Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

ODPOWIEDZ
humungus
VO
VO
Imię: M
VOLVO: V70
Silnik: 2,4D
KW/KM/NM: 163
Rok: 2005
Przebieg: 555555
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: humungus » 2019-02-24, 12:25

mpmp pisze:Lakier,
bardzo dziękuję za opinię.
Zastanawiałem się nad zakupem tych opon, Twoja opinia mnie wyprostowała :wpale:
kup najtańsze zimówki - ja kupiłem kormoran suv coś tam - wzmocnione extra load, 16" za 699zł w tym wysyłka - w lecie na prawdę dają rade- sprawdzone na feriach w zakopcu

Awatar użytkownika
amdr
VOLVO
VOLVO
Imię: Pawel
VOLVO: C70
Silnik: T5 - B5234T3
KW/KM/NM: 176/240/330
Rok: 1999
Średnie spalanie: 14
Status: Offline

Re: Michelin CrossClimate - Letnie opony na zimę

Post autor: amdr » 2019-05-15, 11:40

Zimy mamy jakie mamy, szczególnie w mieście, więc takie Micheliny uważam za dobrą opcję do słabszych wersji silnikowych i do przebiegów, przy których 2 komplety opony starzeją się a nie zużywają. Żona w Grande Punto od 4 lat ma całoroczne Uniroyale i są świetne, zero problemów, a co tydzień jeździ do mamy na wieś, kilometr po gruntowej drodze i czuć żeby brakowało zimówek. Samochód słabszy, lżejszy, zdecydowanie lepiej tu pasują niż do ciężkiego dość mocnego volvo.

Ja przejeździłem 4 lata na całorocznych Pirelli i z przyczepnością w zakrętach było bardzo dobrze ale gorzej przy hamowaniu w gorące dni oraz w deszczu. W zimie mimo raczej niezimowego bieżnika także OK, poddawały się w kopnym śniegu. Po 6 latach bieżnik z przodu zszedł do 5mm i opony z całkiem przestały trzymać. Kiedyś przy ostrym zapięciu dwójki na suchym ładnie kleiły, teraz kontrola trakcji mruga nawet na 3. W deszczu dramat jak na chińczykach. Z tyłu mam jeszcze 7mm bieżnika i tył zachowuje się poprawnie.

W tym roku kupiłem nowe letnie Hankooki, nie wiem jeszcze co z zimą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”