Strona 1 z 1

XC 40, T5 czy da się założyć lpg ?

: 2025-09-24, 21:15
autor: michalmsk
Witam

Jak w temacie czy do Volvo XC 40 z silnikiem benzynowym 2.0 i 247 km oraz rocznik 2018 można założyć instalację LPG ?

Szukam kogoś gdzie sprawnie to działa i gdzie założone ?

XC 40, T5 czy da się założyć lpg ?

: 2025-09-24, 21:53
autor: mixann
michalmsk pisze:
2025-09-24, 21:15
Witam

Jak w temacie czy do Volvo XC 40 z silnikiem benzynowym 2.0 i 247 km oraz rocznik 2018 można założyć instalację LPG ?

Szukam kogoś gdzie sprawnie to działa i gdzie założone ?
Zważywszy na to że w tych silnikach jest wtrysk bezpośredni to na pewno się da ale w proporcjach około 60 gazu i 40 paliwa co oczywiście nie jest już tak oplacalne i wymusza albo bardzo duże przebiegi roczne albo długi czas zwrotu inwestycji. Jak bym miał już inwestować te 10 tyś zł to zastanowił bym się nad LPI czyli gazem w formie ciekłej.

XC 40, T5 czy da się założyć lpg ?

: 2025-09-25, 07:25
autor: krzysztof_1973
Twój temat jest niezgodny z regulaminem i zasadami ogólnie przyjętymi na forum.
Proszę, popraw tytuł używając edycji (patrz prawy górny róg swojego postu)

Nawias - [...
Model - [S60, ...
Pojemność silnika - [S60, 2.4D5, ...
Rok prod. - [S60, 2.4D5, 2003r. ...
Zamykamy nawias - [S60, 2.4D5, 2003r.] ...
Opis - krótko i na temat usterki lub zapytania - [S60, 2.4D5, 2003r.] Brak ładowania...


XC 40, T5 czy da się założyć lpg ?

: 2025-09-27, 21:17
autor: amdr
Proporcje to raczej 1:10 ale dopiero po przełączeniu na gaz, wcześniej jedzie na samej benzynie do czasu rozgrzania parownika, więc im dłuższe trasy tym bardziej się opłaca. Cena 10k to za wtrysk w fazie ciekłej, trudno to polecić, ale zwykła instalacja to połowa tej ceny i ma szansę się zwrócić.

XC 40, T5 czy da się założyć lpg ?

: 2025-09-28, 09:53
autor: Marek218
Będzie spalał około 2/3 benzyny i około 1/3 gazu, dla przykładu 10l gazu i 5 l benzyny w zimie; latem na długich urlopowych trasach procent zużycia benzyny będzie mniejszy

XC 40, T5 czy da się założyć lpg ?

: 2025-09-28, 09:55
autor: krzysztof_1973
Twój temat jest niezgodny z zasadami.
Jeśli nie zmienisz tytułu tematu, zamknę wątek.
W celu odblokowania będziesz musiał skontaktować się z moderatorem.
Jeżeli sytuacja się powtórzy otrzymasz ostrzeżenie, a w wyjątkowym przypadku Twoje konto zostanie zablokowane.

XC 40, T5 czy da się założyć lpg ?

: 2026-05-26, 18:45
autor: Undan1942
Witam,

Tak, do Volvo XC40 z silnikiem 2.0 247 KM (2018) teoretycznie można założyć instalację LPG, ale nie jest to najbardziej „wdzięczna” jednostka pod gaz. To silnik z bezpośrednim wtryskiem, więc wymaga dobrej, nowoczesnej instalacji (np. systemu z dotryskiem benzyny), żeby wszystko działało stabilnie i bezpiecznie dla zaworów oraz wtryskiwaczy.

Kluczowe jest nie tyle „czy się da”, tylko kto to montuje. Przy tym modelu warto szukać warsztatu, który ma doświadczenie konkretnie z Volvo i silnikami DI. Źle dobrana instalacja albo montaż „na skróty” może skończyć się problemami z pracą silnika i wyższym spalaniem benzyny mimo LPG.

Najlepiej zapytać w kilku specjalistycznych firmach LPG i poprosić o realizacje na podobnym silniku — dobry montażysta od razu powie, czy w Twojej wersji warto to robić i jaki system proponuje.

Jeśli chcesz, napisz z jakiego jesteś miasta, to mogę podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze warsztatu.

XC 40, T5 czy da się założyć lpg ?

: 2026-05-26, 18:48
autor: krzysztof_1973
Twój temat jest niezgodny z zasadami.
Jeśli nie zmienisz tytułu tematu, zamknę wątek.
W celu odblokowania będziesz musiał skontaktować się z moderatorem.
Jeżeli sytuacja się powtórzy otrzymasz ostrzeżenie, a w wyjątkowym przypadku Twoje konto zostanie zablokowane.