XC60 2FL 2027

ODPOWIEDZ
FUX
VOLV
VOLV
Posty: 866
Rejestracja: 2019-03-26, 20:58
Imię: FUX
VOLVO: YV1ZZL
Silnik: B5
Rok: 21
Przebieg: 139
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: FUX » 2026-05-18, 12:46

Wchodzi drugi FL 2027

https://newcarscoops.com/t/2027-volvo-x ... e_vignette


Obrazek

Dobrze, że nie zamówiłem.

Awatar użytkownika
marcin_wachowiak84
VOL
VOL
Posty: 439
Rejestracja: 2021-01-05, 20:12
Imię: Marcin
VOLVO: XC90 MY’2025.5
Silnik: 2.0 B5
KW/KM/NM: 250/360
Rok: 2025
Średnie spalanie: 8,5
Przebieg: 10000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: marcin_wachowiak84 » 2026-05-18, 15:10

Wydechy są najlepsze :) Pokrywa się to z tym co przez chwilę było w konfiguratorze. Gdzieś są nawet zrzuty ekranu na FB. Czyli kolory z palety EX60 oraz lampy na wzór tych z XC90 po liftingu.
Escort 92\' -> Megane Coupe 96\' -> Megane 97\' - Laguna II 01\' -> Tucson 05\' 2.0 LPG  -> i40 11’  SW 1.7 High -> Santa Fe DM 13’ 2.2 4WD -> XC60 MY21 R-Design B4 PB -> V40 MY19 R-Design T3 ASB -> XC90 B5 MY2025.5 & EX30 Plus Single Motor (wkrótce)

carlo497
VOLV
VOLV
Posty: 548
Rejestracja: 2018-09-25, 17:57
Imię: Karol
VOLVO: v60
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 197KM
Rok: 2023
Przebieg: 17000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: carlo497 » 2026-05-18, 15:24

Te wydechy wyglądają jakby to był fake, a nie gotowy projekt.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
marcin_wachowiak84
VOL
VOL
Posty: 439
Rejestracja: 2021-01-05, 20:12
Imię: Marcin
VOLVO: XC90 MY’2025.5
Silnik: 2.0 B5
KW/KM/NM: 250/360
Rok: 2025
Średnie spalanie: 8,5
Przebieg: 10000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: marcin_wachowiak84 » 2026-05-18, 16:15

carlo497 pisze:
2026-05-18, 15:24
Te wydechy wyglądają jakby to był fake
No jasne że tak
Escort 92\' -> Megane Coupe 96\' -> Megane 97\' - Laguna II 01\' -> Tucson 05\' 2.0 LPG  -> i40 11’  SW 1.7 High -> Santa Fe DM 13’ 2.2 4WD -> XC60 MY21 R-Design B4 PB -> V40 MY19 R-Design T3 ASB -> XC90 B5 MY2025.5 & EX30 Plus Single Motor (wkrótce)

FUX
VOLV
VOLV
Posty: 866
Rejestracja: 2019-03-26, 20:58
Imię: FUX
VOLVO: YV1ZZL
Silnik: B5
Rok: 21
Przebieg: 139
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: FUX » 2026-05-19, 19:17

Wiewiórki rozmawiały. Nowe zderzaki, maska, lampy, przód i tył, tapicerki wentylowane, deska rozdzielcza przed pasażerem. Więcej nie usłyszałem bo wrony zakłóciły.

Aleksander_
V
V
Posty: 22
Rejestracja: 2019-11-15, 23:42
Imię: Aleksander
VOLVO: XC90
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 455/710
Rok: 2025
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 1,5
Przebieg: 6000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: Aleksander_ » 2026-05-21, 11:34

Przeciez jakby zrobili baterie 25kw/h i realny zasieg 150km na pradzie, bak 72litry to ladnie skanibalizuja popyt na ex60.

Awatar użytkownika
mixann
VOLVO
VOLVO
Posty: 1870
Rejestracja: 2013-09-16, 19:13
Imię: Michal
VOLVO: XC60
Silnik: D5244T21
KW/KM/NM: 140KW POLESTAR
Rok: 2017
Był na spocie: 9
Średnie spalanie: 800-1200/bak
Przebieg: 290
Lokalizacja: Przemyśl
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: mixann » 2026-05-21, 11:46

Swoją drogą wygląda jak BWM X3 1 generacji, dziwnie nieproporcjonalne z tyłu tak jakby był mega przeciążony. Chyba że to jest kwestia perspektywy tego zdjęcia.
Było S40, 2007 2.0D, 170KM
Jest XC60 2017 D4 Polestar wersja SUMMUM AWD

FUX
VOLV
VOLV
Posty: 866
Rejestracja: 2019-03-26, 20:58
Imię: FUX
VOLVO: YV1ZZL
Silnik: B5
Rok: 21
Przebieg: 139
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: FUX » 2026-05-21, 14:57

Masz galerię. Weź poprawkę na maskowanie.

FUX
VOLV
VOLV
Posty: 866
Rejestracja: 2019-03-26, 20:58
Imię: FUX
VOLVO: YV1ZZL
Silnik: B5
Rok: 21
Przebieg: 139
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: FUX » 2026-05-23, 06:36


carlo497
VOLV
VOLV
Posty: 548
Rejestracja: 2018-09-25, 17:57
Imię: Karol
VOLVO: v60
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 197KM
Rok: 2023
Przebieg: 17000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: carlo497 » 2026-05-23, 10:26

Aleksander_ pisze:
2026-05-21, 11:34
Przeciez jakby zrobili baterie 25kw/h i realny zasieg 150km na pradzie, bak 72litry to ladnie skanibalizuja popyt na ex60.
Biorę elektryka żeby nie mieć spalinowego z 1500 częściami, które się zyużywają i trzeba je serwisować. Po co łączyć wady obu rozwiązań.

FUX
VOLV
VOLV
Posty: 866
Rejestracja: 2019-03-26, 20:58
Imię: FUX
VOLVO: YV1ZZL
Silnik: B5
Rok: 21
Przebieg: 139
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: FUX » 2026-05-23, 11:14

Biorę spalinowy aby nie piep.... się z wykastrowanym z funkcji elektrykiem w tej postaci. :mrgreen:

https://motoguru.pl/na-czasie/volvo-xc6 ... zy-zasieg/

pomogor
Posty: 0
Rejestracja: 2025-02-19, 07:02
Imię: Lukasz
VOLVO: S60
Silnik: T5
KW/KM/NM: 253
Rok: 2020
Przebieg: 70000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: pomogor » 2026-05-24, 15:43

I dadzą 1,5 litrowy silniczek jak w xc70 na rynku chińskim. To nie zagrozi ex60, co innego gdyby zostawili silnik 2.0

FUX
VOLV
VOLV
Posty: 866
Rejestracja: 2019-03-26, 20:58
Imię: FUX
VOLVO: YV1ZZL
Silnik: B5
Rok: 21
Przebieg: 139
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: FUX » 2026-05-24, 19:47

Kto wie.

Aleksander_
V
V
Posty: 22
Rejestracja: 2019-11-15, 23:42
Imię: Aleksander
VOLVO: XC90
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 455/710
Rok: 2025
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 1,5
Przebieg: 6000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: Aleksander_ » 2026-05-25, 16:55

carlo497 pisze:
2026-05-23, 10:26
. Po co łączyć wady obu rozwiązań.
Dywersyfikacja :) Poza tym ja patrze na to jak na laczenie zalet. Dopoki trase Wroclaw-Warszawa przy sredniej 130km/h z klimatyzacja, muzyka i innymi odbiornikami pradu nie zrobie na strzala bez martwienia sie o zasieg to o pelnym elektryku nie ma mowy. Ale kazdy wybiera pod siebie.

carlo497
VOLV
VOLV
Posty: 548
Rejestracja: 2018-09-25, 17:57
Imię: Karol
VOLVO: v60
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 197KM
Rok: 2023
Przebieg: 17000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: carlo497 » 2026-05-25, 21:27

Aleksander_ pisze:
2026-05-25, 16:55
Dopoki trase Wroclaw-Warszawa przy sredniej 130km/h z klimatyzacja, muzyka i innymi odbiornikami pradu nie zrobie na strzala bez martwienia sie o zasieg to o pelnym elektryku nie ma mowy.
Takie coś to TMY AWD nawet zrobisz. Przy TM3 albo jakimś BMW to możesz nawet o powrocie myśleć jak ograniczysz prędkość.

Aleksander_
V
V
Posty: 22
Rejestracja: 2019-11-15, 23:42
Imię: Aleksander
VOLVO: XC90
Silnik: 2.0
KW/KM/NM: 455/710
Rok: 2025
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: 1,5
Przebieg: 6000
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: Aleksander_ » 2026-05-25, 21:59

No nie wiem. Wedlug testu autogefuhl, przy sredniej 113km/h zuzycie w ex60 to bylo 22,5 kw/h na 100 km. Dla wersji P10. Wiec zasieg to 422 km. A chce jechac 130 a nie 113 :)

FUX
VOLV
VOLV
Posty: 866
Rejestracja: 2019-03-26, 20:58
Imię: FUX
VOLVO: YV1ZZL
Silnik: B5
Rok: 21
Przebieg: 139
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: FUX » 2026-05-27, 13:24

Ma też być większą bateria. Ponad 40 kWh.
Ciekawe, czy zejdą poniżej 50g z CO2.

FUX
VOLV
VOLV
Posty: 866
Rejestracja: 2019-03-26, 20:58
Imię: FUX
VOLVO: YV1ZZL
Silnik: B5
Rok: 21
Przebieg: 139
Status: Offline

XC60 2FL 2027

Post autor: FUX » 2026-06-10, 20:05

Przyjmują zamówienia na 2027 rok, nowa buda.
Około listopada aktualizacja wyposażenia, pakietów i konfiguracji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”