Logowanie
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Łysy
PostNapisane: 2018-01-24, 08:52 
VOLVO
VOLVO

Imię: Lucyfer
VOLVO: S60
Silnik: D5 ASB
KW/KM/NM: 155KW/210KM/488NM
Rok: 2006
Średnie spalanie: min 7,5 - 10 max
Przebieg: 0
Łosia Samosia napisał(a):
Osoba w aucie z kamerką widać, że świadomie przemieszcza się autostradą. Zjeżdża na lewy, żeby umożliwić ciężarówce włączenie się do ruchu. Płynnie wraca na prawy.

Czy my oglądaliśmy to samo nagranie ?
Ty nadal nie rozumiesz do czego na autostradzie służy lewy pas
Gość w X5 jedzie tak szybko, że w momencie rozpoczynania manewru mógł nie być jeszcze widoczny w lusterku.

Jak można nie być widocznym w lusterku na prostym odcinku drogi ? Według Ciebie to zapie... z szybkością światła ?
Jakby gość jechał przepisowo i uważał na to, co dzieje się na drodze - wyhamowałby bez problemu.

No teraz to błysnęłaś inteligencją ...nie ma co :shock:
Łysy, ciekawe dlaczego właściciele podobnych i lepszych aut w Niemczech, cisnący lewym pasem, potafią wyhamować i utrzymać dystans do wyprzedzającego lewym auto jadące wolniej prawym?

Może dlatego ,że tam nie ma takich popaprańców którzy zajeżdżają im drogę a zanim zmienią pas na lewy to 3x się upewnią czy mogą . Nie trafione porównanie , nader często jeździłem i jeżdżę po ich autobanach jak również czeskich austriackich czasami po włoskich i na ręce mógłbym policzyć takich kretynów jak ten nagrywający . W Niemczech za taką jazdę dostajesz 150€ mandat od ręki wystarczy ,że jakiś niemiaszek zatelefonuje i zgłosi i za kilka kilometrów ściągają Cię i płacisz i nic nie muszą Ci udowadniać wystarczy oświadczenie tego kto zgłosił . U nas jest to nie do pomyślenia - donosicielstwo,konfidencja itd , ale tam jest to traktowane jako obywatelski obowiązej wedle powiedzenia ordnung muss sein .

pavlik napisał(a):
.być może się zagapił a być może za wszelką cenę chciał dorównać koledze z przodu? ale cholera! mógł tą skodę wziąć awaryjnym i może uszli by cało z tej sytuacji?

W mojej ocenie zabrakło mu umiejętności i powtórzę raz jeszcze współwinnym tego zajścia jest kierowca który jechał lewym pasem .

Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

pavlik
PostNapisane: 2018-01-24, 09:38 
Przyjaciele
Przyjaciele

Imię: Pawel
VOLVO: V50
Silnik: B5254T7
KW/KM/NM: 169/230/320
Rok: 2008
Tak...i wg mnie można to podciągnąć pod ten art.

Zgodnie z art. 24 ust. 1 przy wykonywaniu takiego manewru kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu. Oprócz tego kierujący, przygotowując się do wykonania manewru, powinien upewnić się, czy jadący za nim nie rozpoczął już wyprzedzania. Musi również mieć pewność, że wyprzedzania nie rozpoczął pojazd przed nim.

5 punktów karnych – m.in. nieupewnienie się co do możliwości wyprzedzania; niezastosowanie się do znaku „zakaz wyprzedzania”; wyprzedzanie przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia; wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

To wszystko nie zmienia jednak faktu, że bezpośrednią przyczyną, była nadmierna prędkość kierowcy w BMW ;)

kowalma
PostNapisane: 2018-01-24, 09:44 
VO
VO

Imię: Marcin
VOLVO: szrot zwany XC60 MY17
Silnik: 2.4
KW/KM/NM: 190
Rok: 2017
pavlik napisał(a):
To wszystko nie zmienia jednak faktu, że bezpośrednią przyczyną, była nadmierna prędkość kierowcy w BMW ;)

tego nikt nie neguje. I chyba wszyscy poza Łosia Samosia są zgodni, że gdyby nie manewr nagrywającego dzwona by nie było.

Łosia Samosia
PostNapisane: 2018-01-24, 10:44 
Miss Volvo
Miss Volvo

VOLVO: XC70 AWD
Silnik: B6324S
KW/KM/NM: 238 ŁM ;)
Był na spocie: 60
Średnie spalanie: zależne od pory roku
Przebieg: 135000
kowalma, można inaczej na dwa sposoby.
1.
Dzwona by nie było gdyby gość w X5 jechał przepisowo.
2.
Albo pójść dalej w wybielaniu szybkiego i wściekłego: dzwona by nie było, gdyby melepeta z dziećmi nie pchała się na autostradę swoją wolną skodzinaką, a druga melepta nie postanowiła jej wyprzedzać jadąc tylko "trochę" szybciej, bo ich tam zwyczajnie nie powinno być. W końcu autostrady są dla takich jak wspaniały kierowca BMW X5, król lewego pasa. Prawda?

Łysy napisał(a):
Jak można nie być widocznym w lusterku na prostym odcinku drogi ?

Obejrzyj filmik i zobacz po jakim dystansie i czasie "znika" z pola widzenia pierwsze BMW w tych warunkach pogodowych. Właśnie tak można nie być widocznym na prostym odcinku drogi.

A co do hamownania, to zdarzało mi się, że ciężarówka, która wyrwała się do wyprzedzania z całego rzędu jadących jedna za drugą, zajeżdżała mi drogę na auostradzie i jakoś zawsze udawało mi się wyhamować ze 140 do 90. Czyżby w moim 10-letnim seryjnym volvo hamulce były lepsze niż w X5? A może po prostu wyhamowanie o 50 km/h jest łatwiejsze niż o 100 km/h? Ale przecież ograniczenia są dla frajerów. :>

gieniu
PostNapisane: 2018-01-24, 16:31 
V
V

Imię: gieniu
VOLVO: V60
Silnik: D4204T4
KW/KM/NM: seria
Rok: 0
Był na spocie: 1
Średnie spalanie: < 5.5
Czyżby w moim 10-letnim seryjnym volvo hamulce były lepsze niż w X5?

Ależ, za pozwoleniem Panno Łosiu Samosiu, 10-letni seryjny volvo XC70 jest nieporównywalnie lepszy od każdej ikspiątki.

Łosia Samosia
PostNapisane: 2018-01-24, 19:22 
Miss Volvo
Miss Volvo

VOLVO: XC70 AWD
Silnik: B6324S
KW/KM/NM: 238 ŁM ;)
Był na spocie: 60
Średnie spalanie: zależne od pory roku
Przebieg: 135000
gieniu, oj, ironii nie wyczułeś... 8-)

Keracz
PostNapisane: 2018-01-24, 20:08 
V
V

Imię: Cezary
VOLVO: Volvo XC70/V40
Silnik: D5/1.9di
KW/KM/NM: 163/102
Rok: 2004
Średnie spalanie: 6.3
Przebieg: 600000
A może ten gościu od X5 włączył się do ruchu tym pasem co tir, na lewym jechała nagrywajaca która wykonywała powolny manewr wyprzedzania więc chciał się wcisnąć między te 2 auta i nie zwalniać tylko trochę nie wyszło.

Iwan
PostNapisane: 2018-01-24, 20:19 
Przyjaciele
Przyjaciele

Imię: Lukasz
VOLVO: 940 kombi
Silnik: D24TIC z M90
KW/KM/NM: 90/122
Rok: 1995
Był na spocie: 0
Średnie spalanie: około 7,3
Przebieg: 404240
kowalma napisał(a):
masz 140, czyli licznikowo jadąc 150 masz owe +-140.

Czyli co, zgadzamy się jednak, że dozwolone jest 140 :) a ile kto ma na liczniku, to zależy od auta, od opon, czy są właściwe itd.

Łysy napisał(a):
kowalma, to miał na myśli

Nie czytam w niczyich myślach, a jedynie znaki pisane.

kucol napisał(a):
Można wyprzedzać z prawej strony na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu.

O ile w terenie zabudowanym są min. 2 pasy do jazdy w tym samym kierunku, a poza terenem zabudowanym 3.

Łysy napisał(a):
patologia nie używanie kierunków i jazda lewym pasem

Tak, nieużywanie kierunków to nagminne. Do tego teraz zimą przy permanentnej szarówce nawet w dzień ja obserwuję nieustanny festiwal miłośników świateł do jazdy dziennej. Można by przykłady mnożyć.
A gdzieś widać, że to z kamerką nie użyło kierunkowskazu?

Lewy pas też służy do jazdy, to z kamerką jednak jakoś tam jechało szybciej niż Octavia.
Koleś w BMW jednak dla mnie wariat... Spokojnie miał chwilę na hamowanie za autem z kamerką i na prawym - skoro bidulek zakichany musiał się salwować ucieczką na prawy pas, też miał trochę przestrzeni na hamowanie... ale cóż, zwyciężyła fantazja, ja im pokażę, co! ja nie dam rady... i dał rady

powinien mu sąd zdrowo przywalić po tyłku - kwalifikacja zdarzenia jednak wyszła jaka wyszła nie z tego co koleś zrobił, ale z tego że taki a nie inny był zbieg okoliczności że w aucie zepchniętym na pobocze i koziołkującym nikomu nic się nie stało, tak jakby ktoś pchnął kogoś nożem, ale nóż tak by wlazł w ciało, że nie spowodowałby zagrożenia zdrowia i życia. Co nie zmienia faktu, że sprawca zadziałał jak zadziałał.
500 zł to śmiech.

Nie twierdzę, że to co jechało lewym i nagrywało nie ponosi ani ułamka winy, może ponosi. Nie chcę oceniać. Bardziej widać jednak na filmie co zrobił delikwent w BMW.

A po Niemczech trochę mi się zdarzyło jeździć, zapitalających tam 140 i więcej nie jest dużo. Ludzie jeżdżą rozsądniej, bezpieczniej i na pewno ekonomiczniej. Jak pisze koleżanka, dojeżdżanie do zderzaka, trąbienie, mruganie długimi to rzadkość nad rzadkościami za Odrą. Ludzie rozumieją, że nie każdy ma volvo, bmw i zdarzają się inne skodzinki czy opelki, którymi ktoś też jedzie lewym pasem np. 120 km/h, wyprzedza tiry i usuwa się na prawy pas. I to normalnie, bez popędzania przez "miszczów" kierownicy przyspawanych do lewego pasa nierzadko jak u nas.
U nas autostrada to nowość, której wielu nie rozumie, nie umie używać. I mam tu na myśli wiele przypadków, ale szczególnie tych, którzy uważają, że jak lecą lewym 150+ to reszta ma siedzieć grzecznie na prawym pasie, czy to jest ciężarówka która jedzie wolno, czy to ktoś albo w gorszym aucie kto może jechać 120 przykładowo, albo nie do końca doświadczony kierowca, który zwyczajnie (niektórym pewno ciężko pojąć...) nie czuje się na siłach jechać 140-150-200.

Ja dwa razy dziennie jadę trasą Kraków-Wolbrom... Myślicie, że jazda w terenie zabudowanym licznikowe 60 km/h spotyka się z aprobatą innych użytkowników drogi? Podejrzewam, że stale jeżdżący tą trasą o tej porze co ja już dobrze zapamiętali sobie zawalidrogę w ołosiowanym zielonym 940 kombi. A ja ich mam wszystkich z tyłu, trochę poniżej pleców. Mają przekichane generalnie, pewno w myślach klną na czym świat stoi, narzekają, że muszą wyprzedzać w niebezpieczny sposób itd. Przecież jechać 50-60 km/h w zabudowanym to hańba skoro ktoś zbudował samochód który może jechać 100 czy 150! Tak na oko sądzę, że w zabudowanym to tak około 80 km/h by było w sam raz żeby nie powodować frustracji gawiedzi naokoło.

WYPRZEDAJĘ CZĘŚCI DO WOŁGI 24 - POZOSTAŁOŚCI PO AUCIE

zonkul
PostNapisane: 2018-01-24, 21:42 
V
V

Imię: Jacek
Silnik: D5244T17
KW/KM/NM: 250/550
Rok: 2013
Tak Was czytam i czytam - popatrzcie sobie w zwolnionym tempie - nawet na sekundę nie zapaliły się światła stopu - czyli gość szedł do końca a nie hamował. Rozumiem dlaczego to zrobił - bo nagrywający jechał ciamajdowato i wolno i wolał nie hamować, by zaoszczędzić tą minutę. Fakt jest taki - gdyby nagrywający (ca?) nie zaczęła wyprzedzać z taką małą różnicą prędkości to BMW zdążyło by przelecieć. Ale wina jest w 100% po stronie BMW - mógł wyhamować bez problemu (to "tylko" 100 km/h różnicy), ale podjął złą decyzję pt. "zmieszczę się". Cud, że nikomu nic się nie stało - gdyby przy drodze rosły drzewa to było by dużo gorzej. I piszę to z perspektywy kierowcy, który lubi jeździć szybko albo bardzo szybko.

Shiryu
PostNapisane: 2018-01-25, 09:59 
V
V

Imię: Shiryu
VOLVO: xc90 (US)
Silnik: 3.2
KW/KM/NM: 243 KM
Rok: 2010
Przebieg: 122
zonkul napisał(a):
ale podjął złą decyzję pt. "zmieszczę się".
O, i to jest idealne podsumowanie. Kierowca z x5 podjął złą decyzję - a raczej cały szereg złych decyzji - w tych konkretnych warunkach drogowych (wybrana prędkość, wyprzedzanie zamiast hamowania i jeszcze prawym pasem...). Nie mam jednak wątpliwości, że nagrywająca miała istotny wpływ na całą sytuację. MUSIAŁA widzieć zbliżający się pocisk w lusterku (pierwszą betę widać jeszcze w momencie uderzenia, a przednie światła są znacznie jaśniejsze), miała czas i miejsce, żeby zjechać z powrotem na prawy a w żaden sposób nie zareagowała. Jej "wyprzedzanie" można więc spokojnie kwalifikować jako wymuszenie pierwszeństwa. Czemu "wyprzedzanie" w cudzysłowie? Bo do momentu wypadku odległość między nią a wyprzedzanym spadła może o 1/3, może mniej. To już ciężarówkom nieraz sprawniej idzie :evil: Sam na widok takich #*&$^ hamuję, ale - delikatnie mówiąc - nie przepadam. Z bardzo prostego powodu: ich niedostosowanie umiejętności do drogi, na której przyszło im się poruszać zawsze generuje mniej lub bardziej niebezpieczne sytuacje, o problemach płynności ruchu nie wspominając.

Kupię moduł CFE.

Waluś
PostNapisane: 2018-01-25, 11:51 
V
V

Imię: Andrzej
VOLVO: V40
Silnik: 1969D
KW/KM/NM: 140/190/400
Rok: 2015
Średnie spalanie: A to się okaże
Nie rozumiem podejścia niektórych do tego wydarzenia.
Kierujący pojazdem z kamerą zachował się jak najbardziej prawidłowo, zachował bezpieczną odległość do pojazdu wyprzedzanego, niczego na pewno nie wymusił (jakby tak było to każdy kto jedzie po drodze wolniej ode mnie wymusza), a że wyprzedał ślamazarnie, no cóż przepisy nie mówią jak szybko trzeba wyprzedzać. Trzeba bezwzględnie pamiętać, jakiekolwiek nie byłoby to upierdliwe, że jadący szybciej użytkownicy drogi mają obowiązek zwolnić, a nie jadący wolniej przyśpieszać. Do tego dopuszczalna prędkość maksymalna nie jest obowiązkowa!
A nawet przy wyprzedzaniu nie wolno przekraczać dopuszczalnej prędkości.
Tak więc szukanie jakiejkolwiek winy u innych po za X5 jest niesłuszne, i tylko nasza polska ułańska krew tak myśli.

pawelpergol
PostNapisane: 2018-01-25, 12:25 
VO
VO

Imię: Pawel
VOLVO: S80
Silnik: T6
KW/KM/NM: 272
Rok: 2000
Był na spocie: 7
Średnie spalanie: Bez dramatu
Przebieg: 194
Waluś napisał(a):
Nie rozumiem podejścia niektórych do tego wydarzenia.
Kierujący pojazdem z kamerą zachował się jak najbardziej prawidłowo, zachował bezpieczną odległość do pojazdu wyprzedzanego, niczego na pewno nie wymusił (jakby tak było to każdy kto jedzie po drodze wolniej ode mnie wymusza), a że wyprzedał ślamazarnie, no cóż przepisy nie mówią jak szybko trzeba wyprzedzać. Trzeba bezwzględnie pamiętać, jakiekolwiek nie byłoby to upierdliwe, że jadący szybciej użytkownicy drogi mają obowiązek zwolnić, a nie jadący wolniej przyśpieszać. Do tego dopuszczalna prędkość maksymalna nie jest obowiązkowa!
A nawet przy wyprzedzaniu nie wolno przekraczać dopuszczalnej prędkości.
Tak więc szukanie jakiejkolwiek winy u innych po za X5 jest niesłuszne, i tylko nasza polska ułańska krew tak myśli.

Nic dodać, nic ująć. Kierowca BMW ewidentnie przecenił swoje możliwości lub się zagapił. Szczęście że nikt nie ucierpiał. Dziwią mnie komentarze broniące debila w X5

kondys
PostNapisane: 2018-01-25, 21:00 
V
V

Imię: Konrad
VOLVO: XC60
Silnik: D3 2.0 VEA
KW/KM/NM: 150 KM
Średnie spalanie: 9,09
Przebieg: 52000
Iwan napisał(a):
kucol wrote:
Można wyprzedzać z prawej strony na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu.

O ile w terenie zabudowanym są min. 2 pasy do jazdy w tym samym kierunku, a poza terenem zabudowanym 3.

Podane przez Ciebie ograniczenie (warunek przeznaczenia trzech pasów do jazdy w tym samym kierunku) dotyczy jezdni dwukierunkowej. Autostrada lub droga ekspresowa z pasem zieleni to dwie jezdnie jednokierunkowe. Można zatem na takiej jezdni - jako jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu - wyprzedzać z prawej strony.

Iwan
PostNapisane: 2018-01-27, 12:20 
Przyjaciele
Przyjaciele

kondys, a to przepraszam, coś źle mam zakodowane.
W każdym razie o ile się znów nie mylę, w Niemczech wyprzedzanie z prawej jest zabronione w ogóle - i tak sobie myślę, że to może być słuszna koncepcja.

pawelpergol napisał(a):
Szczęście że nikt nie ucierpiał. Dziwią mnie komentarze broniące debila w X5

Takie właśnie też mam refleksje. I powtórzę, kara dla ściganta w BMW nie powinna tylko zależeć od szczęścia, zbiegu okoliczności, ale być adekwatna do występku. A skutki, cóż, dobrze że były jakie były, ale to właśnie tylko dlatego, że "tak wyszło", a nie że działanie kierowcy BMW było mało znaczące. Potencjalnie to mogło tu być kilka worków foliowych na poboczu. A takie ma człowiek poczucie, że jedzie autostradą, oba kierunki jazdy rozdzielone, skrzyżowania bezkolizyjne... Ale fizyka dalej ta sama. Kierowcy ci sami co na zwykłych, małych drogach.
Mam nadzieję, że kilka pokoleń i tak jak ludzie nauczyli się korzystać z maszyn, elektryczności to też pojmą, jak używać autostrad.

kondys
PostNapisane: 2018-01-27, 14:52 
V
V

W Niemczech nie można wyprzedzać z prawej, zgadza się, ale dopuszczalna jest szybsza jazda prawym pasem, jeśli wynika to z warunków ruchu. Np. zakorkowane wszystkie pasy, w takim wypadku szybsze poruszanie się środkowym lub prawym pasem nie jest kwalifikowane jako wykroczenie.

A czy zakaz wyprzedzania prawym pasem byłby słuszny - to temat na dłuższą analizę i dyskusję. Bo co zrobić, jeśli ktoś uparcie blokuje lewy pas? Jechać za nim i się denerwować? Czasami nawet taki kierowca nie ma świadomości i prawdopodobnie nawet nie wie, czemu na niego trąbią i błyskają. Tak, tacy też się zdarzają. A mi wielokrotnie zdarzało się wyprzedzać takich z prawej. Nie chcę się denerwować i ciągnąć się za taką ciamajdą, po prostu jadę swoim prawym pasem, który jest wolny i w takiej sytuacji nie mam powodu zjeżdżać na lewy. To ten z lewego popełnia wykroczenie.

Podobnie na jezdniach z trzema pasami. Często jadę prawym - zgodnie z obowiązującymi przepisami - i wyprzedzam tych ze środkowego. Paradoksalnie bardzo często prawy jest najszybszym pasem...

Iwan
PostNapisane: 2018-01-27, 18:36 
Przyjaciele
Przyjaciele

kondys, poza miastem, w sytuacji kiedy jest korek, to już wiadomo, jak się który pas porusza wynika z ruchu drogowego, bo z lewego gdzieś dalej jest lewoskręt, prawy i środkowy leci prosto, itd.

Mi zdarzało się na jedynce jechać "uparcie" lewym pasem jak nie widziałem nikogo w lusterku, bo zwyczajnie prawy pas miał koleiny i się źle jechało. Jak ktoś mnie dojeżdżał, to usuwałem się na prawy.

kondys
PostNapisane: 2018-01-28, 19:50 
V
V

"Jedynką" jeżdżę w okolice Katowic regularnie od sześciu lat i też wielokrotnie jechałem lewym pasem z powodu słabego stanu prawego. Teraz jest już trochę lepiej, poza tym coraz więcej remontują.
Pisząc o "blokowaniu uparcie" miałem na myśli takich kierowców, co nie zjeżdżają. Jak widziałem szybszego w lusterku, to też zawsze grzecznie usuwałem się na prawy. To akurat normalne, gdy stan nawierzchni jednego pasa jest wyraźnie słabszy, to chyba nikt nie będzie miał pretensji, jeśli będziemy jechali lewym i zwolnimy go, żeby puścić kogoś szybszego (bo czasami zdarza się wariat, który jedzie szybciej :mrgreen: ).
Do wszystkiego trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem.
Pozdrawiam

jacek GR
PostNapisane: 2018-05-24, 17:10 
VO
VO

Imię: Jacek
VOLVO: XC70 2.5T aut
Silnik: B5254T2
KW/KM/NM: 154/210KM
Rok: 2003
Był na spocie: 16
Średnie spalanie: 12 - 13 PB
Przebieg: 307250
W uzupełnieniu tego postu, ciekawy artykuł co można odczytać z modułów współczesnych samochodów
https://spidersweb.pl/autoblog/co-zapis ... ekspertem/

Jak sprzedam Volvo, to kupię Volvo

buzol23
PostNapisane: 2018-06-13, 15:14 

Imię: Adam
Silnik: 2.0
Rok: 2011
Przebieg: 188
W Polsce na autostradzie powinno być jak w Niemczech - bez ograniczenia prędkości. Każdy ma swój rozum :D

Łysy
PostNapisane: 2018-06-13, 15:31 
VOLVO
VOLVO

buzol23 napisał(a):
W Polsce na autostradzie powinno być jak w Niemczech - bez ograniczenia prędkości. Każdy ma swój rozum :D

Pod warunkiem, że będą 3-4pasy w jednym kierunku.

Panie władzo, ma Pan rację, niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale ... jechałem szybko, gdyż lubię zap...

Tymek
PostNapisane: 2018-06-13, 17:42 
VOL
VOL

Imię: Tymek
VOLVO: S70/460
Silnik: B5252S/B18U
KW/KM/NM: 144/89
Rok: 1997
Był na spocie: 24
Średnie spalanie: 12
Przebieg: 361000
buzol23, w tej chwili te ograniczenia i tak są tylko teoretyczne...

Iwan
PostNapisane: 2018-06-13, 19:22 
Przyjaciele
Przyjaciele

buzol23 napisał(a):
Każdy ma swój rozum :D

Rozum może niektórzy mają. Jeszcze żeby mieli wyobraźnię, kulturę i wzgląd na to, że są kierowcy, którzy z jakichś powodów, czy to własnych ograniczeń, czy ograniczeń samochodu nie chcą, nie mogą jechać 140-150, tylko np. 120. I że ono też chcą wyprzedzić tira, który "teoretycznie" powinien jechać maksymalnie 80 km/h po autostradzie.

Łysy
PostNapisane: 2018-06-13, 21:47 
VOLVO
VOLVO

Iwan,
TIR ma max 90km na autobanie.
Poza tym nie przemawia do mnie twierdzenie, że są kierowcy którzy lubią wyprzedzać przy prędkości 120km/h. U nas obowiązuje 140 i nawet w tedy podczas manewru wyprzedzania należało by tą prędkość zwiększyć by wykonać ten manewr płynnie i bez wymuszania określonego zachowania na innych kierujących. Jeśli ktoś tego nie rozumie to niech jedzie za tirem lub spiepsza na landówkę. Dużo jeżdżę po autobanach ale takie zachowanie o którym mowa to tylko u nas można spotkać. Jeb.... Patologia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]