wcześniej wkładali Bose.
Jeszcze do nie dawna mówiono, że Mark&Lewinson w Lexusie gra nie samowicie i zasługę ma w tym też niesamowicie wyciszone wnętrze, a zaraz po nim jest Dynaudio od Volvo.
Niestety w najnowszych Volvo nie montują już głośników Dynaudio, potwierdzili to w ASO, a Premium Sound System i Premium Sound Multimedia nie są już sygnowanane znaczkiem Dynaudio.

Awatar użytkownika
Nero
VOLV
VOLV
Posty: 597
Rejestracja: 2010-06-20, 18:20
Imię: Adam
VOLVO: V60 POLESTAR
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 367
Rok: 2017
Był na spocie: 300
Średnie spalanie: 13
Przebieg: 61230
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Nero » 2013-02-07, 13:24

Bang & Olufsen robi robote jak siemasz... BOSE i Harman Kardon to sie chowaja... :) generalnie na dzien dzisiejszy to B&O bije konkurencje na glowe
Było: 460 TURBO, S70, 850 T-5R, S60R '04, V70R '07, V70 III 2.0D '09, XC70 3.2 '08, V70 D3 '15, XC60 3.2 AWD '14, S60R '05
Jest: V60 POLESTAR '17 , V90 '20

rasputin
V
V
Posty: 67
Rejestracja: 2011-12-30, 20:25
Imię: Stefan
VOLVO: S60
Silnik: 2.0T
KW/KM/NM: 180 KM
Rok: 2006
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 11,4 (wg komputera)
Przebieg: 92
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: rasputin » 2013-02-07, 13:52

Standardowe głośniki w S60 są sygnowane jakąś marką konkretną? Nie mam tego najdroższego radia, ale nawet w seryjnym na 6 głośnikach i wzmacniaczu gra rewelacyjnie. :) Audio w volvo jest mega!

Awatar użytkownika
Yeltrz
V
V
Posty: 32
Rejestracja: 2009-07-25, 20:23
VOLVO: V70 II
Silnik: D5252T
KW/KM/NM: 103/140/290
Rok: 2000
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Małopolska
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Yeltrz » 2013-02-07, 14:55

rasputin pisze: Nie mam tego najdroższego radia, ale nawet w seryjnym na 6 głośnikach i wzmacniaczu gra rewelacyjnie. :) Audio w volvo jest mega!
Absolutnie się zgadzam! W porównaniu z innymi samochodami jakimi miałem okazję jeździć audio w V70 II (czyli takie jak w S60) jest rewelacyjne nawet w podstawowej wersji. :)

Awatar użytkownika
menime
VO
VO
Posty: 186
Rejestracja: 2010-11-29, 20:32
VOLVO: C70/V70
Silnik: T5/D5
KW/KM/NM: 270/185
Rok: 2007
Średnie spalanie: 12/7
Lokalizacja: PL
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: menime » 2013-02-07, 17:04

Volvo nie montuje Dynaudio od MY11 albo MY10, od kiedy chińczycy ich wykupili.

patryk00
VO
VO
Posty: 275
Rejestracja: 2011-06-01, 01:05
Imię: P
VOLVO: S60
Silnik: T6 AWD
Rok: 2019
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: patryk00 » 2013-02-07, 17:08

Montują za to Harmana, a Premium Sound w S60 był kalibrowany przez Audysseya (reszta nowszych samochodów jak V40 itd pewnie też), więc myslę, że nie jest nic gorzej ;).

Awatar użytkownika
Remo Z.
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1326
Rejestracja: 2007-12-03, 15:51
Imię: Remo
VOLVO: S 70
Silnik: 2.5 TDI
KW/KM/NM: Do sprawdzenia :)
Rok: 1998
Był na spocie: 4
Średnie spalanie: 5 trasa / 9 miasto
Przebieg: 400
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Remo Z. » 2013-02-07, 18:37

Tutaj jest oryginał tego artykułu - źródła redaktorek nie dodał, tylko rzewne wspomnienia spod bloku - fotek to też nie pozamieniał = plagiat. :x
http://www.automotto.com/entry/10-amazi ... ystem-car/
Wg oryginału ten z S80 jest najciekawszy.
patryk00, po kroju głośnika premium z S60 I to na 99% Harman - w porównaniu z dynaudio to taki plastik ...

Awatar użytkownika
mattm
VOLV
VOLV
Posty: 542
Rejestracja: 2011-10-21, 17:07
Imię: Mateusz
VOLVO: XC90
Silnik: v8
Rok: 7
Był na spocie: 0
Przebieg: 200
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: mattm » 2013-02-07, 19:59

Proponuje posłuchać samochodu z audio (SQ) średniej klasy zrobionej od początku bez żadnych Bose Bang i innych modnych nazw. Więcej szczegółów strefacaraudio.pl ;)

Naście głośników w samochodzie z jednym wzmacniaczem, brak sceny muzycznej, raczej nie tworzy dobrego grania ;)
Agencja Ubezpieczeniowa w Warszawie - XX towarzystw w 1 miejscu.

Zadzwoń lub napisz - przygotujemy propozycję -
WWW.TUUBEZPIECZ.PL

Komunikacja, Majątek, OC, Życie - dla osób fizycznych oraz firm.

Ubezpieczenia Bemowo Ubezpieczenia Ubezpieczenia Wilanów Fryzjer Wilanów

Awatar użytkownika
Misiek_Vol
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2517
Rejestracja: 2007-11-13, 11:37
Imię: Michal
VOLVO: XC70 D5
Silnik: D5244T10
KW/KM/NM: 205KM
Rok: 2010
Był na spocie: 2
Przebieg: 290000
Lokalizacja: Kartuzy
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Misiek_Vol » 2013-02-07, 20:19

mattm, wiesz, naście głośników jest z tego względu, że każdy odpowiada za jakieś pasmo dźwięku. W połączeniu razem np. zestaw 3 głośników w przednich drzwiach daje niesamowity efekt.
W hi-endowych kolumnach domowych też masz tylko jeden głośnik czy kilka (basowy, średnio tonowy i gwizdek) :?: Po to jest to naście głośników.
A jeśli chodzi o scenę to w Volvo jest naście głośników i procesor dolby pro logic właśnie po to.
Te systemy są tak zestrojone aby ta scena była.
Oczywiście nie mówię, że 4 głośniki w aucie nie zagrają dobrze. Zależy co się wsadzi i jak się dostroi.

Awatar użytkownika
mattm
VOLV
VOLV
Posty: 542
Rejestracja: 2011-10-21, 17:07
Imię: Mateusz
VOLVO: XC90
Silnik: v8
Rok: 7
Był na spocie: 0
Przebieg: 200
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: mattm » 2013-02-07, 21:16

Nie do końca się zgodzę. Do stworzenia prawidłowej sceny w samochodzie wystarczy zestaw dwudrożny (woofer + tweeter) + ewentualnie sub. Najbardziej zaawansowanym systemem jest 3way (woofer, mid, tweeter) + ewentualnie sub.

Oczywiście drzwi muszą być odpowiednio przygotowane, głośniki zamontowane i ukierukowane itp itd ...

Tutaj każdy głośnik odpowiada ze pewne pasmo, ale ładownie do samochodu 15 głośników tylko psuje scenę która zlokalizowana jest z przodu (przed słuchającym). Generalnie dyskusja xxxxx tematów (tutaj polecam strefę car audio) jeśli ktoś chciałby liznąć troszkę więcej.

Fajnie grające samochody (sound quality) można posłuchać na spotach CA, które odbywają się w różnych częściach Polski.

Tak w wielkim skrócie ;)
Agencja Ubezpieczeniowa w Warszawie - XX towarzystw w 1 miejscu.

Zadzwoń lub napisz - przygotujemy propozycję -
WWW.TUUBEZPIECZ.PL

Komunikacja, Majątek, OC, Życie - dla osób fizycznych oraz firm.

Ubezpieczenia Bemowo Ubezpieczenia Ubezpieczenia Wilanów Fryzjer Wilanów

Awatar użytkownika
Misiek_Vol
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2517
Rejestracja: 2007-11-13, 11:37
Imię: Michal
VOLVO: XC70 D5
Silnik: D5244T10
KW/KM/NM: 205KM
Rok: 2010
Był na spocie: 2
Przebieg: 290000
Lokalizacja: Kartuzy
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Misiek_Vol » 2013-02-07, 21:29

Nie do końca się zgodzę. Do stworzenia prawidłowej sceny w samochodzie wystarczy zestaw dwudrożny (woofer + tweeter) + ewentualnie sub. Najbardziej zaawansowanym systemem jest 3way (woofer, mid, tweeter) + ewentualnie sub.
No to się zgadzamy :)
To teraz policz:
- 3 głośniki w przednich drzwiach (woofer+mid+tweeter) x 2 do drzwi jest dwoje
- 3 głośniki w tylnych drzwiach (woofer+mid+tweeter) x 2 bo przecież pasażerowie też chcą słuchać muzyki tak samo jak Ci z przodu
to już daje nam 12 głośników. Dolicz subwoofer lub ewentualnie dwa woofery to mamy już 13/14 głośników no i w Volvo głośnik w deskę rozdzielczą to daje razem 14/15 głośników.
Bez tego w desce można się obejść bo Pro Logic ma bardziej zastosowanie w kinach domowych. Prawdziwi audiofile słuchają w stereo ;)

patryk00
VO
VO
Posty: 275
Rejestracja: 2011-06-01, 01:05
Imię: P
VOLVO: S60
Silnik: T6 AWD
Rok: 2019
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: patryk00 » 2013-02-07, 21:38

mattm: Wydałem kilka dobrych lat lat temu całkiem sporo kasy w warsztacie na Chłodnej (podobno dobrym) na głośniki w swoim pierwszym Volvo V40, które na starcie miało tylko tweetery w przedniej desce i tylnych słupkach + radio Sony z.. minidyskami.

Jak zobaczyłem, że panowie "kalibrują" sprzęt w innym stojącym tam samochodzie na Radiu Eska to już mi się to średnio podobało. No ale zostawiłem tam 2,5k za sam przód, a i tak wszystko grało wiele gorzej niż High Performance w moim następnym S40 II gen.. Nie mówiąc już o uszkodzonych pokrywkach głośników, brzęczących przy przyspieszeniu zwrotnicach pochowanych nieumiejętnie w przedniej desce i takich tam pierdołach po tej całej "profesjonalnej instalacji" ;)..
Ostatnio zmieniony 2013-02-07, 21:45 przez patryk00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mattm
VOLV
VOLV
Posty: 542
Rejestracja: 2011-10-21, 17:07
Imię: Mateusz
VOLVO: XC90
Silnik: v8
Rok: 7
Był na spocie: 0
Przebieg: 200
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: mattm » 2013-02-07, 21:43

Głośniki w tylnych drzwiach/półce zaburzają scenę, więc out :) Audio robi się pod kierowcę najczęściej przez kierowcę który jeździ i chce mieć dobre audio.

Głośniki z przodu: woofer gra w odpowiednio przygotowanych drzwiach, natomiast mid i tweeter w słupku przednim dla stworzenia odpowiedniej sceny. W seryjnym audio tweeter w boczku drzwi to nieporozumienie.

2x3 + 1 = 7 ;)

Do tego oczywiście odpowiednia jednostka, odpowiednie zasilenie głośników (moc a przede wszystkim jakość), kable, montaż, strojenie i dobór elementów + niuanse niuanse niuanse x 10000000 ;)

Jeśli jesteś zainteresowany tematem to podstawy można też znaleźć w FAQ Nazara + mnóstwo wiedzy na strefieCA.

[ Dodano: 2013-02-07, 21:46 ]
patryk00 pisze:mattm: Wydałem kilka dobrych lat lat temu całkiem sporo kasy w warsztacie na Chłodnej (podobno dobrym) na głośniki w swoim pierwszym Volvo V40, które na starcie miało tylko tweetery w drziwach i tylnych słupkach + radio Sony z.. minidyskami.

Jak zobaczyłem, że panowie "kalibrują" sprzęt w innym stojącym tam samochodzie na Radiu Eska to już mi się to średnio podobało. No ale zostawiłem tam 2,5k za sam przód, a i tak wszystko grało wiele gorzej niż High Performance w moim następnym S40 II gen.. Nie mówiąc już o uszkodzonych pokrywkach głośników, brzęczących przy przyspieszeniu zwrotnicach pochowanych nieumiejętnie w przedniej desce i takich tam pierdołach po tej całej "profesjonalnej instalacji" ;)..
Są profesjonaliści i profesjonaliści ;) Tak w skrócie ;)

Polecam podjechać na spot (co jakiś czas na Woli w podziemiach parkingu) i posłuchać aut pasjonatów tematu ;)
Ostatnio zmieniony 2013-02-07, 21:48 przez mattm, łącznie zmieniany 1 raz.
Agencja Ubezpieczeniowa w Warszawie - XX towarzystw w 1 miejscu.

Zadzwoń lub napisz - przygotujemy propozycję -
WWW.TUUBEZPIECZ.PL

Komunikacja, Majątek, OC, Życie - dla osób fizycznych oraz firm.

Ubezpieczenia Bemowo Ubezpieczenia Ubezpieczenia Wilanów Fryzjer Wilanów

Awatar użytkownika
volvokam
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1349
Rejestracja: 2012-09-16, 11:18
Imię: Kamil
VOLVO: S60 Heico/R /S80II Summum/ V50
Silnik: R2.5/D5/2.0D/1.6D
KW/KM/NM: 202\474 . 136\320
Rok: 2002
Był na spocie: 30
Średnie spalanie: 5,1-.6.8
Przebieg: 271000
Lokalizacja: LBL
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: volvokam » 2013-02-07, 21:48

Czasami mniejsza ilość głośników (ale porządnych) dobrze zestrojonych z audio potrafi przebić kilkanaście głośników w miarę bardzo dobrych średnio zestrojonych (a nawet dobrze) ale w źle umieszczonych, morał nawet najlepszy sprzęt bedzie lipą jeśli nie zrobisz mu warunków. Przykład: Robiliśmy z kolegą głośniki w jego seacie Leonie Cupra kupił zestaw 8 i wzmacniacz za ponad grubo 3 tyś zł po zamontowaniu okazało się że o ile w pułce wszystko gra ładnie to dzwi psują efekt , dlaczego? ponieważ auta z grupy VW i Audi mają słabe wyciszenie drzwi i co byś nie włożył w nie będzie lipa bo głos bedzie zniekształcony i straci efekt, trzeba wyciszyć drzwi (tak jak zrobiliśmy u niego) wszystkie 4 pary i efekt był lepszy nawet dużo lepszy

A co do artykułu to z leksusa nie jest gorsze od B&O słyszałem już oba i różnicy nie widziałem nawet jak szły w palnik :mrgreen: Volvo moim zdaniem za nisko minimum 3 miejsce jak dla mnie.

To nagłośnienie z S60 Pro logic to potrafi nieraz jednego szpanera na światłach uciszyć jak podkręcę, jak dla mnie volva miały rewelacyjne nagłośnienie i a obecnie nic nie straciły w tym dziale ;)

patryk00
VO
VO
Posty: 275
Rejestracja: 2011-06-01, 01:05
Imię: P
VOLVO: S60
Silnik: T6 AWD
Rok: 2019
Był na spocie: 0
Przebieg: 0
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: patryk00 » 2013-02-07, 21:49

mattm: No i właśnie - dlatego wolę mieć dobre audio już w komplecie (zwłaszca, że kupując używkę nie trzeba rozważać dopłaty 20 tysięcy za lepsze głośniki jak w przypadku zamówienia w salonie), a nie szukać "specjalisty". Starczy mi już zabawy przy zwykłym biężacym serwisowaniu ;-).

Awatar użytkownika
mattm
VOLV
VOLV
Posty: 542
Rejestracja: 2011-10-21, 17:07
Imię: Mateusz
VOLVO: XC90
Silnik: v8
Rok: 7
Był na spocie: 0
Przebieg: 200
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: mattm » 2013-02-07, 21:52

volvokam pisze: To nagłośnienie z S60 Pro logic to potrafi nieraz jednego szpanera na światłach uciszyć jak podkręcę, jak dla mnie volva miały rewelacyjne nagłośnienie i a obecnie nic nie straciły w tym dziale ;)
Mieszasz temat dobrego grania z głośnym graniem/łupaniem ;)

[ Dodano: 2013-02-07, 21:54 ]
patryk00 pisze:mattm: No i właśnie - dlatego wolę mieć dobre audio już w komplecie (zwłaszca, że kupując używkę nie trzeba rozważać dopłaty 20 tysięcy za lepsze głośniki jak w przypadku zamówienia w salonie), a nie szukać "specjalisty". Starczy mi już zabawy przy zwykłym biężacym serwisowaniu ;-).
Generalnie zabawa w CA staje się pasją i ciągle coś się zmienia żeby było 'lepiej' ;)
Agencja Ubezpieczeniowa w Warszawie - XX towarzystw w 1 miejscu.

Zadzwoń lub napisz - przygotujemy propozycję -
WWW.TUUBEZPIECZ.PL

Komunikacja, Majątek, OC, Życie - dla osób fizycznych oraz firm.

Ubezpieczenia Bemowo Ubezpieczenia Ubezpieczenia Wilanów Fryzjer Wilanów

Awatar użytkownika
Misiek_Vol
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2517
Rejestracja: 2007-11-13, 11:37
Imię: Michal
VOLVO: XC70 D5
Silnik: D5244T10
KW/KM/NM: 205KM
Rok: 2010
Był na spocie: 2
Przebieg: 290000
Lokalizacja: Kartuzy
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Misiek_Vol » 2013-02-07, 22:24

mattm, volvokam, zgadzam się z tym co piszecie. Po za jednym. Jak ma być audio to musi grać ładnie nie ważne czy siedzę z przodu czy z tyłu choć to nie zawsze jest wykonalne. Dlatego uważam, że głośniki z tyłu to nie jest żadna fanaberia. W końcu czasami kierowca też wraca z imprezy na tylnej kanapie jako pasażer.
I warunki do grania oraz jakość głośników to bardzo ważna jak nie najważniejsza kwestia.
mattm pisze: W seryjnym audio tweeter w boczku drzwi to nieporozumienie.
Już dawno nie widziałem takiego rozwiązania w nowym aucie z porządnym audio. Zazwyczaj zamontowany jest w drzwiach przy lusterku zewnętrznym.
mattm pisze:Jeśli jesteś zainteresowany tematem to podstawy można też znaleźć w FAQ Nazara + mnóstwo wiedzy na strefieCA.
Już się z tym spotkałem. Dziękuję.
Polecam podjechać na spot (co jakiś czas na Woli w podziemiach parkingu) i posłuchać aut pasjonatów tematu ;)
Nie trzeba. Mam zrobione CA w swojej Octavii ;)
volvokam pisze:Przykład: Robiliśmy z kolegą głośniki w jego seacie Leonie Cupra kupił zestaw 8 i wzmacniacz za ponad grubo 3 tyś zł po zamontowaniu okazało się że o ile w pułce wszystko gra ładnie to dzwi psują efekt , dlaczego? ponieważ auta z grupy VW i Audi mają słabe wyciszenie drzwi i co byś nie włożył w nie będzie lipa bo głos bedzie zniekształcony i straci efekt, trzeba wyciszyć drzwi (tak jak zrobiliśmy u niego) wszystkie 4 pary i efekt był lepszy nawet dużo lepszy
Oj tak. Potwierdzam choć np. w 850 nie jest nic lepiej. W nowszych Volvo mocowanie głośników zdecydowanie poprawiono.
Na koniec ciekawostka. Kiedyś zaskoczyła mnie jakość dzwięku w Golfie III mojego kumpla. Audio grało naprawdę ładnie, a oparte było jedynie na JBL GTO z przodu, owalnych Magnatach z tyłu w półce lub jakiś sub Blaupunkta ze wzmakiem. A to wszystko na jakimś średniej klasy radiu JVC. Jak na ten zestaw to to grało naprawdę super.

Awatar użytkownika
volvokam
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 1349
Rejestracja: 2012-09-16, 11:18
Imię: Kamil
VOLVO: S60 Heico/R /S80II Summum/ V50
Silnik: R2.5/D5/2.0D/1.6D
KW/KM/NM: 202\474 . 136\320
Rok: 2002
Był na spocie: 30
Średnie spalanie: 5,1-.6.8
Przebieg: 271000
Lokalizacja: LBL
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: volvokam » 2013-02-07, 23:00

Misiek_Vol
Z tym tyłem to dokładnie tak jak piszesz (chociaż czasami taka muzyka po imprezie może zaszkodzić :mrgreen:) , ale Pro logic ładnie sobie z tym radzi ;)

Rok temu jak byłem w niemczech załapałem się na duży spot maniaków car audio (robili w okolicy której mieszkałem) i muszę przyznać chłopaki mieli takie sprzęty że szok i cena to szok :) ja się tylko dziwiłem jak te szyby wytrzymują , a głos był czyściutki a basik ekstra :roll: :065: :peace:

mattm
Zgadzam się fajnie że ciągle to CA ulepszają i oby to robili tylko cena takiego nowego sprzętu w auta, w salonie to lekka przesada :?

Awatar użytkownika
mattm
VOLV
VOLV
Posty: 542
Rejestracja: 2011-10-21, 17:07
Imię: Mateusz
VOLVO: XC90
Silnik: v8
Rok: 7
Był na spocie: 0
Przebieg: 200
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: mattm » 2013-02-08, 13:50

Audio robi się pod siebie (kierowcę) a nie pod pasażerów :) Kompromis pogarsza efekt końcowy.

Jeśli chodzi o sam sprzęt montowany przez 'hobbystów' to bardzo często/bardzo często jest elektronika z przed kilku a nawet kilkunastu lat. Ich obecna 'niska' cena nokautuje jakością kilkukrotnie droższą nową konkurencję. Ceny oldschoolowych sprzętów (głównie chodzi mi o wzmacniacze) były kiedyś astronomiczne (setki - tysiące marek :D ) a dziś można jest kupić za kilkaset złotych. Za powiedzmy 400-800zł wśród nowego sprzętu niewiele można wybrać, a taki wzmak za 600zł z przed 10 lat jakościowo przebija 2-3 krotnie droższe sprzęty.

Teraz produkuje się kupę elektroniki, która świeci i mruga, ale niestety jakość komponentów jest mizerna.

Topowe sprzęty oldschoolowe były produkowane żeby osiągać jak najlepszą jakość. Do dziś ich ceny są wysokie np. takie radyjko alpine 7909l - pewnie niewielu chciałoby mieć w aucie taki antyk z pokrętłami, ale zabija on jakością nowoczesną konkurencję za grubą kasę ;)

To tak jak ze starymi Volvo, po prostu były lepsze i trwalsze bo tworzyli je inżynierowie a nie tak jak teraz księgowi ;)

[ Dodano: 2013-02-08, 13:54 ]
volvokam pisze:Misiek_Vol
mattm
Zgadzam się fajnie że ciągle to CA ulepszają i oby to robili tylko cena takiego nowego sprzętu w auta, w salonie to lekka przesada :?
Pewnie, że przesada bo za powiedzmy 20 000zł (jako pakiet audio w autach grupy 'premium') można zrobić dużo lepsze granie.

A granie to nie tylko sprzęt, ale wiedza doświadczenie i umiejętności 'montera'.
Agencja Ubezpieczeniowa w Warszawie - XX towarzystw w 1 miejscu.

Zadzwoń lub napisz - przygotujemy propozycję -
WWW.TUUBEZPIECZ.PL

Komunikacja, Majątek, OC, Życie - dla osób fizycznych oraz firm.

Ubezpieczenia Bemowo Ubezpieczenia Ubezpieczenia Wilanów Fryzjer Wilanów

Awatar użytkownika
AOW
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 5151
Rejestracja: 2008-11-18, 22:43
Imię: Olaf
VOLVO: S70 / S90II / 940 Turbo
Silnik: D5252T / D4204 / B230FT
Rok: 97
Był na spocie: 10
Średnie spalanie: nie patrzę
Przebieg: 430000
Lokalizacja: Wawer :)
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: AOW » 2013-02-08, 14:21

Dynaudio and Volvo


First class audio entertainment is a Volvo tradition: Not only was Volvo the first car maker ever to implement a Dolby Pro Logic surround system in a car, but it was also the very first to ask a loudspeaker specialist to develop a genuine, factory-fitted High-End Sound System. In 1997, Volvo found this partner and the resulting 10-speaker Dynaudio Sound System in the first-generation Volvo C70 was soon regarded as one of the finest automotive sound systems available at that time. In 2001, the C70 was awarded the "Best Car Stereo System" accolade by the American luxury lifestyle publication "Robb Report" for having the best factory-fitted sound system.

Link: http://www.dynaudio.com/int/car_hifi/volvo.php

Awatar użytkownika
Misiek_Vol
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 2517
Rejestracja: 2007-11-13, 11:37
Imię: Michal
VOLVO: XC70 D5
Silnik: D5244T10
KW/KM/NM: 205KM
Rok: 2010
Był na spocie: 2
Przebieg: 290000
Lokalizacja: Kartuzy
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Misiek_Vol » 2013-02-08, 17:48

AOW pisze:Dynaudio and Volvo


First class audio entertainment is a Volvo tradition: Not only was Volvo the first car maker ever to implement a Dolby Pro Logic surround system in a car, but it was also the very first to ask a loudspeaker specialist to develop a genuine, factory-fitted High-End Sound System. In 1997, Volvo found this partner and the resulting 10-speaker Dynaudio Sound System in the first-generation Volvo C70 was soon regarded as one of the finest automotive sound systems available at that time. In 2001, the C70 was awarded the "Best Car Stereo System" accolade by the American luxury lifestyle publication "Robb Report" for having the best factory-fitted sound system.

Link: http://www.dynaudio.com/int/car_hifi/volvo.php
Z ciekawostek. Nie wiem jak teraz w autach VW ale w Passacie B6 był dostępny zestaw audio z głośnikami Dynaudio.

Awatar użytkownika
Nevius
VOL
VOL
Posty: 496
Rejestracja: 2012-07-10, 14:43
Imię: Karol
VOLVO: ex S60
Silnik: D5244T
KW/KM/NM: 151/202/460
Rok: 2002
Był na spocie: 4
Średnie spalanie: 7,3
Przebieg: 250000
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: Nevius » 2013-02-08, 19:15

W porownaniu do Hondy, audio w s60 jest o wiele lepsze. Ale... Audio w Audi S8 jest na prawde kosmiczne i jest to wlasnie BANG & OLUFSEN :mrgreen: Gra bardzo czysto, bardzo glosno i bardzo wyraznie, nie slyszalem w zadnym aucie nic lepszego, nawet po tiuningu audio, ale... Kto by chcial sluchac muzyki jak pod maska gra V10? :lol: Jest to jeden z tych samochodow, w ktorych z przyjemnoscia siadam na tylnym siedzeniu :roll:

rasputin
V
V
Posty: 67
Rejestracja: 2011-12-30, 20:25
Imię: Stefan
VOLVO: S60
Silnik: 2.0T
KW/KM/NM: 180 KM
Rok: 2006
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 11,4 (wg komputera)
Przebieg: 92
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: rasputin » 2013-02-08, 20:16

Panowie, jeżeli w aucie macie drogie, dobrze spasowane audio fabryczne, to w warunkach domowych, a nawet w większości pseudo firm audio nie osiągniecie takiego efektu. Choćbyście zostawiali tam teoretycznie niemałe pieniądze.

Możecie mieć więcej basu, możecie mieć czysty dźwięk w tonach wysokich, ale tutaj tak jak już ktoś wspominał liczy się rozmieszczenie, dobór nagłośnienia i KALIBRACJA, którą dobrze robią tylko nieliczni profesjonaliści. Rozmieszczenie głośników tutaj również ma ogromne znaczenie. Przerabiałem już to w dwóch autach - było wygłuszane, montowane cuda i cudawianki, ale efekt nie był wymarzony.

Jedno jest pewne - kiedy włączam ulubione kawałki w volvo uśmiech automatycznie pojawia się na twarzy. :)

Awatar użytkownika
mattm
VOLV
VOLV
Posty: 542
Rejestracja: 2011-10-21, 17:07
Imię: Mateusz
VOLVO: XC90
Silnik: v8
Rok: 7
Był na spocie: 0
Przebieg: 200
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline
Kontakt:

Re: NAJLEPSZE SYSTEMY AUDIO TOP 10

Post autor: mattm » 2013-02-11, 17:21

rasputin pisze:Panowie, jeżeli w aucie macie drogie, dobrze spasowane audio fabryczne, to w warunkach domowych, a nawet w większości pseudo firm audio nie osiągniecie takiego efektu. Choćbyście zostawiali tam teoretycznie niemałe pieniądze.

Możecie mieć więcej basu, możecie mieć czysty dźwięk w tonach wysokich, ale tutaj tak jak już ktoś wspominał liczy się rozmieszczenie, dobór nagłośnienia i KALIBRACJA, którą dobrze robią tylko nieliczni profesjonaliści. Rozmieszczenie głośników tutaj również ma ogromne znaczenie. Przerabiałem już to w dwóch autach - było wygłuszane, montowane cuda i cudawianki, ale efekt nie był wymarzony.

Jedno jest pewne - kiedy włączam ulubione kawałki w volvo uśmiech automatycznie pojawia się na twarzy. :)
Bzdura :D
Agencja Ubezpieczeniowa w Warszawie - XX towarzystw w 1 miejscu.

Zadzwoń lub napisz - przygotujemy propozycję -
WWW.TUUBEZPIECZ.PL

Komunikacja, Majątek, OC, Życie - dla osób fizycznych oraz firm.

Ubezpieczenia Bemowo Ubezpieczenia Ubezpieczenia Wilanów Fryzjer Wilanów

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”